Ściśle limitowany medal z cennego złota
- gratulujemy wyboru!

Cudowny Medalik wybito w następstwie objawień Najświętszej Maryi Panny. Miały one miejsce w 1830 roku, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Matka Boża objawiła się nowicjuszce, siostrze Katarzynie Labouré (1806-1876), powierzając jej misję wykonania i rozpowszechniania wspomnianego medalika. 

Medalik wybito dwa lata po objawieniach, w 1832 roku. Coraz częściej mówiono o szczególnych łaskach i wsparciu okazanych za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej. Noszący medalik i doświadczający błogosławieństw zaczęli nazywać go "cudownym". Za jego pośrednictwem dokonało się wiele nawróceń i uzdrowień. 

Beatyfikacji Katarzyny dokonał papież Pius XI w 1933 roku. Do chwały świętych zaś wyniósł ją papież Pius XII w 1947 roku.

Numizmat ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej charakteryzuje piękno wykonania i imponująca precyzja. Wybito go w złocie najwyższej próby Au 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Wymagający proces technologiczny sprawił, że emisja ta jest ściśle limitowana. Tylko 5000 kolekcjonerów będzie mogło wejść w jej posiadanie.

Na rewersie medalu widnieje postać Najświętszej Maryi Panny objawiającej Cudowny Medalik oraz modlitwa „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy”.

Awers numzimatu ukazuje literę „M” zwieńczoną krzyżem, ukoronowane cierniem serce Jezusa i przebite mieczem serce Maryi, a także ornament z maryjnymi symbolami: różą i lilią.

Medal ten zachwyci najbardziej wymagających kolekcjonerów!

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
1,2 g
Średnica:
18 mm
Limitacja:
5 000 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotego medalu "Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta" w cenie 990 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.