Kup jednego dolara – drugiego otrzymasz za symboliczny 1 zł!

Skarbnica Narodowa, oficjalny dystrybutor Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, z dumą prezentuje ofertę specjalną - aż dwie kanadyjskie srebrne monety w cenie 99 zł!

Tylko teraz, kupując srebrną monetę "100 lat Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej" za 98 zł, druga srebrna moneta "Oto Kanada" za symboliczny 1 zł! Ponadto koszty pakowania i przesyłki pokryje Skarbnica Narodowa.

Obie srebrne emisje są oficjalnymi środkami płatniczymi w Kanadzie. Zostały wybite ze srebra najwyższej z możliwych prób 999,9/1000 i upamiętniają słynne symbole Kanady!

Pierwsza srebrna moneta o nominale 5 dolarów kanadyjskich „100 lat Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej” przedstawia policjanta w stroju galowym na koniu. Została wyemitowana dla uczczenia 100. rocznicy powstania jednej z najsłynniejszych formacji policyjnych na świecie.

Druga srebrna moneta, selektywnie kolorowana o nominale 5 dolarów kanadyjskich „Oto Kanada” za symboliczny 1 zł – przedstawia flagę kraju nad fragmentem kuli ziemskiej, na której widocznych jest 13 kanadyjskich prowincji i terytoriów. 

Na awersie tych emisji tradycyjnie umieszczono portret oficjalnej głowy państwa Królowej Elżbiety II.

To właśnie te egzemplarze rozpoczynają niezwykle ciekawą kolekcję oficjalnych "Srebrnych Dolarów Kanadyjskich". Każda moneta wchodząca w skład serii została wyemitowana przez Kanadyjską Mennicę Królewską!

Fascynująca Kanada

Krystalicznie czyste jeziora, ośnieżone wierzchołki gór i bezkresne równiny Dzikiego Zachodu – Kanada bez wątpienia zalicza się do najbardziej fascynujących krajów. Od lat plasuje się też wysoko na liście państw o najwyższych standardach życia mieszkańców.

Kolekcja "Srebrne Dolary Kanadyjskie" stanowi zaproszenie dla Kolekcjonerów do rozpoczęcia niepowtarzalnej podróży numizmatycznej i kulturowej po Kanadzie. Zachęcamy do zapoznania się z pięknem monet i fascynującą historią Kanady - więcej informacji w zakładce "O kolekcji".

Specyfikacja
Metal:
Srebro próby 999,9/1000
Jakość:
Stan menniczy
Waga:
2 x 7,96 g
Średnica:
2 x 27 mm
Kraj emisji:
Kanada
Nominał:
2 x 5 dolarów Kanadyjskich
Rok emisji:
2019 i 2020
Limitacja:
10 000 kompletnych kolekcji "Srebrne Dolary Kanadyjskie"

Kolekcja "Srebrne Dolary Kanadyjskie" - oficjalne monety Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej

Od 1935 roku srebrne dolary kanadyjskie upamiętniają m.in. ważne wydarzenia z historii Kanady, wielkie osobistości oraz wyjątkowe miejsca. Zgodnie z angielską tradycją Kanadyjska Mennica Królewska wybija dolary w cennym srebrze. Gwarantuje to nieprzemijające zainteresowanie tymi emisjami na całym świecie.

Brytyjska królowa Elżbieta II jest również oficjalnie głową kanadyjskiego państwa. Dlatego też od 1958 roku jej portret − zmieniający się przez lata – widnieje na awersach większości srebrnych dolarów kanadyjskich. Stanowi on ozdobę tych poszukiwanych monet.

Kolekcjonerzy z całego świata cenią kanadyjskie emisje za:

  • przepiękne motywy,
  • znakomitą jakość bicia,
  • bezcenne srebro, z którego bite są te monety!

Tylko jedna emisja w roku!

Srebrne Dolary Kanadyjskie należą do jednych z najbardziej poszukiwanych monet kolekcjonerskich. Kanadyjska Mennica Królewska zwyczajowo emituje rocznie tylko jednego nowego, oficjalnego srebrnego dolara i to w bardzo niskim nakładzie. Z tego powodu monety te stały się emisjami niezwykle pożądanymi przez Kolekcjonerów na całym świecie.

Wiele srebrnych dolarów kanadyjskich jest już oficjalnie wyprzedanych. Mimo to Skarbnica Narodowa – Oficjalny Dystrybutor Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej – gwarantuje od samego początku możliwość zebrania pełnej kolekcji.

Fascynująca przygoda numizmtyczna po Kanadzie zapisana w srebrze!

Kolekcja "Srebrne Dolary Kanadyjskie" zawiera monety o wyjątkowych motywach. Serię rozpoczynają dwie oficjalne srebrne emisje: "100 lat Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej" za 98 zł, druga srebrna moneta "Oto Kanada" za symboliczny 1 zł! Kolejne monety z serii będą wysyłane ok. raz w miesiącu, wśród nich znajdą się emisje upamiętniające m.in.: 100. rocznicę założenia miasta Calgary, czy pierwotnych mieszkańców Kanady i kanoe. W zależności od roku emisji pamiątkowe dolary kanadyjskie zostaną dostarczone w menniczych, znakomitych lub bardzo pięknych stanach zachowania.

Ścisła limitacja!

Z uwagi na ścisłą limitację, emisje wchodzące w skład serii "Srebrne Dolary Kanadyjskie" są bardzo poszukiwane przez Kolekcjonerów. Monety szybko znikają z rynku i coraz trudniej je pozyskać w dobrych stanach zachowania. W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępnych jest jedynie 10 000 kompletnych kolekcji.

Prawdziwe srebro w najwyższej jakości!

Srebrne dolary kanadyjskie podziwiane są na całym świecie za znakomitą jakość bicia oraz bogactwo szczegółów motywów. Wykonane w bezcennym srebrze, te oficjalne emisje pamiątkowe uznawane są przez Kolekcjonerów za prawdziwe arcydzieła sztuki menniczej.

Akcesoria w kolekcji − GRATIS!

Akcesoria wysyłane w trakcie trwania serii, spełniają najwyższe standardy jakości. Kolekcjonerzy otrzymają:

  • Certyfikat do każdego numizmatu, który gwarantuje jego autentyczność,
  • Dokładny opis każdego numizmatu opracowany przez eksperta i historyka,
  • Elegancką kasetę do bezpiecznego przechowywania srebrnych emisji (wysyłaną wraz z 5. przesyłką),
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji.

Bezpieczeństwo kolekcjonowania

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej monety w ciągu 14 dni od momentu otrzymania oraz zwrot kosztów jej zakupu. Kolekcja "Srebrne Dolary Kanadyjskie" ma charakter otwarty, tj. bez określonej z góry liczby egzemplarzy.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie oficjalnych srebrnych monet z kolekcji "Srebrne Dolary Kanadyjskie". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą srebrną monetą: „100 lat Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej”, proszę o przesłanie jej w cenie 98 zł – bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Wraz z nią otrzymam drugą srebrną monetę „Oto Kanada” za symboliczny 1. Nie muszę płacić teraz – przesyłka będzie płatna za pobraniem u listonosza lub mogę też wybrać szybką płatność elektroniczną.

Jeżeli zatrzymam te dwie srebrne monety kanadyjskie, będę otrzymywać pozostałe historyczne srebrne dolary kanadyjskie z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji, w około miesięcznych odstępach. Monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki.

Monety będą w stanie zachowania: menniczym, znakomitym, bardzo pięknym. Na przestrzeni lat Kanadyjska Mennica Królewska zmieniała specyfikację srebrnych monet (np. zawartość srebra), dlatego ich ceny wahają się. Cena każdej z następnych 10 emisji wynosi 199 zł. Kolejne rzadsze i trudno dostępne motywy są w cenie 259 zł każdy, dalsza część serii składa się z najtrudniejszych w pozyskaniu emisji do nabycia w cenie 349 zł każda. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie. Otrzymam wówczas zwrot kosztu zakupu monety. W przypadku odesłania opłaconej już monety zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający. Mam prawo przerwać kolekcjonowanie w dowolnym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. 

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. 

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.