Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Cena:
Pochodzenie:
Typ:
Metal:
Motyw:

Srebrne monety

Srebrne monety, zestawy i kolekcje monet srebrnych z mennic całego świata

Stefan Batory pod Pskowem Oficjalna moneta wybita w aż 5 uncjach czystego srebra! Stefan Batory pod Pskowem Oficjalna moneta wybita w aż 5 uncjach czystego srebra!
Stefan Batory pod Pskowem Oficjalna moneta wybita w aż 5 uncjach czystego srebra!
 •  5 uncji czystego srebra Ag 999/1000
 •  Ścisła limitacja - tylko 440 egz. na świecie
 •  Imponujące wymiary 176 x 88 mm
 •  Bezkrawędziowy tampondruk
 •  Wierne odwzorowanie słynnego obrazu Jana Matejki
3 690 zł
Krowa i cielę na unikalnej srebrnej drachmie sprzed ponad 2000 lat! Krowa i cielę na unikalnej srebrnej drachmie sprzed ponad 2000 lat!
Krowa i cielę na unikalnej srebrnej drachmie sprzed ponad 2000 lat!
 • srebrna moneta sprzed ponad 2000 lat,
 • motyw symbolizujący bogactwo i pieniądze,
 • tylko 80 szt. w aktualnej ofercie Skarbnicy Narodowej.
990 zł
100 lat złotego - Polonia Srebrna moneta o masie 1 uncji 100 lat złotego - Polonia Srebrna moneta o masie 1 uncji
100 lat złotego - Polonia Srebrna moneta o masie 1 uncji
 • czyste srebro próby 999/1000,
 • moneta okolicznościowa wybita z okazji 100 lat złotego,
 • ścisły limit - tylko 2023 egzemplarze na świecie!
690 zł
100 lat złotego - Nike Srebrna moneta o masie 10 gram 100 lat złotego - Nike Srebrna moneta o masie 10 gram
100 lat złotego - Nike Srebrna moneta o masie 10 gram
 • czyste srebro 999/1000,
 • moneta okolicznościowa z okazji 100 lat złotego,
 • ścisły limit - tylko 1924 egzemplarze na świecie!
249 zł
Disney
Disney "Nieskończona Radość" - srebrna moneta świąteczna w zawieszce na choinkę
 • Specjalna kapsuła w formie zawieszki na choinkę
 • Czyste srebro próby 999/1000
 • Oficjalna moneta na 100-lecie wytwórni Walta Disneya
739 zł
Cenny śląski halerz sprzed ponad 550 lat! Cenny śląski halerz sprzed ponad 550 lat!
Cenny śląski halerz sprzed ponad 550 lat!
 • rzadka srebrna emisja
 • moneta sprzed ponad 550 lat,
 • emisja pochodząca z ziem polskich.
590 zł

Kolekcjonerskie monety wykonywane są nie tylko ze złota, ale również ze srebra. Na ich cenę wpływa zawartość kruszcu oraz wartość, jaką przedstawiają dla kolekcjonerów. Bite są w mennicach na całym świecie, między innymi w Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, Francuskiej Mennicy Państwowej, Brytyjskiej Mennicy Królewskiej i australijskiej mennicy w Perth. W naszej ofercie znajdują się srebrne monety kolekcjonerskie oraz srebrne monety okolicznościowe.

Srebrne monety kolekcjonerskie

srebrna monetaOferowane przez nas srebrne monety są bite ze srebra wysokiej próby, a ich jakość kontrolowana jest przez ekspertów. To gwarantuje, że monety są wykonane z najwyższą starannością i z ogromną dbałością o szczegóły, dzięki czemu kolekcjonerzy mają zagwarantowaną niezwykłą jakość monet oraz ich oryginalność. Kupując numizmaty na skarbnicanarodowa.pl korzysta się bowiem z legalnego i sprawdzonego źródła.

Na srebrnych monetach oferowanych przez Skarbnicę Narodową widnieją ważne dla historii postacie, ilość dostępnych monet jest limitowana, co gwarantuje ich wyjątkowość na rynku numizmatycznym. Najczęściej bite są ze srebra o próbie 925 lub 999. To, z jakiego kruszcu zostały wykonane, decyduje o ich wartości. Srebrne monety ze Skarbnicy Narodowej cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów i są ciekawym i wartościowym elementem kolekcji numizmatycznych.

Certyfikat srebrnych monet kolekcjonerskich

Każda srebrna moneta oferowana przez Skarbnicę Narodową posiada certyfikat, który świadczy o jej autentyczności i pochodzeniu. Jest to ważny dokument dla miłośników numizmatów i kolekcjonerów, ponieważ zawiera cenne informacje o monecie, między innymi w jakiej mennicy została wybita, w którym roku i z jakiego kruszcu. Dokument ten jest ważny nie tylko ze względu na wartość rynkową eksponatu, jest także dowodem na jego pochodzenie.

Srebrne monety w ofercie Skarbnicy Narodowej

Skarbnica Narodowa posiada w swojej ofercie różna srebrne monety kolekcjonerskie. Jedną z nich jest wyjątkowa srebrna moneta o prostokątnym kształcie, przedstawiająca aktorkę Antoninę Hoffmann. Wykonana w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym, ze srebra o próbie 925, selektywnie uszlachetniona różowym złotem. Moneta posiada certyfikat potwierdzający jej pochodzenie oraz autentyczność.

srebrne monety kolekcjonerskieInną propozycją dla kolekcjonerów są dwie srebrne monety z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, wykonane z czystego srebra próby 999 i platerowane 24 karatowym złotem. Kształtem nawiązują do ozdobnych medalionów, dzięki czemu są produktem unikalnym na rynku numizmatycznym. Wybito jedynie 1000 takich zestawów, dlatego warto je mieć w swojej kolekcji. Również ze Skarbnicy Narodowej pochodzą srebrne monety przedstawiające świętego Jana Pawła II i siostrę Emannuellę, która była nazywana belgijską Matką Teresą. Są to srebrne monety o nominale 10 euro, wykonane z 4 uncji srebra wysokiej próby, w najwyższej jakości menniczej. Monety są w edycji limitowanej 2000 egzemplarzy, każda z nich posiada indywidualnie numerowany certyfikat, który gwarantuje jej autentyczność i legalne pochodzenie.

Kolejną propozycją dla kolekcjonerów jest srebrna moneta o nominale 10 zł, na której rewersie został umieszczony wizerunek jednego z polskich ekonomistów Leopolda Caro. Jest wybita w srebrze o próbie 925/ 1000, w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym. Emitowana jest przez NBP w ograniczonej ilości, dlatego będzie ciekawym elementem numizmatycznej kolekcji.

Skarbnica Narodowa w swojej ofercie ma także srebrne monety kolekcjonerskie przedstawiające na awersie wizerunek katolickiego władcy Zygmunta III Wazy w zbroi, a na rewersie orła polskiego i pogoń litewską. Wybita są w srebrze pochodzącym sprzed ponad 350 lat. Dla początkujących kolekcjonerów Skarbnica Narodowa również przygotowała propozycję, jaką jest srebrna moneta odpowiadająca nominałem półtorakowi koronnemu. Na jej awersie znajdują się ukoronowane tarcze herbowe Polski i Litwy oraz herb dynastyczny Wazów. Rewers tej srebrnej monety to jabłko królewskie, które jest symbolem władzy monarchy.

Srebrne monety cennym elementem kolekcji

srebrne monety polskieWszystkie srebrne monety znajdujące się w ofercie Skarbnicy Narodowej będą cennym uzupełnieniem zbiorów każdego kolekcjonera numizmatów. Staranność ich wykonania oraz użyte do wybicia srebro wysokiej próby gwarantują, że będą ozdobą każdej kolekcji. Ich ograniczona ilość stanowi o ich wyjątkowości i unikalności.

Kolekcja srebrnych monet i medali

Mamy przyjemność przedstawić Państwu wyjątkowe kolekcje monet i medali. Dostępne w naszej ofercie numizmaty wyróżnia najwyższa jakość mennicza, ponieważ wszystkie nasze numizmaty są bite stemplem lustrzanym. Równie znaczący wpływ na wartość naszych produktów ma wysoka próba metali szlachetnych. Kolekcja monet i medali związanych z historią Polski, czy arcydziełami malarstwa światowego, to niepowtarzalne egzemplarze, które stanowią idealne uzupełnienie dla pasjonatów numizmatyki.