640. rocznica sprowadzenia do Polski cudownego obrazu
Czarna Madonna - Królowa Polski na sztabce platerowanej czystym złotem

640 lat temu na Jasną Górę trafił cudowny obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Fundatorem tego dzieła był książę Władysław Opolczyk, który sprowadził ikonę Czarnej Madonny do Polski. Obecnie obraz ten jest jednym z najsłynniejszych i najważniejszych symboli polskiej wiary, chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego. Od stuleci przed oblicze Maryi wierni zanoszą swoje nadzieje, pragnienia i troski, prosząc o pomoc Matkę Bożą.

Nie bez powodu bazylika jasnogórska zwana jest „kuźnią zawierzenia narodowego”. To w niej król Jan Kazimierz złożył śluby i obwołał Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. Wiele lat później episkopat Polski dokonał ponownego zawierzenia kraju Maryi. Z udziałem blisko miliona wiernych złożono wtedy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

Cudowny jasnogórski wizerunek od stuleci otaczany jest szczególnym kultem. Czczony jest pod wieloma nazwami m.in.: Czarna Madonna, Jasnogórski Cudowny Obraz Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, Częstochowska Ikona Matki Bożej. W 1656 roku został obdarzony najdostojniejszym mianem Królowej Polski.

Aby oddać piękno obrazu z niebywałą precyzją odtworzono kolorystykę oraz szczegóły oryginalnego dzieła. Numizmat upamiętniający najwazniejszą polską ikonę:

 • uszlachetniono czystym złotem próby 999/1000,
 • wybito w jakości menniczej 
 • z użyciem innowacyjnej technologii kolorowego druku 3D

Uzyskanie tak imponującego efektu wymagało wielu miesięcy prób i szczegółowej kontroli jakości procesu menniczego.

Awers pozłacanej sztabki ukazuje reprodukcję jasnogórskiego obrazu w ozdobnej ornamentyce oraz napis MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA. Na rewersie znajduje się logo kolekcji oraz inskrypcja NAJŚWIĘTSZA MARYJA PANNA KRÓLOWA POLSKI.

Skarbnica Narodowa zebrała w niezwykłą ekspozycję najpiękniejsze przedstawienia maryjne znajdujące się w polskich kościołach i sanktuariach. Kolekcję „Najpiękniejsze Polskie Madonny” otwiera sztabka z reprodukcją cudownego Jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W serii ekskluzywnych medali znajdują się najsłynniejsze polskie ikony, jak m.in. Matka Boża Ostrobramska - Królowa Korony Polskiej, Matka Boża Licheńska, zwana Bolesną Królową Polski, Matka Boża ze Świętej Lipki, zwana Matką Jedności Chrześcijan, czy cudowna Ikona z Kalwarii Zebrzydowskiej zwana Płaczącą Madonną. 

Najważniejsze Polskie Madonny

Seria upamiętniająca najsłynniejsze polskie ikony na sztabkach kolekcjonerskich platerowanych czystym złotem

„Najpiękniejsze Polskie Madonny” to seria, która honoruje najwspanialsze i najsłynniejsze ikony Matki Bożej znajdujące się w polskich kościołach i sanktuariach maryjnych.

Ścisła limitacja kolekcji wynosi jedynie 9500 sztuk. Oznacza to, iż tylko 1 na ponad 4000 Polaków ma szansę skompletowania całej serii.

Kolekcję otwiera sztabka platerowana czystym złotem próby 999/1000 z reprodukcją cudownego Jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Kolejne emisje prezentują inne słynne dzieła maryjne, m.in.:

 • Matkę Boską Ostrobramską
 • Matkę Boską Licheńską 
 • Matkę Boską Rokitniańską
 • Matkę Boską Kalwaryjską
 • Matkę Boską Oliwską

Kolekcji towarzyszy wiele akcesoriów GRATIS:

 • albumy "Najpiękniejsze Polskie Madonny" z reprodukcjami i opisami najsłynniejszych polskich obrazów (pierwszy wysyłany już z 2. przesyłką)
 • reprezentacyjna rama do ekspozycji cennych sztabek (pierwwsza wysyłana z 3. przesyłką)
 • certyfikaty Autentyczności z reprodukcjami oryginalnych obrazów maryjnych,
 • indywidualnie numerowane, imienne Świadectwo Własności, wysyłane z ostatnią sztabką w kolekcji

Tak, zamawiam kolekcję sztabek platerowanych czystym złotem "Najpiękniejsze Polskie Madonny".  Pierwszy egzemplarz „Matka Boska Częstochowska” otrzymam w cenie 74,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 71 sztabek otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, każdą w cenie 149 zł (łączna cena tych 71 sztabek to 10579 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie mennicznym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Metal:
miedź
Masa:
52 g
Wymiary:
40 x 60 mm
Limitacja:
tylko 9 500 komletnych kolekcji
Platerowanie:
24-karatowe złoto