Ściśle limitowany medal z cennego złota
- gratulujemy wyboru!

Święta Faustyna (Helena Kowalska) należy do grona najbradziej znanych świętych oraz największych mistyków w historii Kościoła.

Jej życie w mistyczny sposób jednoczyło się z Bogiem. Mając niezwykły dar doznawała objawień, wizji i stygmatów. Za namową księdza Sopoćko, rozpoczęła spisywanie swoich doznań duchowych, które wiele lat później opublikowano na kartach słynnego „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny – zaliczanego obecnie do arcydzieł europejskiej literatury sakralnej.

18 kwietnia 1993 roku Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł ją do chwały ołtarzy, zaś 30 kwietnia 2000 roku zaliczył do grona świętych Kościoła. Relikwie św. Faustyny Kowalskiej spoczywają w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, pod obrazem Jezusa Miłosiernego namalowanym według jej wizji. 

W dniu kanonizacji Siostry Faustyny Jan Paweł II ustanowił Święto Bożego Miłosierdzia obowiązujące w całym Kościele Powszechnym. 

Złota emisja upamiętnia polską mistyczkę Siostrę Faustynę. Medal ku czci Świętej wybito w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Motyw numizmatu powstał w tradycyjny sposób - w medalierskiej płaskorzeźbie, co podnosi jego wartość artystyczną

Wymagający proces technologiczny sprawił, że emisja ta jest ściśle limitowana. Została wybita w 2 gramach 14-karatowego złota. Średnica wynosząca 18 mm pozwoliła na piękne ukazanie portretu Faustyny Kowalskiej, a także fragmentu cudownego obrazu "Jezus Miłosierny". 

Na rewersie medalu widnieją atrybuty czterech ewangelistów, fragment „Litanii do Wszystkich Świętych” oraz symbole chrześcijańskie.

.

Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
2 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2021
Limitacja:
5 000 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotego medalu "Święta Faustyna" w cenie 990 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.