Najświętsze Serce Jezusa

Oficjalna moneta platerowana 24-karatowym złotem

Przedstawienie Najświętszego Serce Jezusa należy do najbardziej rozpoznawalnych przedstawień religijnych na świecie. Nabożeństwo do Serca Jezusa stało się powszechnie znane dzięki św. Małgorzacie Marii Alacoque. Podczas tzw. wielkich objawień, w latach 1673-75, doświadczyła ona niezwykłej obecności Jezusa Chrystusa, który zażądał ustanowienia nabożeństwa do Najświętszego Serca.

Po ścisłych i dokładnych badaniach Stolica Apostolska zezwoliła na obchodzenie tego święta i oddawanie czci wizerunkom Serca Jezusowego w formach dzisiaj powszechnie przyjętych.

Pierwszym z papieży, który zatwierdził nabożeństwo do Serca Pana Jezusa był Klemens XIII. Ojciec Święty uczynił to w 1765 roku, sto lat po wspomnianych wyżej objawieniach. W 1856 roku święto Najświętszego Serca dla całego Kościoła katolickiego ustanowił papież Pius IX. Jest obchodzone w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała. W 1899 roku Leon XIII powierzył pod opiekę Serca Jezusowego cały Kościół i wszystkich ludzi.

W posiadaniu sióstr wizytek, w Krakowie, znajduje się święty obrazek przedstawiający serce otoczone różami. Wizerunek ten jest najstarszym polskim zabytkiem ikonograficznym związanym z kultem Serca Jezusowego.

Dla upamiętnienia nieustającego kultu Serca Jezusa Skarbnica Narodowa przygotowała oficjalną monetę. By oddać w pełni piękno cudownego wizerunku został on przeniesiony na numizmat o średnicy 40 mm za pomocą techniki tampondruku. Dopełnieniem całości jest platerowanie czystym złotem (Au 999/1000) oraz wspaniała ornamentyka okalająca postać Zbawiciela.

Rewers numizmatu ukazuje Jezusa Chrystusa wskazującego dłonią na swe gorejące blaskiem Serce – symbol miłości. Wokół znajduje się napis w języku angielskim „The Sacred Heart of Jesus” (Najświętsze Serce Jezusa). Na awersie monety widnieje Pieczęć Niue, rok emisji 2023 i nominał 1 dolar.

Autentyczność emisji potwierdza Certyfikat Skarbnicy Narodowej. Tylko 10 000 monet na świecie świadczy o unikatowym charakterze tego numizmatu. Moneta znajduje się w welwetowym woreczku, na którym widnieje zarys postaci Jezusa Chrystusa wskazującego na swe Serce.

 

Tak, zamawiam monetę platerowaną czystym złotem "Najświętsze Serce Jezusa" wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 185 zł (+ 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
menniczy
Metal:
miedź
Masa:
27 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
10 000 egzemplarzy na świecie
Platerowanie:
24-karatowe złoto
Zdobienie:
kolorowy tampondruk