Gorączka Złota - Kalifornia 1848

Początki kalifornijskiej gorączki złota sięgają 1848 roku. To właśnie wtedy rozpoczął się wyjątkowy okres w historii Stanów Zjednoczonych. Odkrycie złota przyciągnęło tysiące ludzi z całego świata, którzy przybyli do Kalifornii w poszukiwaniu bogactwa. W ciągu kilku lat, Kalifornia stała się jednym z największych producentów złota na świecie!

"The Monumental Nugget" - największy samorodek złota odkryty w Ameryce

Jednym z największych samorodków złota pochodzących z Ameryki jest "The Monumental Nugget". Został on odkryty w 1869 roku w Sierra County w Kalifornii i miał imponującą masę ok. 47 kg.

Dzięki kalifornijskiej gorączce złota powstały kultowe 20-dolarowe monety Double Eagle!

Po raz pierwszy moneta dwudziestodolarowa została wybita przez Mennicę Stanów Zjednoczonych w 1850 roku. Nazwano ją "Liberty Head - Double Eagle", gdyż awers monety zdobił profil kobiety podpisany "Liberty". Jej emisję zapoczątkowała kalifornijska gorączka złota. "Double Eagle" przez ponad 80 lat był filarem amerykańskiej ekonomii!

Ściśle limitowana złota moneta w kolekcjonerskim blistrze

Dla upamiętnienia kalifornijskiej gorączki złota została wyemitowana moneta w kształcie sztabki. Emisję o masie 2,5 g wybito z czystego złota próby 999,9/1000 w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym.

Na rewersie monety o wymiarach 24 x 14 mm przedstawiono m.in. największy samorodek złota z Ameryki - "The Monumental Nugget" oraz fragment rewersu 20-dolarowej monety "Liberty Head Duble Eagle". Na awersie widoczny jest portret królowej Elżbiety II, nazwa emitenta - Niue, rok emisji – 2021, masa monety – 2,5 g, próba złota – 999,9 i nominał - 5 dolarów nowozelandzkich.

pgot-2309-kalifornia-lp-akcesoria

Akcesoria GRATIS

Złota moneta "Kalifornia 1848" umieszczona jest w specjalnym blistrze, który chroni ją przed zarysowaniami. Blister ma wielkość karty do bankomatu, co sprawia, że jest bardzo poręczny i znacząco ułatwia przechowywanie złotego numizmatu.

Autentyczność i czystość kruszcu (złoto próby 999,9/1000) oraz kunszt wykonania potwierdza Certyfikat Skarbnicy Narodowej. Dodatkowo do emisji dołączona jest karta opisowa, przybliżająca historię cennego kruszcu!

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
5 dolarów nowozelandzkich
Rok emisji:
2021
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999,9/1000
Masa:
2,5 g
Wymiary:
24 x 14 mm
Limitacja:
1999 egzemplarzy na świecie

Tak, zamawiam złotą monetę o masie 2,5 g "Kalifornia 1848" w ochronnym blistrze wraz z Certyfikatem Autentyczności i kartą opisową w cenie 1650 zł (+ 25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.