Dexter Dolar z 1804 r.

Srebrna replika niezwykle rzadkiej i cennej monety z USA

Replika Dolara Dextera

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • Replika monety wartej ponad 4 miliony $! 
  • Czyste srebro (999/1000)
  • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ostatnie sztuki
Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł

„Dexter Dollar” - król amerykańskich monet! 

Amerykańska moneta „Dexter Dollar” z 1804 roku znajduje się na liście najcenniejszych srebrnych monet na świecie. Na aukcji w 1999 r. moneta została kupiona za aż 4 140 000 dolarów!

Egzemplarz nazywany popularnie „Dexter Dollar” swoje imię zawdzięcza Jamesowi Vila Dexterowi, który zakupił tę monetę z kolekcji Chapmana w 1885 roku. Sławę moneta zdobyła rok później, gdy jej nowy właściciel wniosł sprawę do sądu w Filadelfii, by potwierdzić autentyczność swojego nabytku. W rezultacie Dexter zdobył certyfikat potwierdzający, że jego moneta należy do oficjalnej emisji wybitej przez amerykańską Mennicę. Dzięki tej głośnej sprawie, moneta z każdym rokiem nabierała niespotykanej na rynku numizmatycznym wartości.

„Dexter Dollar” to również niezwykle rzadka moneta. Do czasów współczesnych zachowało się zaledwie 15 srebrnych jednodolarówek z datą 1804. 

"Dexter Dollar" to wyjątkowa emisja, która wśród kolekcjonerów budzi ogromne emocje. 

Ze względu na rzadkość i ogromną wartość srebrne jednodolarówki z 1804 r. zwane są "Królami amerykańskich monet" 

Srebrna replika - najwyższa jakość, kunszt wykonania 

Replika  "Dexter Dollara" została wykonana z najczystszego srebra (Ag 999/1000), w najwyższej jakośći menniczej. 

Do srebrnej repliki dołaczony będzie Certyfikat Autentyczności w którym Mennica Berlińska zaświadcza wyjatkową czystość srebra oraz wysoką jakość emisji. 

Awers i rewers 

Awers przedstawia popiersie Lady Liberty - bogini wolności.

Na rewersie znajduje się bogato zdobione godło - znak orła amerykańskiego. 

Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł
Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Średnica:
40 mm
Waga:
20 g

Tak, chcę skorzystać z oferty. Proszę o przesłanie srebrnej repliki "Dexter Dollara z 1804 r." w cenie 299 zł (+ 9,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Zestaw mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.