Najbardziej unikatowe archiwum numizmatyczne historii USA

Poszukiwane obiekty kolekcjonerskie w efektownej oprawie

Zestaw Niepodległości USA 1776-2016

Zestaw Niepodległości USA 1776-2016

Ocena kolekcjonerów: 5.0

1
  • Deklaracja Niepodległości USA upamiętniona na szlachetnym papierze
  • Okolicznościowe monety i jeden z najpiękniejszych banknotów USA
  • Efektowna oprawa
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

DROGA DO WOLNOŚCI USA UDOKUMENTOWANA W WYJĄTKOWYM ZESTAWIE

W drugiej połowie XVIII wieku trzynaście północnoamerykańskich kolonii brytyjskich oddzieliło się od metropolii, tworząc Stany Zjednoczone Ameryki. Najbardziej znanymi wydarzeniami poprzedzającymi ten krok były tak zwana herbatka bostońska oraz bitwy pod Lexington i Concord, którymi w 1775 roku rozpoczeła się wojna o niepodległość USA. Jej zwieńczeniem było ogłoszenie Deklaracji Niepodległości 4 lipca 1776 roku.

Pragnąc upamiętnić powstanie jednego z najsilniejszych dziś państw świata, Skarbnica Narodowa z dumą oferuje unikatową dokumentację tych wydarzeń: poszukiwane obiekty kolekcjonerskie w efektownej oprawie.

PIERWSZY I NAJWAŻNIEJSZY DOKUMENT STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI

Reprint Deklaracji Niepodległości - oryginalnego dokumentu ogłoszonego w 1776 roku Filadelfii - został wykonany na specjalnym papierze, aby przypominać pierwowzór zarówno z wyglądu, jak i w dotyku.

Deklaracja jest umieszczona w eleganckiej ramie, która pozwala na efektowną prezentację dokumentu o wielkiej historycznej wadze jak też wszystkich kolekcjonerskich obiektów (banknotu i monet) wchodzących w skład zestawu.

Masywna rama o imponujących wymiarach 51 x 61 cm sprawia, że zestaw może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.

RZADKI BANKNOT DOLAROWY UPAMIĘTNIAJĄCY 200. ROCZNICĘ UZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI USA

Kolejnym ważnym elementem zestawu jest banknot dwudolarowy, który po raz pierwszy wyemitowano w 1976 roku. Przedstawia on scenę uroczystego ogłoszenia niepodległości w 1776 roku, wzorowaną na obrazie Johna Trumbulla.

POSZUKIWANE SREBRNE DOLARY

W skład zestawu wchodzą również okolicznościowe dolary, wybite w cennym srebrze, w latach 1975-1976 z okazji 200. rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych. Trzy z nich posiadają podwójne daty na awersach. Jest to niezwykłe zjawisko w numizmatyce USA.

POSZUKIWANE "DOLARY PREZYDENCKIE" PRZEDSTAWIAJĄCE OJCÓW ZAŁOŻYCIELI STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Departament Skarbu USA od kilku lat zmierzał do zastąpienia banknotów jednodolarowymi monetami. Wprodzenie ich do obiegu miało ułatwić transakcje dla małych kwot. Dla zwiększenia ich atrakcyjności przedstawiono na nich wizerunki prezydentów, cieszących się dużą popularnością. W efekcie monety zaczeły znikać z obiegu. Trafiają do prywatnych zbiorów kolekcjonerskich albo zostają wywiezione z kraju jako pamiątki.

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Kraj emisji:
USA
Nominały srebrnych dolarów:
1 dolar, 1/2 dolara, 1/2 dolara, 1/4 dolara
Nominały dolarów prezydenckich:
1 dolar
Nominał banknotu:
2 dolary
Wymiary ramy:
51 x 61 cm

Tak, chcę skorzystać z tej specjalnej oferty. Proszę o przesłanie zestawu amerykańskich monet, banknotu oraz kopii Deklaracji Niepodległości USA w cenie 1001 zł (+ 25 zł pakowanie i przesyłka kurierska). Zakup zestawu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Rachunek dołączony do przesyłki.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym zestawem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu zestawu. W przypadku odesłania opłaconego już zestawu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw numizmatów. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia