Pierwsza moneta z nazwą Polski 

Denar "Princes Polonie" to moneta wyjątkowa, wyemitował ją  pierwszy król Polski - Bolesław Chrobry.

Na obu stronach monety widnieje napis „PRINCES POLONIE”, co znaczy: Książę Polski. Jest to pierwsza moneta z nazwą Polski! To jednocześnie najstarszy zapis nazwy naszego kraju, pochodzący z ziem polskich!

Najważniejsza moneta polska! 

najważniejsze polskie monety

W zorganizowanym przez Skarbnicę Narodową głosowaniu na najważniejszą monetę polską, wzięło udział blisko 7500 polskich kolekcjonerów. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Denar Bolesława Chrobrego "PRINCES POLONIE”, który zebrał blisko 60% wszystkich głosów! Na wartość kolekcjonerską tej monety wpływają także rzadkość występowania oraz pokaźny wiek. Do naszych czasów zachowało się zaledwie kilkanaście egzemplarzy reprezentujących najdoskonalszy, kompletny typ tego numizmatu.

Cenne srebro, najwyższa jakość

Denar "Princes Polonie" to jedna z najsłynniejszych monet w historii mennictwa polskiego. Teraz jej srebrna replika może być Twoja! Czyste srebro (999/1000), najwyższa jakość mennicza i kunszt wykonania zadowolą najbardziej wymagających kolekcjonerów.

50% oszczędności i przesyłka gratis

Tylko teraz aż 50% rabatu na replikę z czystego srebra! (Cena bez rabatu: 249 zł). Dodatkowo dla Kolekcjonerów Skarbnicy Narodowej – w ramach podziękowania za dotychczasową współpracę – przesyłka gratis!

Awers i rewers

Wizerunek ptaka na awersie denara jest wciąż przedmiotem sporu naukowego. Niektórzy widzą w nim orła (a zatem i godło narodowe), inni pawia (może symbolizować Chrystusa lub męczeństwo św. Wojciecha). Debata dotycząca tego numizmatu czyni go jednym z najbardziej tajemniczych świadectw historii Polski.

Napis "PRINCES POLONIE" oznacza: książę Polski. Łacińskie słowo „Polonie” jest pierwszą nazwą naszego kraju, pochodzacą z ziem polskich. To niezwykłe świadectwo historyczne, pierwsza moneta z nazwą Polski!

Rewers, obok powtórzonego napisu "PRINCES POLONIE", przedstawia krzyż nitkowy typu anglosaskiego. Krzyż to symbol Chrystusa i religii chrześcijańskiej. Podkreśla opiekę Boga nad państwem, a przede wszystkim nad jego władcą – Bolesławem Chrobrym.

Najcenniejsze Srebrne Monety Polskie 

Replika Denara Bolesława Chrobrego jest pierwszą z kolekcji "Najważniejsze Srebrne Monety Polskie". Szczegóły w zakładce "O kolekcji". 

Specyfikacja
Metal:
czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
najwyższa mennicza
Waga:
15,5 g
Średnica:
33 mm
Limitacja:
2900 kompletnych kolekcji

Denar Bolesława Chrobrego "PRINCES POLONIE" otwiera serię replik najcenniejszych monet w dziejach naszej ojczyzny wybitych w srebrze – takim samym kruszcu, z którego przed wiekami wykonano ich pierwowzory.

Najcenniejsze polskie monety

Wierne repliki najcenniejszych, najważniejszych polskich monet, będących często unikatami, to wspaniały skarb kultury narodowej!

Dzięki tej kolekcji najważniejsze polskie monety sprzed wieków są dostępne dla kolekcjonerów Skarbnicy Narodowej, w przystępnej cenie. Odwzorowując unikatowe oryginały, użyto czystego srebra. Najwyższą jakość menniczą i idealny połysk numizmatów uzyskano dzięki zastosowaniu stempli lustrzanych, czyli specjalnie wypolerowanych narzędzi.

W ramach serii znajdują się m.in.:

  • Ekstremalnie rzadki talar Stanisława Augusta Poniatowskiego. Znane są zaledwie 2 egzemplarze. 
  • Talar elbląski Michała Korybuta Wiśniowieckiego (1671 r.) - nie pojawia się na aukcjach; znane są 2-3 egzemplarze, wartość każdego to kilkaset tysięcy złotych.
  • Pierwszy polski talar - talar Zygmunta I Starego. Do dziś przetrwały jedynie 3 egzemplarze, znajdują się w muzeach. 

W ramach serii „Najważniejsze Srebrne Monety Polskie” eleganckie akcesoria kolekcjonerskie GRATIS!

  • Szkatuła do bezpiecznego przechowywania i ekspozycji numizmatów.
  • Certyfikat Autentyczności potwierdzający czystość kruszcu, dołączany do każdej repliki.
  • Segregator do przechowywania Certyfikatów Autentyczności.
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji, zabezpieczone hologramem przed fałszerstwem.

Kolejne srebrne repliki z kolekcji będziemy przesyłac ok. raz w miesiącu w stałej cenie 249 zł (+11,95 koszt pakowania i przesyłki). 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie replik z serii "Najważniejsze Srebrne Monety Polskie". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą srebrną repliką z kolekcji: "Denar Bolesława Chrobrego PRINCES POLONIE", zamawiam ją w promocyjnej cenie 124,50 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten numizmat, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu kolejne repliki z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby numizmatów) kolekcji, każdy w cenie regularnej 249 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne emisje z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie menniczym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy, że odeślę go w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.