50. rocznica lądowania na Księżycu - srebrna moneta z kamieniem ze Srebrnego Globu

Unikatowa srebrna moneta ze skałą księżycową!

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • 2 uncje srebra wysokiej próby 925/1000
  • Platerowanie rodem
  • Prawdziwy kamień z Księżyca wkomponowany w miejscu lądowania Apollo 11
  • Unikatowy kształt - model Księżyca 3D
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ograniczona dostępność
Cena: 1 475 zł

Srebrna moneta upamiętnia 50. rocznicę lądowania na Księżycu,
która przypada na 2019 rok.

Emisja została wybita w srebrze wysokiej próby 925/1000pokryta rodem, dzięki czemu stała się prawdziwym srebrnym globem! Jej unikatowy kształt, będący trójwymiarowym modelem Księżyca oraz ścisła światowa limitacja podkreślają jej wyjątkowość. Dodatkowym atutem jest wkomponowany w powierzchnię prawdziwy kamień z Księżyca. Jest to część meteorytu, który uderzył w powierzchnię naszej planety. Został znaleziony w 2013 roku w Maroku i znany jest pod oficjalną nazwą "NWA 7959".

  • Srebro wysokiej próby 925/1000
  • Platerowanie rodem
  • Prawdziwy kamień z Księżyca!

Autentyczność srebrnej monety gwarantuje oryginalny Certyfikat. Do bezpiecznego przechowywania przeznaczone jest specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie. Ta ekskluzywna emisja trafi do zbiorów zaledwie 800 Kolekcjonerów na świecie, co oznacza, że tylko nieliczni będą mogli cieszyć się z jej posiadania.

Cena: 1 475 zł
Specyfikacja
Metal:
Srebro próby 925/1000, platerowanie rodem
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
2 uncje (62,2 g)
Średnica:
26 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
2 dolary
Rok emisji:
2019
Limitacja:
800 egzemplarzy
Uszlachetnienie:
Prawdziwy kamień z Księżyca

Lądowanie na Księżycu

Program Apollo był trzecim z kolei amerykańskim programem lotów kosmicznych z udziałem ludzi. Prezydent Kennedy, przemawiając 25 maja 1961 roku przed Kongresem, przedstawił jego podstawowe założenia. Było to przede wszystkim lądowanie człowieka na Srebrnym Globie oraz jego bezpieczny powrót na Ziemię.

Rankiem 16 lipca 1969 roku z Przylądka Canaveral na Florydzie, gdzie znajdował się Ośrodek Lotów Kosmicznych im. Kennedy'ego, wystartowała rakieta Saturn V, która wyniosła na orbitę okołoziemską statek Apollo 11. Załogę stanowili: Neil Armstrong, Michael Collins i Edwin Aldrin. Po trzech dniach Apollo 11 wszedł na orbitę wokółksiężycową. Neil Armstrong i Edwin Aldrin przeszli do modułu księżycowego, który miał kryptonim „Orzeł”.

Wieczorem 20 lipca otrzymano zgodę na lądowanie. Rozpoczął się najbardziej niebezpieczny moment misji. Miejsce, w którym miał wylądować „Orzeł”, zamiast równiną, okazało się wielkim kraterem. Astronauci zmuszeni byli do wykonania szeregu manewrów. Sytuację pogarszał fakt, że ówczesna łączność była niedoskonała i kontakt z Ziemią ulegał cały czas zakłóceniom. Ostatecznie lądowanie nastąpiło 20 sekund przed wyczerpaniem się zapasów paliwa.

Po sześciu i pół godzinie od lądowania, 21 lipca 1969 roku, o godz. 2:56 UTC Neil Armstrong jako pierwszy człowiek na świecie postawił stopę na Księżycu. Padły wtedy historyczne słowa, które usłyszał cały świat: „To mały krok człowieka, ale wielki skok ludzkości”. Po 15 minutach na Srebrnym Globie stanął Edwin Aldrin.

Astronauci, poza serią zdjęć, pobrali 21,5 kg próbek gruntu oraz umieścili zwierciadło laserowe służące do pomiaru odległości między Ziemią a Księżycem. Pozostawili też tabliczkę z napisem: „W tym miejscu ludzie z planety Ziemia po raz pierwszy postawili stopę na Księżycu. Lipiec 1969. Przybywamy w pokoju dla dobra całej ludzkości”.