75. rocznica bitwy o Monte Cassino

Bitwa o Monte Cassino to jedno z największych zwycięstw polskiego oręża podczas II wojny światowej. Na ufortyfikowanym wzgórzu alianci przez 4 miesiące bezskutecznie próbowali pokonać niemiecki opór. Po zaciętych walkach wzgórze udało się opanować dopiero żołnierzom z 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. 18 maja 1944 r. nad ruinami klasztoru zawisła polska flaga, a w południe odegrano hejnał mariacki.

Czyste srebro, najwyższa jakość

W celu upamiętnienia polskich bohaterów, wyemitowano medal wybity w czystym srebrze próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej. Dzięki zastosowaniu skomplikowanej techniki menniczej na powierzchnię medalu przeniesiono obraz maków. Kwiaty nawiązują do znanej pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino”, dzięki której pamięć o krwawej bitwie sprzed 75. lat jest wciąż żywa w pamięci Polaków.

Indywidualna numeracja

Każdy numizmat jest oznaczony indywidualnym numerem menniczym, dzięki czemu każdy medal jest unikatem! Im szybciej zamówisz, tym masz większe szanse na zakup medalu z jak najniższym numerem.

Tylko 1000 egzemplarzy

Limitacja jest bardzo niska – to zaledwie 1000 egzemplarzy na świecie. Skarbnica Narodowa jest wyłącznym dystrybutorem medalu, dlatego pierwszeństwo zakupu mają nasi stali klienci.

Skomplikowana technika mennicza 

Na powierzchnię monety przeniesiono czerwone maki, które nawiązują do znanej pieśni, dzięki której legenda o zwycięskiej bitwie utrwaliła się w świadomości Polaków. 

Czerwone maki na Monte Cassino
Zamiast rosy piły polską krew.
Po tych makach szedł żołnierz i ginął
Lecz od śmierci silniejszy był gniew.
Przejdą lata i wieki przeminą,
Pozostaną ślady dawnych dni
I wszystkie maki na Monte Cassino
Czerwieńsze będą, bo z polskiej wzrosły krwi.

Akcesoria gratis!

Certyfikat gwarantujący autentyczność medalu i eleganckie pudełko kolekcjonerskie – GRATIS!

Specyfikacja
Metal:
srebro 999/1000
Jakość:
najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
31,1 g
Średnica:
45 mm
Rok emisji:
2019
Limitacja:
1000 egzemplarzy
Numer menniczy :
każdy medal z unikatowym numerem menniczym

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu "75. rocznica bitwy o Monte Cassino", w cenie 490 zł (+ 9,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup medalu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.
Mam 14 dni na zapoznanie się z tym medalem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jej zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.


Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.
Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.