Moneta z wizerunkiem oszczepnika symbolizuje odliczanie do rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Emisja okolicznościowa została wybita w Singapurze, emitentem jest Kambodża. Upamiętnia najważniejsze zawody 4-lecia na świecie.

Awers monety Countdown przedstawia świątynię Angkor Vat w Kambodży oraz nominał 3 000 rieli.

Rewers na pierwszym planie ukazuje oszczepnika w momencie oddawania rzutu. Ponadto rewers zdobi znicz olimpijski. W otoku znajduje się napis w języku francuskim, który oznacza hasło do rozpoczęcia igrzysk "Niech rozpoczną się igrzyska".

Specyfikacja
Emitent:
Kambodża (ale bita w mennicy singapurskiej)
Nominał:
3 000 rieli kambodżańskich
Rok emisji:
2020
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999,9/1000
Masa:
0,5 g
Średnica:
11 mm
Limitacja:
2000 sztuk na świat

Japończycy postanowili oprzeć tegoroczne igrzyska na trzech podstawowych ideach: Dążenie do najlepszego wyniku indywidualnego, Wzajemna akceptacja i Przekazywanie dziedzictwa. Organizatorzy stawiają sobie za cel przygotowanie nie tylko najbardziej innowacyjnych igrzysk w historii, ale również takich, które przyniosą światu wyczekiwaną zmianę.

Mimo że zwyczaj wybijania monet z okazji igrzysk sięga starożytności, to nowożytne zawody doczekały się ich dopiero w 1951 roku. Pierwszą monetę okolicznościową z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich Helsinki 1952 zaprojektował przez Matti Visanti. Fiński architekt stworzył surowy a jednocześnie wzniosły projekt. Ze względu na niewielką limitację tej pierwszej emisji jest ona uważana za białego kruka olimpijskiej numizmatyki. Od połowy ubiegłego wieku wybijanie monet z okazji igrzysk stało się tradycją, upamiętnieniem zmagań sportowych i okazją do przybliżenia tradycji i kultury gospodarzy.

Pierwsze igrzyska olimpijskie w Japonii odbyły się w 1964 roku i wtedy rozpoczęła się historia japońskich monet okolicznościowych, które rozbudziły w Japończykach pasję ich kolekcjonowania.

Obecne w ofercie monety kambodżańskie są okolicznościowymi emisjami, które emitent wybił z okazji azjatyckich igrzysk.

Tak, chcę skorzystać z tej specjalnej propozycji. Proszę o przesłanie złotej monety "Odliczanie" z wizerunkiem oszczepnika w cenie 499 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Przesyłka płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę wybrać również szybką płatność elektroniczną.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą monetą – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki z zestawem pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany numizmat w najwyższym stanie menniczym. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia. 

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.