Mieszko I na medalu o podwyższonym reliefie
i platerowanym czerwonym złotem

Mieszko I to pierwszy historyczny władca Polski. Uważany jest za budowniczego państwa Piastów. Za swego panowania zjednoczył ziemie Polan, a dzięki ślubowi z Dobrawą i przyjęciu chrztu w 966 roku doprowadził do przekształcenia plemiennego państwa Polan w nowoczesną europejską monarchię. Pierwszy książę niepodległej Polski zajmuje honorowe miejsce w gronie najbardziej zasłużonych przywódców naszego kraju.

Teraz Mieszko I został upamiętniony przez Skarbnicę Narodową na wyjątkowym numizmacie w rzadko spotykanej specyfikacji. Na medalu o wysokim rancie uzyskano głęboką, wklęsłą powierzchnię, która uwydatnia podwyższony relief rzeźby

Mieszko I został upamiętniony na medalu platerowanym czerwonym złotem. Teraz emisja dostępna jest z 50% zniżką - za jednyne 74,50 zł (zamiast 149 zł).

Emisja "Mieszko I - pierwszy władca Polski", dla sprostania najwyższym oczekiwaniom kolekcjonerów, została:

  • wybita w najwyższej jakości menniczej z zastosowaniem podwyższonego reliefu i wklęsłej powierzchni,
  • zaprojektowana przez jedną z najbardziej cenionych projektantek monet i medali młodego pokolenia Monikę Molendę,
  • uszlachetniona czerwonym złotem,
  • wykonana w okazałym rozmiarze 36 mm, masie 29 g oraz z wysokim rantem 3,25 mm.

Na rewersie medalu znajduje się popiersie Mieszka I na podstawie rysunku Jana Matejki. Dzięki wręcz trójwymiarowej formie rzeźby widać doskonale wszelkie detale - każdy kontur postaci. Całość dopełniają podane w otoku lata panowania władcy.

Awers zawiera tytuł kolekcji oraz stylizowaną koronę królewską, tzw.korona Bolesława Chrobrego. Uzupełnieniem jest zastosowany po lewej i prawej stronie medalu ornament.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedź
Masa:
29 g
Średnica:
36 mm
Platerowanie:
czerwone złoto

Nowy poczet królów i książąt polskich wg Jana Matejki!

Medal "Mieszko I - pierwszy władca Polski" rozpoczyna wyjątkową kolekcję. Pierwszą w XXI wieku kompletną kolekcję wszystkich portretów królewskich Jana Matejki.

Jan Matejko stworzył najsłynniejszy poczet polskich władców, który stał się wizją ogólnonarodową i ważnym elementem polskiej tożsamości. Stanowi inspirację dla portretów polskich królów ukazanych na licznych monetach czy banknotach.

Z okazji 185. rocznicy urodzin oraz 130. rocznicy śmierci Jana Matejki, Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 rokiem Jana Matejki. To jednocześnie doskonała okazja do zaprezentowania kolekcji będącej nową rzeźbiarską interpretacją Pocztu.

"Poczet królów i książąt polskich" cechuje rzadko spotykana specyfikacja medali. Na numizmatach o wyjatkowo wysokim rancie udało się uzyskać głęboką, wklęsłą powierzchnię, która uwydatnia podwyższony relief rzeźby. Dodatkowo, każdy z medali został platerowany czerwonym złotem.

Do swojej kolekcji otrzymają Państwo również GRATIS:

  • drewnianą szkatułę do bezpiecznego i eleganckiego przechowywania medali z czwartą przesyłką,
  • kopię najstarszego zachowanego wizerunku polskiego władcy – Mieszka II, z trzecim medalem,
  • plakat z drzewem genealogicznym dynastii Piastów z piątym egzemplarzem,
  • aż cztery książkowe broszury królewskie poświęcone: dynastii Piastów, Jagiellonów, władcom elekcyjnym i książętom dzielnicowym – pierwsza już z drugą przesyłką,
  • Certyfikaty Autentyczności do każdego medalu,
  • indywidualnie numerowane Świadectwo Własności wysyłane z ostatnim medalem.

Wartość tej niezwykle cennej pamiątki dodatkowo podnosi ściśle ograniczona limitacja symbolicznie nawiązująca do roku chrztu Polski (966 r.). Tylko 9 660 kolekcjonerów będzie miało możliwość skompletowania serii. 

Prosimy nie zwlekać i zamówić wyjątkowe numizmaty już teraz.

TAK, zamawiam kolekcję medali platerowanych czerwonym złotem „Poczet królów i książąt polskich”. Pierwszy egzemplarz „Mieszko I - pierwszy władca Polski” otrzymam w cenie 74,50 zł (+ 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 41 medali otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 41 medali to 6109 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł. 

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstapienia od umowy, tj. prawo do zwrotu medalu oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.