Kompletny zestaw 16 oficjalnych monet olimpijskich igrzysk w Rio - po raz pierwszy w historii z Ameryki Południowej!

RIO 2016 - Kompletna kolekcja oficjalnych monet olimpijskich

Ocena kolekcjonerów: 3.5

2
  • oficjalne monety Rio 2016 w blistrach
  • prawny środek płatniczy w Brazylii
  • jedynie 150 kompletnych zestawów w Skarbnicy Narodowej
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

Po raz pierwszy w historii igrzysk olimpijskich to najważniejsze na świecie sportowe wydarzenie czterolecia odbędzie się w Ameryce Południowej. Zawody zostaną zorganizowane w Rio de Janeiro – fascynującej metropolii zasłużenie zwanej przez swoich mieszkańców „Cudownym Miastem”.

Tylko dzięki renomowanej pozycji na rynku numizmatycznym, Skarbnica Narodowa zdołała wcześniej zarezerwować dla polskich Kolekcjonerów symboliczny ułamek całkowitej liczby oficjalnych monet olimpijskich Rio 2016. Monety zostały wyemitowane przez Centralny Bank Brazylii, który emituje produkty okolicznościowe niezwykle rzadko.

Limitacja monet w blistrach wynosi jedynie 200 000 egzemplarzy każdego motywu na świat. W Polsce dostępnych jest z kolei jedynie 150 sztuk tych prestiżowych zestawów!

16 blistrów z monetami znajduje się autoryzowanym pudełku z logo Rio 2016, które zostało stworzone w ścisłej współpracy z Komitetem Organizacyjnym Rio 2016 oraz Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

Awersy wszystkich monet przedstawiają dyscypliny olimpijskie oraz paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Rewers monet jest wspólny. 

Zwieńczeniem tego unikalnego zestawu kolekcjonerskiego Rio 2016 jest eleganckie, autoryzowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, pudełko z oficjalnym logo olimpijskim Rio 2016 służące do bezpiecznego przechowywania i właściwej ekspozycji zbioru. W zestawie znajdują się ponadto oryginalne brazylijskie certyfikaty gwarantujące autentyczność wszystkich monet.

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Materiał:
Bimetal
Jakość monet:
Stan menniczy
Waga monet:
7 g
Średnica monet:
27 g
Kraj emisji:
Brazylia
Nominał monet:
1 real
Rok emisji monet:
2014-2016
Limitacja:
150 zestawów w Skarbnicy Narodowej

W prestiżowym zestawie kolekcjonerskim „Igrzyska Olimpijskie Rio 2016” znajduje się 16 monet o nominale 1 real. Wszystkie emisje należą do pierwszego w historii oficjalnego programu monet olimpijskich pochodzącego z Ameryki Południowej. 

Rewers oficjalnych monet okolicznościowych Rio 2016 jest wspólny dla wszystkich emisji. Przedstawia nominał, datę emisji oraz pięknie wkomponowany gwiazdozbiór Krzyża Południa charakterystyczny dla nieba południowego. Krzyż Południa jest również symbolem patriotycznym dla wielu narodów półkuli południowej, w tym Brazylii, będącej organizatorem igrzysk.

Na 16 różnych awersach ukazano natomiast sporty olimpijskie, paraolimpijskie oraz maskotki igrzysk. Wśród dyscyplin sportowych przedstawiono m.in. siatkówkę, żeglarstwo, kajakarstwo oraz nowe konkurencje w Rio jak rugby i parakajakarstwo. Na wszystkich awersach wybito również oficjalne logo Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

Tak, chcę skorzystać z tej specjalnej oferty. Proszę o przesłanie kompletnej kolekcji oficjalnych monet Rio 2016 w cenie 799 zł (+ 9,95 zł pakowanie i przesyłka). Jej zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Rachunek dołączony do przesyłki.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym zestawem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu zestawu. W przypadku odesłania opłaconego już zamóienia, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.
Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.