Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Cena:
Pochodzenie:
Typ:
Metal:
Motyw:

Medale pamiątkowe

JPII - Człowiek, który zmienił świat
JPII - Człowiek, który zmienił świat
 • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
 • Nietypowy stop srebra Ag 500
 • Album "Śladami Jana Pawła II po Watykanie" w prezencie
199 zł
Kolekcja Poczet królów i książąt polskich według Jana Matejki
Kolekcja Poczet królów i książąt polskich według Jana Matejki
 • platerowanie czerwonym złotem
 • trójwymiarowy efekt rzeźby,
 • wklęsła powierzchnia i podwyższony relief rzeźby,
 • wysoki rant medalu - aż 3,25 mm,
 • okazały rozmiar 36 mm i masa 29 g.
149 zł
Kolekcjonerski zestaw Złote lata polskiego futbolu Kolekcjonerski zestaw Złote lata polskiego futbolu
Kolekcjonerski zestaw Złote lata polskiego futbolu
 • cenne złote medale piłkarskie upamiętniające największe sukcesy "Orłów Górskiego",
 • okolicznościowy banknot oraz historyczne znaczki,
 • limitacja 500 sztuk kolekcjonerskiego zestawu na świecie.
2 490 zł
Kolekcja 10 Dekad Niepodległości
Kolekcja 10 Dekad Niepodległości
 • Uszlachetnienie najwyższej jakości złotem próby 999/1000,
 • Najwyżasza jakość mennicza – stempel lustrzany,
 • Okazały rozmiar 34 mm i masa 15 g.
129 zł
Kolekcja Najcenniejsze monety polskie
Kolekcja Najcenniejsze monety polskie
 • Uszlachetnienie 24-karatowym złotem
 • Najwyższa jakość mennicza
 • Certyfikat Autentyczności gratis
139 zł

Medale pamiątkowe – wyjątkowy sposób na upamiętnienie historii

Medale pamiątkowe to wyjątkowe artefakty upamiętniające wydarzenia, które ukształtowały teraźniejszość oraz przyszłość. Ich kolekcjonowanie to sposób na zachowanie niezwykłych osób oraz zdarzeń od zapomnienia. Dlatego coraz więcej osób poszerza swoje zbiory o takie numizmaty – odkrywając przy tym intrygujące fakty sprzed lat, dekad, a nawet tysiącleci. Jeżeli szukasz unikalnych medali pamiątkowych, jesteś w dobrym miejscu. W Skarbnicy Narodowej znajdziesz interesujące okazy, które warto włączyć do swoich zbiorów.

Czym wyróżniają się medale pamiątkowe?

Medale pamiątkowe na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie do monet kolekcjonerskich. Są metalowymi krążkami ozdobionymi zarówno po stronie awersu, jak i rewersu, bitymi przy wykorzystaniu różnych technik menniczych. Jest między nimi jedna, zasadnicza różnica: medale pamiątkowe nie mogą być wykorzystane jako środki płatnicze. Nie znajdziesz na nich więc nominału.

Monety pamiątkowe o wyjątkowym znaczeniu

W przypadku medali i monet pamiątkowych na pierwszy plan wysuwa się ich rola symboliczna. Służą one przypomnieniu o ważnej osobie lub wydarzeniu, które zmieniły (w mniejszym lub większym stopniu) bieg historii. Dlatego zachwycają unikalnym, bardzo przemyślanym wzornictwem, jak również doskonałą jakością wykonania – wynika to również z faktu, że są wybijane w krótkich, limitowanych seriach. Dlatego, jeżeli chcesz któryś z dostępnych w naszej kolekcji medali włączyć do swoich zbiorów – nie zwlekaj z decyzją!

Medale pamiątkowe – ze złota i srebra

Medale pamiątkowe powstają z wysokiej jakości kruszców – takich, które zachwycają doskonałą wytrzymałością na zarysowania czy inne uszkodzenia, a jednocześnie dodają klasy powstającym artefaktom. W kolekcji Skarbnicy Narodowej możesz znaleźć medale pamiątkowe platerowane złotem lub srebrem o różnych próbach. Takie wykonanie wpływa na wartość danego numizmatu oraz jego kolekcjonerskość na rynku. Jednak wszystkie informacje o tym, z jakiego kruszcu został wykonany interesujący Cię medal, znajdziesz zawsze w opisie konkretnego artefaktu. Zwróć na to uwagę – to istotna informacja w kontekście pielęgnacji posiadanych numizmatów.

Medale pamiątkowe o różnorodnej tematyce

Wydarzeń, które mogą stać się inspiracją do wybicia medalu pamiątkowego, jest wiele – zarówno w historii Polski, jak i całego świata. Na rynku nieustannie pojawiają się nowe, intrygujące propozycje, które zwracają uwagę kolekcjonerów na konkretne wydarzenia, dzieła sztuki czy postaci. Dlatego w kolekcji Skarbnicy Narodowej czeka na Ciebie bardzo szeroki wybór medali. Są one poświęcone m.in.:

 • tematyce religijnej – przyjrzyj się, np. medalom upamiętniającym różne wydarzenia związane z życiem i dziełem św. Jana Pawła II czy medalowi na cześć patronki niewidomych – Matki Elżbiety Róży Czackiej,
 • tematyce związanej z szeroko pojętą sztuką – medale upamiętniają m.in. najwybitniejszych pisarzy polskich. Dostępne są, np. artefakty upamiętniające dzieła Henryka Sienkiewicza, jak również wyjątkowe numizmaty z kolorowymi replikami dzieł malarskich, np. Wojciecha Kossaka,
 • zagadnieniom historycznym – to m.in. medale upamiętniające wybitnych Polaków, takich jak Tadeusz Kościuszko, jak również ważne bitwy – np. pod Olszynką czy Bitwę Warszawską 1920 oraz symbole narodowe. To, np. złoty medal pamiątkowy „Polonia”,
 • wydarzeniom sportowym i wielkim postaciom powiązanym ze sportem.

To oczywiście tylko przykładowa tematyka dostępnych medali okolicznościowych – w ofercie Skarbnicy Narodowej stale pojawiają się nowe propozycje. Takie, które przypadną do gustu nie tylko profesjonalnym kolekcjonerom, ale i osobom interesującym się daną dziedziną życia. Medal pamiątkowy może być świetnym punktem wyjścia w dyskusji na rozmaite tematy!

Skarbnica Narodowa – oryginalne medale pamiątkowe w zasięgu ręki

Jeżeli szukasz wyjątkowych medali pamiątkowych, które łączą ciekawą tematykę i intrygujący projekt oraz są w pełni oryginalne, Skarbnica Narodowa to doskonałe miejsce na uzupełnienie kolekcji. Prezentujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowane projekty, które łączą wysoką wartość symboliczną z kunsztem artystycznym.

To możliwe, ponieważ jako wiodący dystrybutor numizmatów w Polsce i część międzynarodowej grupy Samlerhuset Group współpracujemy z najlepszymi mennicami na świecie i patronujemy niezwykłym projektom. Dzięki nam możesz wejść w posiadanie medali pamiątkowych, które staną się prawdziwymi „perełkami” Twoich zbiorów – to numizmaty, które warto umieścić w eleganckich pudełkach lub ramkach kolekcjonerskich i wyeksponować w swoim domu

Pamiętaj: warto śledzić na bieżąco ofertę medali kolekcjonerskich Skarbnicy Narodowej – regularnie pojawiają się w niej nowe produkty, które przyciągają uwagę doświadczonych pasjonatów oraz miłośników historii. Zaglądaj do nas regularnie, aby nie ominęła Cię żadna ciekawa okazja na wzbogacenie swojej kolekcji!