Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Cena:
Pochodzenie:
Typ:
Metal:
Motyw:

Srebrne monety

Srebrne monety, zestawy i kolekcje monet srebrnych z mennic całego świata

Wieczne szczęście - srebrna moneta z uszlachetnioną złotem czterolistną koniczyną Wieczne szczęście - srebrna moneta z uszlachetnioną złotem czterolistną koniczyną
Wieczne szczęście - srebrna moneta z uszlachetnioną złotem czterolistną koniczyną
 • Czyste srebro próby 999/1000
 • Prawdziwa czterolistna koniczyna
 • Uszlachetnienie 24-karatowym złotem
790 zł
Zwierzęta Ziemi - sferyczna moneta wybita z 1 kg srebra
Zwierzęta Ziemi - sferyczna moneta wybita z 1 kg srebra
 • największa na świecie sferyczna emisja o masie aż 1 kg i średnicy 150 mm
 • czyste srebro próby 999/1000
 • najwyższa jakość mennicza
17 900 zł
25. rocznica wstąpienia Polski do NATO - srebrna moneta o masie 3 uncji
25. rocznica wstąpienia Polski do NATO - srebrna moneta o masie 3 uncji
 • emisja zaakceptowana przez NATO
 • moneta wybita w najwyższej jakości stemplem lustrznym w srebrze próby 999/1000
 • niska światowa limitacja - 999 egzemplarzy
1 990 zł
Koktajl Martini - srebrna moneta w kształcie kieliszka
Koktajl Martini - srebrna moneta w kształcie kieliszka
 • Unikatowy kształt kieliszka do martini
 • Czyste srebro próby 999/1000
 • Symboliczna limitacja 1806 egzemplarzy na świecie
349 zł
25. rocznica wstąpienia Polski do NATO - srebrna moneta o masie 1 uncji
25. rocznica wstąpienia Polski do NATO - srebrna moneta o masie 1 uncji
 • emisja zaakceptowana przez NATO
 • moneta wybita w najwyższej jakości stemplem lustrznym w srebrze najwyższej próby 999/1000
 • niska światowa limitacja - 1999 egzemplarzy
790 zł
Krowa i cielę na unikalnej srebrnej drachmie sprzed ponad 2000 lat! Krowa i cielę na unikalnej srebrnej drachmie sprzed ponad 2000 lat!
Krowa i cielę na unikalnej srebrnej drachmie sprzed ponad 2000 lat!
 • srebrna moneta sprzed ponad 2000 lat,
 • motyw symbolizujący bogactwo i pieniądze,
 • tylko 80 szt. w aktualnej ofercie Skarbnicy Narodowej.
990 zł

Kolekcjonerskie monety wykonywane są nie tylko ze złota, ale również ze srebra. Na ich cenę wpływa zawartość kruszcu oraz wartość, jaką przedstawiają dla kolekcjonerów. Bite są w mennicach na całym świecie, między innymi w Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, Francuskiej Mennicy Państwowej, Brytyjskiej Mennicy Królewskiej i australijskiej mennicy w Perth. W naszej ofercie znajdują się srebrne monety kolekcjonerskie oraz srebrne monety okolicznościowe.

Srebrne monety kolekcjonerskie

srebrna monetaOferowane przez nas srebrne monety są bite ze srebra wysokiej próby, a ich jakość kontrolowana jest przez ekspertów. To gwarantuje, że monety są wykonane z najwyższą starannością i z ogromną dbałością o szczegóły, dzięki czemu kolekcjonerzy mają zagwarantowaną niezwykłą jakość monet oraz ich oryginalność. Kupując numizmaty na skarbnicanarodowa.pl korzysta się bowiem z legalnego i sprawdzonego źródła.

Na srebrnych monetach oferowanych przez Skarbnicę Narodową widnieją ważne dla historii postacie, ilość dostępnych monet jest limitowana, co gwarantuje ich wyjątkowość na rynku numizmatycznym. Najczęściej bite są ze srebra o próbie 925 lub 999. To, z jakiego kruszcu zostały wykonane, decyduje o ich wartości. Srebrne monety ze Skarbnicy Narodowej cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów i są ciekawym i wartościowym elementem kolekcji numizmatycznych.

Certyfikat srebrnych monet kolekcjonerskich

Każda srebrna moneta oferowana przez Skarbnicę Narodową posiada certyfikat, który świadczy o jej autentyczności i pochodzeniu. Jest to ważny dokument dla miłośników numizmatów i kolekcjonerów, ponieważ zawiera cenne informacje o monecie, między innymi w jakiej mennicy została wybita, w którym roku i z jakiego kruszcu. Dokument ten jest ważny nie tylko ze względu na wartość rynkową eksponatu, jest także dowodem na jego pochodzenie.

Srebrne monety w ofercie Skarbnicy Narodowej

Skarbnica Narodowa posiada w swojej ofercie różna srebrne monety kolekcjonerskie. Jedną z nich jest wyjątkowa srebrna moneta o prostokątnym kształcie, przedstawiająca aktorkę Antoninę Hoffmann. Wykonana w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym, ze srebra o próbie 925, selektywnie uszlachetniona różowym złotem. Moneta posiada certyfikat potwierdzający jej pochodzenie oraz autentyczność.

srebrne monety kolekcjonerskieInną propozycją dla kolekcjonerów są dwie srebrne monety z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, wykonane z czystego srebra próby 999 i platerowane 24 karatowym złotem. Kształtem nawiązują do ozdobnych medalionów, dzięki czemu są produktem unikalnym na rynku numizmatycznym. Wybito jedynie 1000 takich zestawów, dlatego warto je mieć w swojej kolekcji. Również ze Skarbnicy Narodowej pochodzą srebrne monety przedstawiające świętego Jana Pawła II i siostrę Emannuellę, która była nazywana belgijską Matką Teresą. Są to srebrne monety o nominale 10 euro, wykonane z 4 uncji srebra wysokiej próby, w najwyższej jakości menniczej. Monety są w edycji limitowanej 2000 egzemplarzy, każda z nich posiada indywidualnie numerowany certyfikat, który gwarantuje jej autentyczność i legalne pochodzenie.

Kolejną propozycją dla kolekcjonerów jest srebrna moneta o nominale 10 zł, na której rewersie został umieszczony wizerunek jednego z polskich ekonomistów Leopolda Caro. Jest wybita w srebrze o próbie 925/ 1000, w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym. Emitowana jest przez NBP w ograniczonej ilości, dlatego będzie ciekawym elementem numizmatycznej kolekcji.

Skarbnica Narodowa w swojej ofercie ma także srebrne monety kolekcjonerskie przedstawiające na awersie wizerunek katolickiego władcy Zygmunta III Wazy w zbroi, a na rewersie orła polskiego i pogoń litewską. Wybita są w srebrze pochodzącym sprzed ponad 350 lat. Dla początkujących kolekcjonerów Skarbnica Narodowa również przygotowała propozycję, jaką jest srebrna moneta odpowiadająca nominałem półtorakowi koronnemu. Na jej awersie znajdują się ukoronowane tarcze herbowe Polski i Litwy oraz herb dynastyczny Wazów. Rewers tej srebrnej monety to jabłko królewskie, które jest symbolem władzy monarchy.

Srebrne monety cennym elementem kolekcji

srebrne monety polskieWszystkie srebrne monety znajdujące się w ofercie Skarbnicy Narodowej będą cennym uzupełnieniem zbiorów każdego kolekcjonera numizmatów. Staranność ich wykonania oraz użyte do wybicia srebro wysokiej próby gwarantują, że będą ozdobą każdej kolekcji. Ich ograniczona ilość stanowi o ich wyjątkowości i unikalności.

Kolekcja srebrnych monet i medali

Mamy przyjemność przedstawić Państwu wyjątkowe kolekcje monet i medali. Dostępne w naszej ofercie numizmaty wyróżnia najwyższa jakość mennicza, ponieważ wszystkie nasze numizmaty są bite stemplem lustrzanym. Równie znaczący wpływ na wartość naszych produktów ma wysoka próba metali szlachetnych. Kolekcja monet i medali związanych z historią Polski, czy arcydziełami malarstwa światowego, to niepowtarzalne egzemplarze, które stanowią idealne uzupełnienie dla pasjonatów numizmatyki.