Zestaw oficjalnych monet olimpijskich Helsinki 1952 - Paryż 2024 jest jedyną w swoim rodzaju numizmatyczną pamiątką nowożytnych igrzysk olimpijskich.

31 monet (w tym 30 srebrnych) upamiętnia ponad 70 lat zmagań sportowych podczas igrzysk olimpijskich w latach 1952-2024, w tym wiele złotych medali zdobytych przez polskich olimpijczyków. W ekskluzywnym zestawie znajduje się również oficjalna srebrna emisja nadchodzących igrzysk Paryż 2024. Każda moneta wybita od czasu igrzysk w Helsinkach została oficjalnie zatwierdzona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Ten wyjątkowy zestaw 31 oficjalnych monet olimpijskich to:

  • Jedyna na świecie pamiątka kompletnej historii monet igrzysk olimpijskich z czasów ery nowożytnej!
  • Wśród 31 monet z zestawu znajdują się monety upamiętniające m.in. igrzyska:
    Helsinki 1952, Meksyk 1968, Sapporo 1972, Moskwa 1980, Barcelona 1992, Soczi 2014, a także Tokio 2020, czy Pekin 2022!
  • Każda z 31 monet została oficjalnie zatwierdzona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski!
  • Kompletny zestaw dostarczony zostanie w dwóch niezwykle eleganckich drewnianych pudełkach ze specjalnie zaprojektowanymi opisami tacami, tak by ułatwić przechowywanie i ekspozycje cennych numizmatów!

Za wyjątkiem miedzioniklowej monety uapmiętniającej igrzyska olimpijskie Sapporo 1972, wszystkie monety są srebrne.

Specyfikacja
Emitent:
różne (kraje-gospodarze igrzysk)
Nominał:
różne
Lata emisji:
od 1952 do 2024
Stan zachowania:
bardzo piękny, znakomity lub menniczy (w zależności od monety)
Metal:
srebro (wszystkie monety są srebrne poza jedną emisją Sapporo 1972)
Masa:
od 12 do 34 g
Średnica:
od 30 do 40 mm

Tak, zamawiam kompletny zestaw 31 oficjalnych monet olimpijskich w cenie 13 950 zł (+50 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw monet. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w bardzo pięknym, znakomitym lub menniczym stanie zachowania. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już zestawu monet, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.