45. rocznica I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

45 lat temu, 2 czerwca 1979 roku, Karol Wojtyła po raz pierwszy odwiedził Polskę jako Papież Jan Paweł II. Wizyta ta stanowiła fundament wszystkich późniejszych przemian ustrojowych, które miały miejsce w latach osiemdziesiątych XX wieku. Przyczyniła się do powstania ruchu „Solidarność”, odzyskania wolności i niepodległości przez Polskę oraz kraje całego bloku sowieckiego.

Hasłem tej wizyty były słowa hymnu "Gaude Mater Polonia” („Raduj się, Matko Polsko”). Papież odwiedził kolejno Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim, Nowy Targ i ponownie Kraków.

Podczas mszy świętej na Placu Zwycięstwa w Warszawie padły doniosłe słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Wypowiadając je Papież przeciwstawił się ówczesnemu systemowi, dając Polakom siłę do walki o demokrację. 

Pielgrzymki Jana Pawła II były charakterystycznym elementem pontyfikatu naszego rodaka. Sczególnie dla nas - Polaków - ważne były Jego wizyty w Ojczyźnie. Każda z nich niosła nie tylko wiele emocji i wzruszeń, ale też zmieniała Polskę na lepsze. 

Dzięki serii medali „Papież, który zmienił historię. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski”, upamiętniających podróże apostolskie Ojca Świętego do ojczyzny, mogą Państwo na nowo przeżywać spotkania z Papieżem Polakiem.

Serię otwiera medal nawiązujący do historycznej pielgrzymki do Polski, która miała miejsce w 1979 roku. Prestiżowa emisja "I Pielgrzymka do Polski" została wybita w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Dodatkowo uszlachetniono ją czystym, 24-karatowym złotem.

Awers medalu przedstawia Jana Pawła II na tle symbolicznego ołtarza na Placu Zwycięstwa w Warszawie. W otoku widnieje baranek - symbol chrześcijaństwa, wpleciony w polską ornamentykę ludową. Rewers ukazuje herb papieski Jana Pawła II, daty ramowe 1920-2005 oraz napisy w otoku "Karol Wojtyła" i "Jan Paweł II".

Wraz z pierwszym medalem „I Pielgrzymka do Polski” otrzymają Państwo W PREZENCIE: pamiątkową kartę historyczną z fotografią naszego wielkiego rodaka, Jana Pawła II. Pięknie ilustrowany folder kolekcjonerski umożliwi efektowną ekspozycję niezwykłego zbioru Skarbnicy Narodowej.

pjpf-2406-email-akcesoria

Skarbnica Narodowa ma przyjemność przedstawić serię „Papież, który zmienił historię”  „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski”. Medale te są szczególnym hołdem złożonym naszemu Wielkiemu Papieżowi. To wyjątkowy sposób i okazja, aby na zawsze zachować wspomnienie o Janie Pawle II, a też o przełomowych wydarzeniach, na które Ojciec Święty miał znaczący wpływ. 

Piękne, pamiątkowe emisje papieskie uwieczniają podróże apostolskie Jana Pawła II do ojczyzny. Wszystkie medale wybite w hołdzie Papieżowi Polakowi zostały uszlachetnione czystym, 24-karatowym złotem (Au 999/1000).

Wykonanie stemplem lustrzanym gwarantuje najwyższą jakość menniczą, która jest niezwykle ceniona przez kolekcjonerów. Takie wykończenie zapewnia doskonały efekt końcowy – matowe motywy w przepiękny sposób wyróżniają się na wypolerowanym złotym tle medalu. 

Będący częścią zestawu „Papież, który zmienił historię" - "Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski pięknie ilustrowany folder „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski” zapewni bezpieczne przechowywanie emisji papieskich. Każdej emisji towarzyszy Certyfikat Autentyczności, zawierający szczegółową specyfikację i opis każdego medalu. Do pierwszej emisji dołączamy również W PREZENCIE kartę historyczną  z fotografią naszego wielkiego rodaka, Jana Pawła II.

Zwieńczeniem serii jest Świadectwo Własności, które dostarczymy z ostatnim numizmatem – „VII Pielgrzymka do Polski”. Jesteśmy przekonani, że te wyjątkowe emisje będą źródłem wielu wspomnień i uzupełnieniem dotychczasowych zbiorów.

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym złotem "Papież, który zmienił historię. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski". Pierwszy egzemplarz „I Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski” otrzymam w cenie 49,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 99 zł. Pozostałe 6 medali będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 99 zł (łączna cena tych 6 medali to 594 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie mennicznym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
16 g
Średnica:
34 mm
Platerowanie:
24-karatowe złoto