Unikatowa moneta ma wyjątkowy kształt wielkanocnej pisanki - symbolu budzącej się do życia przyrody oraz wiary w zmartwychwstanie Chrystusa.

Moneta została wybita z miedzioniklu i uszlachetniona cennym, 24-karatowym złotem. Jej bogato zdobiony rewers przedstawia charakterystyczne wzory i ornamenty, które pojawiają się na tradycyjnych wielkanocnych pisankach. Uzupełnieniem są życzenia wielkanocne w różnych językach, w tym w naszym ojczystym języku polskim. Awers zdobi pieczęć rządowa emitenta – Niue, nominał – 1 dolar i rok emisji – 2022.

Do monety dołączone są:

  • Certyfikat gwarantujący jej autentyczność 
  • specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie

Na świecie dostępne są zaledwie 2022 egzemplarze tej wyjątkowej emisji, a Skarbnica Narodowa jest ich jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce.


Zwyczaj malowania i ozdabiania jaj znany jest ludzkości od ponad pięciu tysięcy lat. Dawne pisanki powstawały przez rysowanie, czyli jak mówiono „pisanie” na skorupce gorącym roztopionym woskiem, a następnie zanurzenie jajka w barwniku. W Polsce ozdabianiem wielkanocnych pisanek zajmowano się tradycyjnie w Wielki Piątek i była to czynność zarezerwowana dla dziewcząt.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Miedzionikiel
Masa:
Ok. 1 uncji
Wymiary:
33 x 45 mm
Limitacja:
2022 egzemplarze
Platerowanie:
24-karatowe złoto

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie uszlachetnionej czystym złotem monety "Pisanka" wraz z Certyfikatem Autentyczności oraz pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 199 zł (+ 11,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.