Wyłącznie w Skarbnicy Narodowej!

Polonia – jedna z najpiękniejszych monet z okresu międzywojennego upamiętniona na srebrnej emisji!

W 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Sześć lat później, w 1924 r. wprowadzono do obiegu nową oficjalną walutę – złotego polskiego. Była to część wielkiej reformy skarbowo-monetarnej premiera i ministra skarbu Władysława Grabskiego, która uratowała Polskę przed zapaścią finansową!

W czasie konkursu na projekt monet, w 1925 r., słynny rzeźbiarz Antoni Madeyski zaproponował numizmat, który w srebrnej wersji trafił do portfeli Polaków w 1932 r. Była to „Polonia” – jedna z najpiękniejszych monet dwudziestolecia międzywojennego. Na jej awersie tradycyjnie widniał Orzeł Biały, jednak prawdziwy zachwyt wzbudził rewers monety z personifikacją Polonii, czyli odrodzonej ojczyzny.

Hołd dla słynnej „Polonii” na 100 lat złotego

Z okazji 100 lat złotego została wybita moneta z 1 uncji (31,1g) czystego srebra próby 999/1000. Jej rewers inspirowany próbną dwudziestozłotówką z wizerunkiem Polonii, ukazuje obie strony oryginału wkomponowane w liczbę 100. W tle widnieje napis w języku angielskim: 100 YEARS OF POLISH ZLOTY (pol. 100 lat polskiego złotego) oraz dekoracyjny motyw z kwiatów ostu.

Z kolei na awersie tej okolicznościowej monety widnieje pieczęć rządowa emitenta - Niue, nominał 1 dolar oraz rok emisji 2024.

100pln-1ozag-email-pudelko

Autorem projektu rewersu tej srebrnej monety jest Robert Kotowicz – jeden z najwybitniejszych medalierów na świecie, łączący niezwykłą dbałość o szczegóły z ciekawą wizją artystyczną, współpracujący ze Skarbnicą Narodową od wielu lat.

Bardzo niska światowa limitacja – tylko 2023 egzemplarze na cały świat!

Moneta zostanie dostarczona w magnetycznej kapsule w pudełku kolekcjonerskim z logo Skarbnicy Narodowej GRATIS. Towarzyszy jej indywidualnie numerowany Certyfikat Autentyczności. Ścisła limitacja tej emisji to z zaledwie 2023 egzemplarze na cały świat! 

Wyłącznie w Skarbnicy Narodowej – zamów już teraz, zanim będzie za późno!

Tak, zamawiam monetę "100 lat złotego - Polonia" wybitą z czystego srebra próby 999/1000 o masie 1 uncji (31,1g) wraz z indywidualnie numerowanym Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie tylko 690 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
2024
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
31,1 g
Średnica:
38,61 mm
Limitacja:
2023