Wyjątkowa srebrna emisja w kształcie pucharu

14 czerwca 2024 r. rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Impreza rozgrywana jest na 10 stadionach w Niemczech.

Mecz otwarcia Niemcy:Szkocja wygrali gospodarze aż 5:1. Tymczasem wczoraj zakończyła się pełna niespodzianek faza grupowa turnieju. Po niesamowitym meczu Gruzja sensacyjnie wygrała 2:0 z Portugalią i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Z kolei "polską grupę" wygrała Austria, która w ostatnim meczy zwyciężyła z Holandią!

Z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 wyemitowano okolicznościową srebrną monetę o masie 10 gramów:

  • czyste srebro 999/1000,
  • oficjalna moneta EURO 2024,
  • emisja w kształcie oficjalnego pucharu noszącego imię Henriego Delaunaya,
  • ścisły limit - tylko 2024 egzemplarzy na świecie!

uefa-puchar-email-blister

Opis awersu i rewersu monety

Na awersie monety umieszczono portret króla Karola III - głowy Wysp Salomona, emitenta monety.

Rewers przedstawia oficjalny puchar noszący imię Henriego Delaunaya (jednego z założycieli UEFA). Jest on wręczany zwycięskiej drużynie, która wygra finał mistrzostw Europy. Dodatkowo, na nim znaduje się wybita oficjalna nazwa turnieju - UEFA EURO 2024.

Autoryzowana przez UEFA moneta w kształcie pucharu została zapakowana w specjalny okolicznościowy blister kolekcjonerski z logo UEFA EURO 2024.

W Polsce moneta ta znajduje się w ofercie Skarbnicy Narodowej, która jest jej jedynym oficjalnym dystrybutorem w naszym kraju. To wspaniała pamiątka dla każdego fana piłki nożnej i kolekcjonera unikalnych numizmatów okolicznościowych. 

Zamów już dziś - decyduje kolejność napływania zgłoszeń!

Tak, zamawiam oficjalną srebrną monetę Euro 2024 w kształcie pucharu wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie jedynie 369 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w menniczym stanie zachowania. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Wyspy Salomona
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
2024
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
prooflike
Metal:
srebro próby 999/1000
Masa:
10 g
Wymiary:
47,3 x 20 mm
Limitacja:
2024 egzemplarze na świecie