13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wiosną 1940 r. decyzją Stalina NKWD zamordowało prawie 22 tys. polskich obywateli. Zabijano ich strzałem w tył głowy, a ciała wrzucano w tajemnicy do dołów śmierci.

Ofiary były nie tylko żołnierzami, lecz także naukowcami, prawnikami, nauczycielami, lekarzami… Wyniszczenie polskiej inteligencji miało ułatwić komunistom indoktrynację polskiego społeczeństwa i uniemożliwić odrodzenie polskiej państwowości.

Przez 50 lat prawda o zbrodni katyńskiej była zatajana i fałszowana. W czasach PRL za próby jej głoszenie groziły szykany i więziene. Związek Sowiecki do zbrodni katyńskiej przyznał się dopiero w 1990 r. Do dziś nikt ze sprawców nie został ukarany.

Aż 50% taniej

Ofiary strasznej zbrodni upamiętnia medal „Katyń”. Teraz jest on dostępny aż 50% taniej, w cenie 74,50 zł. 

Do medalu dołączony jest gratis Certyfikat Autentyczności oraz opracowana przez eksperta karta historyczna.

Piękny projekt medalu

Numizmat zaprojektowali cenieni projektanci numizmatów ‑ Roussana i Andrzej Nowakowscy.

Awers: symbolicznie przedstawiony las katyński oraz popiersie gen. Mieczysława Smorawińskiego, jednego z dwóch zidentyfikowanych generałów, spośród dwunastu zamordowanych przez NKWD. Nazwy miejsc kaźni: „Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków”. Poniżej wojskowy orzełek z przestrzeloną tarczą Amazonek oraz leżące szable.

Rewers: Orzeł Biały ze sztandaru międzywojennego pułku Wojska Polskiego, umieszczony na tle Krzyża Walecznych i tytuł serii „Polacy w II wojnie światowej”. W otoku symboliczna kompozycja wyobrażająca działania wojenne.

„Polacy w II wojnie światowej”

Platerowany czystym złotem medal „Katyń” rozpoczyna limitowaną kolekcję medali „Polacy w II Wojnie Światowej, która poświęcona jest największym polskim bohaterom i najważniejszym wydarzeniom z okresu II wojny światowej. Szczegóły w zakładce "O kolekcji".

„Polacy w II Wojnie Światowej” - kolekcja medali platerowanych czystym złotem

Emisja „Katyń” rozpoczyna kolekcję medali platerowanych czystym złotem, poświęconych największym polskim bohaterom i najważniejszym wydarzeniom z okresu II wojny światowej. W serii „Polacy w II Wojnie Światowej” upamiętniono m.in.: bitwę o Atlantyk, obronę Tobruku, bitwę o Narwik.

Ścisła limitacja wynosi 10 000 kompletnych kolekcji.

W kolekcji akcesoria GRATIS

  • Do każdego medalu Certyfikat Autentyczności oraz Karta Historyczna z reprodukcjami dokumentów z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
  • Pudełko na medale (z 3. przesyłką).
  • Teczka na dokumenty (z 4. przesyłką).
  • Segregator na karty historyczne (z 7. przesyłką).
  • Świadectwo Własności z numerem zbioru.

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym złotem „Polacy w II Wojnie Światowej”. Pierwszy egzemplarz „Katyń” otrzymam w cenie 74,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 47 medali będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 47 medali to 7003 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu medalu oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

 

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
10 tys. kolekcji
Platerowanie:
złoto 999/1000