Najpiękniejszy polski banknot

Złota replika 100 złotych
z wizerunkiem ks. Józefa Poniatowskiego 

Banknot o nominale 100 złotych został uznany za jeden z najpiękniejszych w dziejach polskiego pieniądza papierowego. Jego projekt  wyszedł spod ręki Józefa Mehoffera (1869-1946), wybitnego malarza i grafika, ucznia Jana Matejki oraz czołowego twórcy nurtu sztuki „Młodej Polski”.

Awers banknotu przedstawia dwa medaliony: w prawym portret ks. Józefa Poniatowskiego, w lewym nominał zapisany cyfrą. Pomiędzy nimi postać anioła, poniżej nominał wyrażony słownie, miejsce i data wydania, podpisy dyrekcji Banku Polskiego oraz nazwa emitenta. Z lewej strony banknotu umieszczono znak wodny (ukoronowane popiersie królowej Jadwigi) i nominał.

Rewers zdobi rozłożysty dąb na tle morskiego brzegu, znamionujący siłę, stabilność i wielowiekową polską historię. Zastanawiano się, które z drzew mogło stanowić inspirację dla artysty. Wskazywano na dąb rosnący na Kamiennej Górze w Gdyni. Wedle innej interpretacji pierwowzorem dla drzewa z banknotu był dąb „Józef” z parku Mycielskich w Wiśniowej (woj. podkarpackie).

Powyżej dębu został zapisany słownie nominał. Po prawej i lewej stronie banknotu są postacie alegoryczne – Hermes i Fortuna. W czterech rogach znajduje się nominał wyrażony cyfrą, a na dole nota prawna. Z prawej strony widnieje znak wodny.

Replikę charakteryzuje:

  • 24-karatowe złoto,
  • szlachetne wykończenie – lustrzany połysk,
  • okazałe wymiary: 127 x 65 mm.

Imponujące motywy banknotu zostały przeniesione na 24-karatowe złoto dzięki opatentowanej technologii Aurum®. Pozwala ona oddać w pełni piękno historycznego oryginału, zabezpiecza cenny kruszec, jak i nadaje replice unikalny charakter.

Ta wyjątkowa emisja rozpoczyna  ściśle limitowaną serię "Najpiękniejszych Polskich Banknotów w czystym złocie", w skład której wchodzą również repliki m.in.: 100 marek polskich - to pierwszy polski banknot zaprojektowany przez Polaka, 10 mln. marek polskich - banknot z najwyższym nominałem w dziejach polskiej waluty, czy też 1 złoty z 1919 r., czyli pierwsza polska złotówka wprowadzona do obiegu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Skarbnica Narodowa jest wyłącznym dystrybutorem tej kolekcji w Polsce. Ponieważ wszystkie zamówienia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć zamówienie już teraz. To niepowtarzalna szansa zapoznania się z oferowanymi złotymi replikami banknotów i przekonania się na własne oczy o ich pięknie.

Najpiękniejsze Polskie Banknoty w czystym złocie

Replika banknotu stuzłotowego z wizerunkiem ks. Józefa Poniatowskiego rozpoczyna kolekcję „Najpiękniejsze Polskie Banknoty w czystym złocie”. Poszczególne, pamiątkowe repliki banknotów obrazują niezwykle barwną ewolucję polskiej waluty z lat 1918-1939.

Wybrane repliki banknotów wykonane z 24-karatowego złota upamiętniają okres przemian walutowych II Rzeczpospolitej. Kolekcja uwzględnia okres markowy, wprowadzenie złotego po reformie walutowej, po czas mobilizacji przed drugą wojną światową.  

Wśród replik znajdują się m.in.: 100 marek polskich, pierwszy polski banknot zaprojektowany przez Polaka; 10 mln. marek polskich, banknot o najwyższym nominale w dziejach polskiej waluty; czy też 1 złoty z 1919 r., pierwsza polska złotówka wprowadzona do obiegu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Międzywojenne motywy zostały przeniesione na 24-karatowe złoto dzięki opatentowanej technologii Aurum®. Pozwala ona oddać w pełni piękno historycznych oryginałów, zabezpiecza cenny kruszec, jak i nadaje każdej replice unikalny charakter.

Kolekcja "Najpiękniejsze Polskie Banknoty w czystym złocie" objęta została ścisłą limitacją. Na całym świecie do nabycia jest zaledwie 7000 kompletnych zestawów.

Wraz z replikami otrzymają Państwo akcesoria kolekcjonerskie GRATIS:

  • Certyfikaty Autentyczności do każdej repliki, gwarantujące ich najwyższą jakość,
  • Numerowane, imienne Świadectwo Własności kolekcji, wysyłane z ostatnią repliką.

TAK, zamawiam kolekcję złotych replik banknotów „Najpiękniejsze Polskie Banknoty w czystym złocie”. Pierwszy egzemplarz „100 zł Józef Poniatowski” otrzymam w cenie 89 zł (+ 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 189 zł. Pozostałe 7 replik otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 189 zł (łączna cena tych 7 replik to 1323 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł. 

Płatność za kolejne repliki z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstapienia od umowy, tj. prawo do zwrotu repliki oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty.

Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconej już repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
50 mg
Wymiary:
127 x 65 mm
Limitacja:
7000
Wykończenie:
lustrzany połysk