Ściśle limitowany medal z cennego złota
- gratulujemy wyboru!

Cudowny Medalik wybito w następstwie objawień Najświętszej Maryi Panny. Miały one miejsce w 1830 roku, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Matka Boża objawiła się nowicjuszce, siostrze Katarzynie Labouré (1806-1876), powierzając jej misję wykonania i rozpowszechniania wspomnianego medalika. 

Medalik wybito dwa lata po objawieniach, w 1832 roku. Coraz częściej mówiono o szczególnych łaskach i wsparciu okazanych za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej. Noszący medalik i doświadczający błogosławieństw zaczęli nazywać go "cudownym". Za jego pośrednictwem dokonało się wiele nawróceń i uzdrowień. 

Beatyfikacji Katarzyny dokonał papież Pius XI w 1933 roku. Do chwały świętych zaś wyniósł ją papież Pius XII w 1947 roku.

Numizmat ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej charakteryzuje piękno wykonania i imponująca precyzja. Wybito go w złocie najwyższej próby Au 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Wymagający proces technologiczny sprawił, że emisja ta jest ściśle limitowanaTylko 5000 kolekcjonerów będzie mogło wejść w jej posiadanie.

Na rewersie medalu widnieje postać Najświętszej Maryi Panny objawiającej Cudowny Medalik oraz modlitwa „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy”.

Awers numzimatu ukazuje literę „M” zwieńczoną krzyżem, ukoronowane cierniem serce Jezusa i przebite mieczem serce Maryi, a także ornament z maryjnymi symbolami: różą i lilią.

Medal ten zachwyci najbardziej wymagających kolekcjonerów!

Tak, zamawiam złoty medal o masie 1,2 g "Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta" wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 990 zł (+ 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
1,2 g
Średnica:
18 mm
Limitacja:
5000 egzemplarzy