Jubileuszowy srebrny medal "Historia Godła Polskiego" został wybity z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ścisła światowa limitacja to zaledwie 966 egzemplarzy - liczba ta nawiązuje do roku, w którym Polska przyjęła chrześcijaństwo.

Medal został wybity w czystym srebrze próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Jego przepiękny projekt został wykonany przez cenionych artystów: Roussanę oraz Andrzeja Nowakowskich.

  • Czyste srebro próby 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza (stempel lustrzany) - najcenniejsza dla Kolekcjonerów
  • Imponująca średnica: 75 mm
  • Wysoki relief
  • Symboliczna limitacja - zaledwie 966 egzemplarzy na świecie

Awers zdobią symbolicznie wizerunki Orła będącego Godłem państwowym, wybite w rzadko spotykanym wysokim reliefie – dzięki temu wyglądają jak płaskorzeźba. 

Na rewersie natomiast widnieje zarys terytorium Polski, kompozycja składająca się z buławy marszałkowskiej i szabli oraz orzeł strzelecki (noszony w I Brygadzie Legionów Polskich).

Jedynym oficjalnym dystrybutorem tego wspaniałego srebrnego medalu o imponującej średnicy aż 75 mm jest Skarbnica Narodowa. Jego unikatowość dodatkowo podkreśla indywidualny numer wygrawerowany na rancie, który sprawia, że każdy numizmat jest niepowtarzalny.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
155,5 g
Średnica:
75 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2018
Limitacja:
966 egzemplarzy

Historia polskiego godła liczy sobie kilkaset lat.

Orzeł był jednym z najczęściej występujących symboli w Cesarstwie Rzymskim czy też później, w państwie Karolingów, a te państwa wywarły wpływ na państwowość i jej symbolikę na całym naszym kontynencie.

Po odzyskaniu niepodległości, już w 1919 roku sejm ustanowił Orła Białego jako godło kraju. Trzeba było jednak czekać aż do roku 1927, kiedy to profesor Zygmunt Kamiński opracował nowy wizerunek godła Polski, który został przyjęty i stał się oficjalnym godłem państwa.

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu o wadze aż 5 uncji "Historia Godła Polskiego" , w cenie 2170 zł (+ 25 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup medalu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym medalem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.