Oryginalne, srebrne monety II Rzeczpospolitej

pieniądze naszych ojców i dziadków!

II Rzeczpospolita

II Rzeczpospolita

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
 • cenne srebro 750/1000
 • kultowa moneta II RP Żaglowiec
 • ostatnia moneta okolicznościowa II RP
 • Rodzaj: Kolekcja
 • Ilość: Ograniczona dostępność
Cena: 75 zł

Narodziny złotego

100 lat temu, 28 lutego 1919 r. Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski uchwalił, iż walutą odrodzonej Ojczyzny będzie złoty. Nazwa nawiązywała do tradycji silnej, przedrozbiorowej Rzeczpospolitej królewskiej. Złoty stał sie symbolem niezależności i pokonania zaborców.

Nie od razu jednak wprowadzono nową walutę. Po zakończeniu I wojny światowej Polska zmagała się m.in. z wielkimi trudnościami gospodarczymi oraz prowadziła wojny w obronie granic. Wielki wysyłek ekonomiczny i społeczny doprowadził w Polsce do hiperinflacji. Pokonał ją ponadpartyjny rząd z Władysławem Grabskim na czele, który w kwietniu 1924 r. wprowadził złotego jako jedyną oficjalną walutę kraju. Większość monet Polski międzywojennej zostało wybitych w cennym srebrze. Dzięki temu gwarantowały bezpieczeństwo i budziły zaufanie.

Dwuzłotówka Żaglowiec

Po wywalczeniu przez Polskę niepodległości Gdańsk został wolnym miastem pod opieką Ligi Narodów. Na odzyskanym odcinku wybrzeża Rzeczpospolita nie posiadała więc żadnego większego portu. Dlatego już w 1921 r. podjęto decyzję o budowie nowego, niezależnego portu w Gdyni - niewielkiej wiosce rybackiej, zamieszkałej przez nieco ponad tysiąc mieszkańców. Od początku wrażenie robił rozmach przedsięwzięcia. W 1934 r. Gdynia była już największym i najnowocześniejszym portem nad Bałtykiem! Naszą dumą narodową!

Moneta o nominale 2 złote z wizerunkiem żaglowca została wyemitowana w 1936 r. z okazji 15. rocznicy rozpoczęcia budowy portu w Gdyni. Emisja trafiła do obiegu 23 grudnia 1936 r. rozporządzeniem Ministra Skarbu Eugeniusza Kwiatkowskiego. Z obiegu została wycofana w 1939 r. w okresie Generalnego Gubernatorstwa. Była to ostatnia moneta okolicznościowa II RP. Autorem projektu był Józef Aumiller, słynny polski medalier i rzeźbiarz.

W centralnym punkcie awersu umieszczono godło – Orła w koronie, poniżej rok 1936, dookoła napis „RZECZPOSPOLITA POLSKA”.

Rewers ukazuje żaglowiec na wodzie, nominał, z lewej strony inicjały projektanta AJ, a z prawej strony herb Kościesza – znak mennicy w Warszawie.

Cena: 75 zł
Specyfikacja
Metal:
srebro 750/1000
Waga:
4,4 g
Średnica:
22 mm
Kraj emisji:
Rzeczpospolita Polska
Nominał:
2 złote
Rok emisji:
1936
Projektant :
Józef Aumiller
Jakość:
bardzo piękny lub znakomity

Monety Polski międzywojennej

Monety z czasów II Rzeczpospolitej są dziedzictwem naszych przodków. Są to naoczni świadkowie codziennego życia naszych ojców i dziadków. To bezcenne dokumenty o wielkiej wartości historycznej – dla każdego, kto chce zachować naszą historię dla przyszłych pokoleń.

Kompletna kolekcja „II Rzeczpospolita” zawiera aż 24 oryginalne, historyczne monety! Wśród nich aż 16 emisji zostało wybitych w cennym srebrze! Tylko najniższe nominały zostały wybite w innych metalach - one również stanowią dodatek do kompletnej kolekcji!

Monety Polski międzywojennej są dziś bardzo trudne do zdobycia w komplecie! Posiadanie pełnej serii monet II RP to dziś marzenie każdego polskiego kolekcjonera i patrioty zainteresowanego naszą burzliwą i chwalebną historią. Ze względu na ograniczoną dostępność emisji, Skarbnica Narodowa zbiera zamówienia na preferencyjną listę rezerwacyjną. Prosimy złożyć zamówienie jeszcze dziś, aby zachować jak największe szanse na szybkie zebranie wszystkich polskich monet z lat 1918-1939. Kolekcję rozpoczyna srebrna dwuzłotówka „Żaglowiec” za jedyne 75 zł!

Zasady kolekcjonowania monet z serii „II Rzeczpospolita”

 • Kolekcję monet „II Reczpospolita” rozpoczyna cenna srebrna dwuzłotówka „Żaglowiec” z 1936 r. za jedyne 75 zł!
 • Zazwyczaj będą Państwo otrzymywać kolejne wysyłki monet ok. raz w miesiącu.
 • Czas pomiędzy wysyłkami monet może być jednak dłuższy! Ze względu na ograniczoną dostępność wybranych emisji, mogą Państwo czekać na ostatnie, najrzadsze monety w kolekcji, nawet kilka miesięcy!
 • Mają Państwo prawo do skompletowania pełnej kolekcji monet II RP – nie możemy jednak zagwarantować tego w krótkim czasie. Część emisji jest bardzo rzadka.
 • Pozostaną Państwo na naszej preferencyjnej liście rezerwacyjnej aż do otrzymania wszystkich 24 monet. Jak tylko zdobędziemy najrzadsze emisje, natychmiast dostarczymy je Państwu. Nie sprzedamy ich nikomu spoza listy.

Niepowtarzalne akcesoria GRATIS!

 • Wszystkie emisje opatrzone Certyfikatem Autentyczności!
 • Specjalnie zaprojektowana drewniana kaseta kolekcjonerska z logo kolekcji GRATIS!
 • Unikalne nowatorskie kapsuły i tace stworzone specjalnie z myślą o tej kolekcji!
 • Świadectwo Własności kompletnej kolekcji 24 monet Polski przedwojennej!

W ramach kolekcji „II Rzeczpospolita” mają Państwo gwarantowane prawo do zwrotu każdej monety oraz zwrotu kosztów jej zakupu!

Tak, chcę dołączyć do preferencyjnej listy rezerwacyjnej monet z kolekcji „II Rzeczpospolita”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą "Żaglowiec", zamawiam tą pierwszą ze srebrnych polskich monet międzywojennych w cenie jedynie 75 zł z dostawą gratis. W przesyłce otrzymam więc srebrną dwuzłotówkę „Żaglowiec” wyemitowaną w 1936 r., bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tą srebrną monetę „Żaglowiec”, otrzymam pozostałe 23 monety w ok. miesięcznych odstępach (w okresie II RP wyemitowano 16 srebrnych monet, 8 emisji zostało wybitych z metali nieszlachetnych). Ceny monet różnią się ze względu na stan zachowania, rok emisji i stopień rzadkości emisji. W każdej przesyłce będzie się znajdować jedna lub kilka monet. Cena za kolejne cztery przesyłki będzie wynosić 199 zł lub 299 zł (+ 9,95 zł koszty przesyłki), cena ostatnich przesyłek z najrzadszymi srebrnymi monetami wyniesie 990 zł lub 1500 zł (+9,95 koszty przesyłki). Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. Łączna cena tych monet to 7476 zł. Jeśli numizmaty nie spełnią Państwa oczekiwań mają Państwo prawo do zwrotu monet w ciągu 14 dni!

Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki z monetami z kolekcji „II Rzeczpospolita”. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monety. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w stanie bardzo pięknym lub znakomitym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.