Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Pierwsze logo olimpijskie zaprezentowano z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 1924 r. Była to tradycyjna grafika lat dwudziestych a znak graficzny nie posiadał jeszcze nawet charakterystycznego motywu połączonych kół. Nowoczesne i żywiołowe logo igrzysk Rio 2016 odzwierciedla kulturę cudownego miasta Rio de Janeiro oraz przedstawia naturalne piękno byłej stolicy kraju oraz reprezentuje jej radosnych mieszkańców.

Po raz pierwszy pięć kół olimpijskich w oficjalnym logo igrzysk pojawiło się w 1932 roku w USA przy okazji turnieju olimpijskiego w Los Angeles. Niestety już 4 lata później w Berlinie te same koła olimpijskie znalazły się w szponach czarnego orła na grafice przygotowanej przez nazistowskie Niemcy, co z pewnością nie symbolizowało pokojowej idei olimpizmu. W latach 90. XX wieku uwidoczniła się zmiana w prezentacji logo olimpijskiego. Oszczędność i czytelność stały się priorytetami.

Energia kolorów:

Logo igrzysk w Rio to kolejny krok naprzód. Przede wszystkim jego twórców musimy docenić za szczególną barwność logo oraz wyjątkowo pomysłowe połączenie symboli narodowych i olimpijskich.

Logo zaprojektowane na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 przedstawia trzy humanoidalne postacie w odcieniach zielonym, żółtym i niebieskim. Jest to wyraźne odniesienie do kraju-gospodarza igrzysk. Barwy te występują bowiem zarówno we fladze jaki i w herbie Brazylii. Postacie łączą się w radosnym, pięknym tańcu symbolizującym jedność i braterstwo. Razem postacie tworzą figurę przypominającą motyla lub serce. Pod spodem znajduje się napis Rio 2016™ oraz pięć kół olimpijskich.

Duch olimpijski:

Zdaniem organizatorów nowoczesne i żywiołowe logo igrzysk odzwierciedla kulturę cudownego miasta Rio oraz przedstawia naturalne piękno byłej stolicy kraju oraz reprezentuje jej radosnych mieszkańców.

Carlos Nuzman, Prezes Komitetu Organizacyjnego Rio 2016, powiedział: „Logo igrzysk olimpijskich w Rio w 2016 roku wyraża pasję i przemiany. Pasję zarówno mieszkańców Rio, jak też i wszystkich Brazylijczyków do sportu i świętowania oraz zmiany, jakie igrzyska przynoszą miastu organizującemu tę imprezę i całemu krajowi”.

Rio de Janeiro: