Polonia - medal z czystego srebra upamiętniający symbol walki o niepodległość

Francuzi mają swoją Mariannę, Amerykanie Columbię, Anglicy - Britannię, my zaś – Polonię.

W czasach zaborów wizerunek Polonii podtrzymywał na duchu. Był uosobieniem niezłomnej walki o niepodległość. Malowali ją najsłynniejsi artyści jak Jan Matejko czy Jacek Malczewski.

Polska naszą Matką

Polonia to personifikacja narodu, jego osiągnięć i ideałów. Obecnie ten piękny symbol polskości wydaje się zapomniany. Aby przywołać go i utrwalić w naszej pamięci, Skarbnica Narodowa przygotowała medal pamiątkowy - Srebrna Polonia 2019.

Ważne symbole wymagają godnego upamiętnienia, dlatego medal został wybity:

  • w czystym srebrze próby 999/1000
  • z zachowaniem ścisłej limitacji 25 000 egzemplarzy na cały świat
  • stemplem lustrzanym - najwyższa jakość mennicza

Awers przedstawia postać kobiety – to Polonia, dumna matka niepodległego narodu. Z tarczą z polskim godłem narodowym i orłem u stóp. W dłoni trzyma gałązkę oliwną - symbol zwycięstwa.

Na rewersie medalu znalazł się orzeł biały obramowany przez stylizowane skrzydła husarskie.

Motto „POLONIA MATER NOSTRA EST” („Polska naszą Matką”) widnieje nad postacią Polonii – ma przypominać, że Polska jest dla nas jak matka.

Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
15,5 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2019
Limitacja:
25 000

Tak, chcę skorzystać z tej specjalnej oferty. Proszę o przesłanie jednej sztuki medalu "Polonia 2019” w preferencyjnej cenie – tylko 69 zł (plus 9,95 zł koszty pakowania i przesyłki).

Nie muszę wpłacać teraz żadnych pieniędzy. Przesyłka płatna w ciągu 14 dni od otrzymania medalu. Płatność na podstawie rachunku, który dołączony będzie do przesyłki z medalem.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany numizmat.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Mam 14 dni na zapoznanie się z medalem  – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.