Ściśle limitowany medal z cennego złota
- gratulujemy wyboru!

Święta Faustyna (Helena Kowalska) należy do grona najbradziej znanych świętych oraz największych mistyków w historii Kościoła.

Jej życie w mistyczny sposób jednoczyło się z Bogiem. Mając niezwykły dar doznawała objawień, wizji i stygmatów. Za namową księdza Sopoćko, rozpoczęła spisywanie swoich doznań duchowych, które wiele lat później opublikowano na kartach słynnego „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny – zaliczanego obecnie do arcydzieł europejskiej literatury sakralnej.

18 kwietnia 1993 roku Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł ją do chwały ołtarzy, zaś 30 kwietnia 2000 roku zaliczył do grona świętych Kościoła. Relikwie św. Faustyny Kowalskiej spoczywają w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, pod obrazem Jezusa Miłosiernego namalowanym według jej wizji. 

W dniu kanonizacji Siostry Faustyny Jan Paweł II ustanowił Święto Bożego Miłosierdzia obowiązujące w całym Kościele Powszechnym. 

Złota emisja upamiętnia polską mistyczkę Siostrę Faustynę. Medal ku czci Świętej wybito w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Motyw numizmatu powstał w tradycyjny sposób - w medalierskiej płaskorzeźbie, co podnosi jego wartość artystyczną

Wymagający proces technologiczny sprawił, że emisja ta jest ściśle limitowana. Została wybita w 2 gramach 14-karatowego złota. Średnica wynosząca 18 mm pozwoliła na piękne ukazanie portretu Faustyny Kowalskiej, a także fragmentu cudownego obrazu "Jezus Miłosierny". 

Na rewersie medalu widnieją atrybuty czterech ewangelistów, fragment „Litanii do Wszystkich Świętych” oraz symbole chrześcijańskie.

.

Tak, zamawiam złoty medal o masie 2 g "Święta Faustyna" wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 990 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
2 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2021
Limitacja:
5 000 egzemplarzy