81. rocznica zbrodni katyńskiej

W 2021 r. mija 81. rocznica potwornej zbrodni, której dokonał Związek Sowiecki na Polakach. Wiosną 1940 r. strzałem w tył głowy zamordowano prawie 22 tys. obywateli Polski, w tym około 10 tys. oficerów wojska i policji. Ich ciała wrzucano w tajemnicy do dołów śmierci. 

W sposób zaplanowany wymordowano elitę narodu. Ofiary były nie tylko żołnierzami, lecz także naukowcami, prawnikami, nauczycielami, lekarzami… Wyniszczenie polskiej inteligencji miało ułatwić komunistom indoktrynację polskiego społeczeństwa i uniemożliwić odrodzenie polskiej państwowości. 

13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej  

Przez 50 lat prawda o zbrodni katyńskiej była zatajana i fałszowana. W czasach PRL za próby jej głoszenie groziły szykany i  więziene. Związek Sowiecki do zbrodni katyńskiej przyznał się dopiero w 1990 r. Do dziś nikt ze sprawców nie został ukarany.

Medal "Katyń" 

Co roku 13 kwietnia wspominamy ofiary tej okropnej tragedii. Pamięć o nich przywraca także medal pamiątkowy „Katyń”.

  • Medal „Katyń” platerowany 24-karatowym złotem (999/1000).
  • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany.
  • Przesyłka GRATIS! 
  • Do medalu dołączony Certyfikat Autentyczności oraz karta historyczna ze zdjęciem ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. 

Awers i rewers 

Numizmat zaprojektowali znani i cenieni projektanci monet i medali, współpracujący m.in. z Narodowym Bankiem Polskim ‑ Roussana i Andrzej Nowakowscy.

Na awersie medalu widnieje symbolicznie przedstawiony las katyński oraz popiersie gen. Mieczysława Smorawińskiego, jednego z dwóch zidentyfikowanych generałów, spośród dwunastu zamordowanych przez NKWD. Nazwy miejsc kaźni: „Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków”. Poniżej wojskowy orzełek z przestrzeloną tarczą Amazonek oraz leżące szable.

Rewers medalu zdobi Orzeł Biały ze sztandaru międzywojennego pułku Wojska Polskiego, umieszczony na tle Krzyża Walecznych i tytuł serii „Polacy w II wojnie światowej”.  W otoku symboliczna kompozycja wyobrażająca działania wojenne.

 

„Polacy w II wojnie światowej”

Platerowany czystym złotem medal „Katyń” rozpoczyna limitowaną kolekcję medali „Polacy w II Wojnie Światowej, która poświęcona jest największym polskim bohaterom i najważniejszym wydarzeniom z okresu II wojny światowej. Szczegóły w zakładce "O kolekcji". 

Specyfikacja
Platerowanie :
Czyste złoto próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
26 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
10000 kompletnych kolekcji

Kolekcja medali „Polacy w II Wojnie Światowej”

platerowanych 24-karatowym złotem

Dla osób, które teraz nabędą platerowany złotem medal „Katyń”, gwarantujemy pierwszeństwo zakupu pozostałych numizmatów z kolekcji „Polacy w II wojnie światowej”, które upamiętniają ważne wydarzenia z tego okresu. Będą wśród nich między innymi: Armia Krajowa, Bitwa o Anglię, Monte Cassino czy Powstanie Warszawskie. 

Wartość emisji podkreśla bardzo ograniczony nakład – jedynie 10 000 pełnych kolekcji.

Medale będziemy przesyłać średnio raz w miesiącu w cenie 149 zł (+koszt pakowania i przesyłki). 

Do numizmatów uszlachetnionych czystym złotem dołączane są liczne akcesoria GRATIS:

  • Specjalnie zaprojektowana szkatuła kolekcjonerska do bezpiecznego przechowywania numizmatów, w której medale pięknie się prezentują.
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji.
  • Certyfikat Autentyczności zawierający szczegółową specyfikację każdego medalu.
  • Z każdym medalem karta historyczna z obszernymi informacjami historycznymi i z reprodukcjami dokumentów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
  • Specjalny klaser na karty historyczne. 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie serii "Polacy w II wojnie światowej". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: "Katyń", zamawiam go w promocyjnej cenie 74,50 zł (zamiast 149 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, płatność na podstawie faktury dołączonej do przesyłki.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 47 pozostałych medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych 47 medali to 7003 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura będzie dołączona do każdej przesyłki z medalem z kolekcji "Polacy w II wojnie światowej". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym numizmatem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w najwyższej jakości menniczej.

Reklamacje można zgłaszać telefonicznie lub e-mailem. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.