Unikalny zestaw dwóch złotych monet cesarza Napoleona Bonaparte!

Po długich poszukiwaniach udało nam się pozyskać dwie fascynujące historyczne złote monety, na których uwieczniono cesarza Francuzów.
To dwie emisje niezwykle trudne do zdobycia w zestawie: francuska złota moneta z wizerunkiem Napoleona Bonaparte w wieńcu laurowym oraz jej włoski odpowiednik z nominałem w lirach i z włoską inskrypcją: 

  • Francuskie 20 franków przedstawia cesarza w wieńcu. 
  • Włoskie 20 lirów ukazuje go jako króla Włoch bez gałązki oliwnej na skroniach.

250. rocznica urodzin Napoleona Bonaparte – największego wodza w historii!

Znakomitego wodza Napoleona wspominamy w drugiej zwrotce naszego hymnu narodowego. Polska jest jednym z nielicznych krajów, który w najważniejszej pieśni narodowej upamiętnia obcokrajowca. To pokazuje jak szczególnym szacunkiem Napoleon cieszy się w Polsce!

Bonaparte bardzo cenił waleczność Polaków i popierał nasze dążenia do odbudowy wolnej i niepodległej Polski. U jego boku walczyły słynne Legiony Polskie, a o legionistach nadwiślańskich Napoleon zwykł mówić, że „800 Polaków znaczy tyle co 8000 wrogów”. W trakcie kampanii rosyjskiej polscy szwoleżerowie jako pierwsi wkroczyli do Moskwy i jako ostatni opuścili nieprzyjazną carską ziemię. Do końca zachowali zdolność bojową.

U bogu Napoleona walczył m.in. gen. Jan Henryk Dąbrowski, wsławiając się zwycięskimi bitwami we Włoszech. Książę Józef Poniatowski, bratanek ostatniego króla Polski, jako jedyny cudzoziemiec został za zasługi mianowany marszałkiem Francji. Nie opuścił Napoleona aż do śmierci w nurtach Elstery podczas bitwy pod Lipskiem. Polacy nigdy nie odwrócili się od Napoleona.

Obie złote monety były akceptowalnym środkiem płatniczym na wszystkich terytoriach sojuszniczych Francji, w tym także w utworzonym przez Napoleona Księstwie Warszawskim. Są częścią historii monet na ziemiach polskich – mają więc ogromną wartość historyczną:

  • Zostały wyemitowane przez jednego władcę, ale o wartościach określonych w różnych walutach.
  • Wybito je w cennym złocie (900/1000).
  • rzadkimi świadkami naszych dziejów, każda z monet ma ponad 200 lat.

 Złote monety znajdują się w ekskluzywnych magnetycznych kapsułach i eleganckim drewnianym pudełku. Zestaw uzupełnia Certyfikat Autentyczności cennych historycznych emisji!

Specyfikacja
Metal:
złoto 900/1000
Jakość:
bardzo piękny lub znakomity
Waga:
6,45 g (obie monety)
Średnica:
21 mm (obie monety)
Kraje emisji:
Francja (20 franków), Włochy (20 lirów)
Nominały:
20 franków, 20 lirów
Lata emisji:
1809-1814 (20 franków), 1808-1814 (20 irów)
Limitacja:
80 zestawów w ofercie

20 franków i 20 lirów - cenne świadectwo rządów Napoleona I

Złote monety Napoleona Bonaparte o nominale 20 franków mają średnicę 21 mm. Ważą 6,45 g i mają próbę 0,900. Oznacza to, że zawierają 5,801 g czystego złota, czyli 0,1867 uncji trojańskiej. Z czasem zaczęto je nazywać napoleondor (z fr. Napoléon d'or ‒ złoty Napoleon). W obiegu monety pozostawały do I wojny światowej.

Awers monety o nominale 20 franków przedstawia portret cesarza Napoleona Bonaparte w wieńcu laurowym. Dookoła głowy Napoleona napis: w j. francuskim NAPOLÉON EMPEREUR (cesarz Napoleon).

Na rewersie umieszczono nominał 20 franków w wieńcu. Napis EMPIRE FRANCAIS oznacza Cesarstwo Francuskie. na krawędzi numizmatu znajduje się napis: DIEU PROTEGE LA FRANCE (Bóg ochrania Francję).

Awers monety o nominale 20 lirów przedstawia również portret cesarza Napoleona Bonaparte jako króla Włoch bez wieńca. Dookoła głowy napoleona napis w j. włoskim: NAPOLEONE IMPERATORE E RE (Napoleon cesarz i król). 

Na rewersie mieści się wizerunek orła z tarczą herbową oraz napis: REGNO D’ITALIA , czyli Królestwo Włoch. Umieszczono tam także oznaczenie nominału – 20 lirów. Krawędź numizmatu zdobi napis: DIO PROTEGGE L’ITALIA (Bóg ochrania Włochy).

Tak, chcę skorzystać z tej niecodziennej oferty. Proszę o przesłanie zestawu dwóch złotych numizmatów historycznych Napoleona I Bonaparte w cenie 4900 zł (+ 25 zł pakowanie i przesyłka). Zakup zestawu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Rachunek dołączony do przesyłki.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tymi monetami – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monet w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monet. W przypadku odesłania opłaconych już monet, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw numizmatów. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.