Francuzi mają swoją Mariannę, Amerykanie Columbię, Polacy zaś – Polonię. Personifikacja narodu, jego osiągnięć i ideałów, to klasyczny motyw sztuki patriotycznej.

Polonia to symbol Królestwa Polskiego, a później Rzeczypospolitej. Charakter jej wizerunków zmienił się po okresie zaborów, gdy była utożsamiana z walką o odzyskanie niepodległości. W dwudziestoleciu międzywojennym jej oblicze zdobiło polskie monety obiegowe.

W przededniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości Skarbnica Narodowa wyemitowała, z zamiarem godnego przypomnienia tego narodowego symbolu, specjalny medal przedstawiający wizerunek Polonii.

Dla jej należytego uhonorowania medal ten został wybity:

  • w czystym srebrze 999/1000
  • w najwyższej jakości menniczej

Awers medalu przedstawia otoczoną wiązką promieni postać Polonii z gałązką oliwną i tarczą z polskim godłem narodowym. Spogląda na nią siedzący dumny orzeł. Ponad nimi widoczne są słowa „POLONIA MATER NOSTRA EST” („Matką naszą Polska”). Na rewersie widoczny jest Orzeł Biały obramowany przez stylizowane husarskie skrzydła.

Osoby zainteresowane nabyciem tego unikatowego numizmatu nie powinny wahać się zbyt długo – emisja jest limitowana do zaledwie 25 000 medali z czystego srebra na całym świecie.
 

Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Stempel lustrzany
Waga:
15,5 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2016
Limitacja:
25 000

Tak, chcę skorzystać z tej specjalnej oferty. Proszę o przesłanie jednej sztuki medalu "Polonia” w preferencyjnej cenie – tylko 69 zł (plus 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki).

Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy - przesyłka płatna za pobraniem u listonosza lub mogę wybrać również szybką płatność elektroniczną.

Mam 14 dni na zapoznanie się z medalem  – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany numizmat.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Przyjmuję do wiadomości, że moje dane osobowe będą przetwarzane przez Skarbnicę Narodową w celach realizacji rezerwacji i bezpośredniego informowania o innych usługach lub produktach Skarbnicy Narodowej. Mam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

.