Ekskluzywna emisja 

•  Zaledwie 500 złotych monet na świecie! Tak niska limitacja zdarza się niezwykle rzadko. Skarbnica Narodowa jest jedynym dystrybutorem tej monety w Polsce.

•  ¼ uncji czystego złota próby 999/1000.

•  Upamiętnienie na oficjalnej, zagranicznej monecie Polaków, którzy zdobyli Monte Cassino. 

75. rocznica bitwy narodów
Bitwa o Monte Cassino była jedną z największych bitew lądowych podczas II wojny światowej. Choć w 1944 r. o Monte Cassino toczyli bój żołnierze z Francji, Wielkiej Brytanii, Indii, Nowej Zelandii, Maroka, USA, Kanady i innych sprzymierzaonych krajów, to właśnie Polacy zostali upamiętnieni na oficjalnej monecie! Dlaczego? Ponieważ to Polacy przełamali obronę niemiecką na ufortyfikowanym wzgórzu.

Choć zacięte walki narodów trwały kilka miesięcy, to nie Anglicy, nie Amerykanie, lecz żołnierze 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa pokonali niemiecki opór. W dniach 12-18 maja 1944 r. stoczyli zwycięski bój na wzgórzu obsypanym makami czerwonymi jak krew. Na ruinach klasztoru załopotała polska flaga, a w południe odegrano hejnał mariacki.

Uhonorowanie Polaków na oficjalnej monecie
Oficjalna złota moneta ściśle nawiązuje do zwycięstwa Polaków. Na rewersie medalu upamiętniono chwilę z 18 maja 1944 r., gdy o godzinie 12. w południe polski żołnierz zagrał hejnał mariacki. W tle widać ruiny klasztoru benedeyktyńskiego na Monte Cassino. Wzrok przykuwa czerwony mak. Dla nas, Polaków, ten kwiat ma szczególne znaczenie.

Dzieło sztuki menniczej 

Oficjalną monetę stworzono dzięki połączeniu nowoczesnej technologii z tradycyjną techniką medalierską. Do współpracy zaproszono polskiego artystę Roberta Kotowicza, wielokrotnie nagradzanego w międzynarodowych konkursach medalierskich. Stworzył on płaskorzeźbę, na podstawie której powstała moneta w najwyższej jakości menniczej (wybita stemplem lustrzanym). 

Następnie wprowadzono efekt specjalny - na monetę naniesiono czerwony mak, nawiązujący do znanej pieśni, która utrwaliła legendę bitwy.
„Czerwone maki na Monte Cassino
zamiast rosy piły polską krew.
Po tych makach szedł żołnierz i ginął,
lecz od śmierci silniejszy był gniew."

Akcesoria GRATIS 

Autentyczność złotej monety gwarantuje certyfikat. Do bezpiecznej i efektownej prezentacji przeznaczone jest eleganckie pudełko kolekcjonerskie z drewna brzozowego. 

Awers i Rewers monety 

Awers: głowa królowej Elżbiety II z profilu.

Rewers: polski żołnierz grający hejnał mariacki, czerwony mak, ruiny klasztoru na Monte Cassino. 

Specyfikacja
Metal:
Złoto 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
7,7 g
Średnica:
22,5 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
10 dolarów
Rok emisji:
2019
Limitacja:
500 monet na cały świat

Tak, chcę skorzystać z oferty. Proszę o przesłanie monety "75. rocznica bitwy o Monte Cassino" z 1/4 uncji złota, z czerwonym makiem, w cenie 2799 zł (+ 25 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup monety nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.
Mam 14 dni na zapoznanie się z monetą – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jej zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.
Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.
Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.