Legendarna "Double Eagle" z 1933 roku!

Emisja Skarbnicy Narodowej „Double Eagle” ’33 została wykonana w czystym srebrze 999/1000 i  uszlachetniona 24-karatowym złotem. Indywidualna numeracja umieszczona na rancie numizmatu stanowi dodatkową gwarancję unikalności.

Na awersie ukazuje kroczącą personifikację Wolności, niosącą pochodnię i gałązkę oliwną. Na rewersie numizmatu widnieje orzeł szybujący w promieniach słońcach– symbol występujący również w godle Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Twórcą projektu amerykańskiej 20-dolarówki był jeden z najlepszych amerykańskich rzeźbiarzy Augustus Saint-Gaudens (1848-1907). Kolekcjonerzy znali ją pod nazwą „Double Eagle” (Podwójny Orzeł). Moneta ta była w oficjalnym obiegu w Stanach Zjednoczonych w latach 1907–1933.

Jej niezwykła historia ma swój początek w Ameryce – w czasach największego załamania gospodarczego XX wieku lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Po krachu nowojorskiej giełdy odnotowano ogromny popyt na złoto. Kiedy zasoby zaczęły się niebezpiecznie kurczyć Prezydent Franklin D. Roosevelt, chcąc powstrzymać kryzys ogłosił, że złote monety przestają być prawnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych.

Dekret prezydencki okazał się śmiertelnym ciosem dla złotych 20-dolarówek. W 1933 roku, ostatnim roku emisji, tuż po jego uchwaleniu wybito 445 500 tych złotych monet. Żadna jednak nie trafiła do powszechnego obiegu. Niemal wszystkie zostały przetopione w konsekwencji zaniechania dotychczasowego systemu monetarnego – standardu złota.

30 lipca 2002 roku, w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby’s zlicytowano ją za astronomiczną kwotę wynoszącą 7,6 mln dolarów. Tym samym ustanowiono historyczny rekord sprzedaży.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
10 g
Średnica:
20 mm
Rok emisji:
2016
Limitacja:
5000 komletnych kolekcji

Repliki najcenniejszych złotych monet świata, na które każdy może sobie pozwolić!

W skład kolekcji "Legendarne Monety Świata" wchodzą repliki najbardziej znanych monet w dziejach numizmatyki. Stanowią one przedmiot pożądania kolekcjonerów na całym świecie. Ze względu na niezwykłą historię, łączącą się z każdą z nich, uchodzą za najcenniejsze i najciekawsze monety świata.

Niezwykły kunszt projektów i wykonania, bicie w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym, jak również ścisły limit wynoszący 5 000 kompletnych kolekcji stanowią o jej wyjątkowej wartości dla kolekcjonerów.

Dzięki ekskluzywnej serii „Legendarnych Monet Świata” będzie można zapoznać się z wieloma klasykami. W jej skład wejdą tak cenne repliki numizmatyczne jak „Brasher Doubloon” z 1787 roku – pierwsza złota moneta USA sprzedana w 2011 roku za kwotę 7,4 mln dolarów, najcenniejsza polska moneta – „100-Dukatówka Zygmunta III Wazy” z 1621 roku, czy słynna „Głowa Indianina” z 1907 roku warta aż 2,18 mln dolarów.

Częścią serii są Certyfikaty Autentyczności, imienne Świadectwo Własności sygnowane przez Skarbnicę Narodową, a także eleganckie pudełko przeznaczone do przechowywania kolekcyjnych zbiorów.

Tak, chcę rozpocząć replik najcenniejszych monet świata "Legendarne Monety Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą repliką z kolekcji: "Double Eagle 1933", zamawiam ją w preferencyjnej cenie 149 zł (zamiast ceny regularnej 299 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tę replikę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze repliki z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby replik) kolekcji, każdy w cenie 299 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne repliki z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą repliką. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu repliki w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej juz repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.