Historia godła polskiego na srebrnym medalu o wadze 5 uncji!

Jubileuszowy medal wybity w czystym srebrze

Historia godła polskiego na srebrnym medalu o wadze 5 uncji

Ocena kolekcjonerów: 5.0

1

* Czyste srebro próby 999/1000
* Najwyższa jakość mennicza (stempel lustrzany) 
* Imponująca średnica: 75 mm
* Wysoki relief

  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ograniczona dostępność
Cena: 2 170 zł

Jubileuszowy srebrny medal "Historia Godła Polskiego" został wybity z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Ścisła światowa limitacja to zaledwie 966 egzemplarzy - liczba ta nawiązuje do roku, w którym Polska przyjęła chrześcijaństwo.

- Medal został wybity w czystym srebrze próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Jego przepiękny projekt został wykonany przez cenionych artystów: Roussanę oraz Andrzeja Nowakowskich.

* Czyste srebro próby 999/1000
* Najwyższa jakość mennicza (stempel lustrzany) - najcenniejsza dla Kolekcjonerów
* Imponująca średnica: 75 mm
* Wysoki relief
* Symboliczna limitacja - zaledwie 966 egzemplarzy na świecie

- Awers zdobią symbolicznie wizerunki Orła będącego Godłem państwowym, wybite w rzadko spotykanym wysokim reliefie – dzięki temu wyglądają jak płaskorzeźba. 
Na rewersie natomiast widnieje zarys terytorium Polski, kompozycja składająca się z buławy marszałkowskiej i szabli oraz orzeł strzelecki (noszony w I Brygadzie Legionów Polskich).

- Jedynym oficjalnym dystrybutorem tego wspaniałego srebrnego medalu o imponującej średnicy aż 75 mm jest Skarbnica Narodowa. Jego unikatowość dodatkowo podkreśla indywidualny numer wygrawerowany na rancie, który sprawia, że każdy numizmat jest niepowtarzalny.

Cena: 2 170 zł
Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
155,5 g
Średnica:
75 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2018
Limitacja:
966 egzemplarzy

Historia polskiego godła liczy sobie kilkaset lat.

Orzeł był jednym z najczęściej występujących symboli w Cesarstwie Rzymskim czy też później, w państwie Karolingów, a te państwa wywarły wpływ na państwowość i jej symbolikę na całym naszym kontynencie.

Po odzyskaniu niepodległości, już w 1919 roku sejm ustanowił Orła Białego jako godło kraju. Trzeba było jednak czekać aż do roku 1927, kiedy to profesor Zygmunt Kamiński opracował nowy wizerunek godła Polski, który został przyjęty i stał się oficjalnym godłem państwa.