100. rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej na oficjalnej srebrnej monecie

Zaledwie 1000 egzemplarzy na świecie!

100.Rocznica Objawień Fatimskich Matka Boża Fatimska na monecie z czystego srebra i złota

Ocena kolekcjonerów: 3.7

17
  • Czyste srebro próby 999/1000
  • Platerowanie 24-karatowym złotem
  • Jedynie 1000 egzemplarzy na świecie
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ograniczona dostępność
Cena: 990 zł

Oficjalna srebrna moneta upamiętniająca
100. rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej

Ta precyzyjnie i kunsztownie wykonana moneta jest wybitnym arcydziełem sztuki menniczej. Wyjątkowość ukazanej na rewersie sceny objawień w Fatimie podkreśla platerowanie czystym złotem. Motyw ten – dzięki zastosowaniu technologii tampondruku – został również pokryty wielobarwnym nadrukiem. Awers zdobi wizerunek królowej Elżbiety II z profilu.

Moneta „Matka Boża Fatimska” została wybita z 50 gramów czystego srebra próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów. Jej światowa limitacja to zaledwie 1000 egzemplarzy.

Autentyczność monety potwierdza oryginalny Certyfikat w języku polskim i angielskim. Do bezpiecznej i efektownej prezentacji przeznaczona jest elegancka drewniana szkatułka kolekcjonerska z motywem maryjnym na wieczku. Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem tej wyjątkowej emisji w Polsce.

  • Czyste srebro próby 999/1000
  • Platerowanie 24-karatowym złotem
  • Zaledwie 1000 egzemplarzy na świecie

Objawienia fatimskie należą do najbardziej znanych w historii. Ich głównym przesłaniem jest konieczność nawracania i modlitwy o pokój. Ściśle z nimi związane są tzw. tajemnice fatimskie.

W chwili objawień, w maju 1917 roku, Łucja de Jesus, Franciszek i Hiacynta Marto mieli odpowiednio dziesięć, dziewięć i siedem lat. Spotkanie dzieci z Maryją odbyło się w Cova da Iria, oddalonym o dwa i pół kilometra od Fatimy. Matka Boża ukazała się na krzewie mierzącym około metra, noszącym nazwę ilex.Jej orędzie wzywało do nawracania, pokuty i ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz otaczania miłością Ojca Świętego.

Jan Paweł II podkreślał, że „orędzie fatimskie jest ściśle związane z przeznaczeniem Kościoła i ludzkości i musi być podejmowane z pokolenia na pokolenie, zgodnie z coraz nowymi znakami czasu. Trzeba do niego nieustannie powracać. Trzeba go podejmować wciąż na nowo”. 

Cena: 990 zł
Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
50 g
Wymiary:
40 x 60 mm
Kraj emisji:
Tokelau
Nominał:
2 dolary
Rok emisji:
2017
Limitacja:
1000 egzemplarzy