60. rocznica zwycięstwa Johna F. Kennedy'ego w wyborach na prezydenta
Pierwszy srebrny dolar wybity ku czci amerykańskiego męża stanu!

W 2020 roku minęło 60 lat od zwycięstwa Johna F. Kennedy'ego w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mimo upływu czasu jest nadal uwielbiany przez miliony Amerykanów oraz uważany za jednego z najlepszych współczesnych przywódców USA.

Jego tragiczna śmierć 22 listopada 1963 roku wstrząsnęła całą Ameryką i od razu zapisała się na kartach historii amerykańskiej numizmatyki. Aby oddać hołd wielkiemu przywódcy, Kongres Stanów Zjednoczonych niezwłocznie zatwierdził decyzję o emisji pierwszej srebrnej półdolarówki ku czci Johna F. Kennedy'ego. Projekt był wzorowany na medalu inauguracyjnym prezydenta, a nominał wybrała jego żona, Jacqueline Kennedy.

Moneta wybita w srebrze wysokiej próby 900/1000 trafiła do sprzedaży w marcu 1964 roku. Banki w Filadelfii i Bostonie oraz Departament Skarbu w Waszyngtonie wyprzedały swoje zapasy w ciągu jednego dnia! Emisja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że Mennica USA kontynuowała jej produkcję w kolejnych latach, ale już w stopie metalu o niższej zawartości srebra.

To właśnie egzemplarz z pierwszego roku emisji, a zarazem jedynego, kiedy moneta "John F. Kennedy" została wybita w wysokiej próbie srebra rozpoczyna niezwykle ciekawą kolekcję "Amerykańskie Srebrne Dolary".

Wiodąca waluta świata w cennym srebrze

Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" - to zaproszenie do poznania bogactwa amerykańskiej numizmatyki. Oficjalne srebrne dolary charakteryzują się wybitnym wzornictwem oraz wysoką jakością bicia. Przybliżają historię Stanów Zjednoczonych w najpiękniejszy z możliwych sposobów – zapisując ją w szlachetnym metalu. Zachęcamy do zapoznania się z pięknem monet i fascynującą historią USA - więcej informacji w zakładce "O kolekcji".

Specyfikacja
Metal:
Srebro próby 900/1000
Jakość:
Stan menniczy
Waga:
12,5 g
Średnica:
30,61 mm
Kraj emisji:
USA
Nominał:
1/2 USD
Rok emisji:
1964
Limitacja:
25 000 kompletnych kolekcji

Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" - najbardziej pożądany program numizmatyczny świata

Żaden kraj nie może równać się ze Stanami Zjednoczonymi pod względem liczby emitowanych monet pamiątkowych. Mennica Stanów Zjednoczonych znana jest z wysokiej jakości emisji. Wybite na nich motywy upamiętniają najważniejsze wydarzenia, postaci czy symbole USA.

Oficjalne "Amerykańskie Srebrne Dolary" są wybijane przez Mennicę Stanów Zjednoczonych Ameryki na mocy aktu Kongresu. Każda z nich jest oficjalnym środkiem płatniczym. Ich masa oraz zawartość srebra są objęte gwarancją amerykańskiego Departamentu Skarbu.

Fascynująca historia USA uwieczniona w cennym srebrze

Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" zawiera monety o wyjątkowych motywach. Serię rozpoczyna oficjalna srebrna półdolarówka z 1964 roku, wyemitowana ku czci tragicznie zmarłego prezydenta Stanów Zjednoczonych - Johna F. Kennedy'ego. Kolejne monety z serii będą wysyłane ok. raz w miesiącu, wśród nich znajdą się emisje upamiętniające m.in.: 250. rocznicę urodzin Jerzego Waszyngtona, 100. rocznicę odsłonięcia Statuy Wolności czy 200. rocznicę uchwalenia Konstytucji USA. W zależności od roku emisji pamiątkowe dolary zostaną dostarczone w menniczych, znakomitych lub dobrych stanach zachowania!

Ścisła limitacja!

Z uwagi na ścisłą limitację, emisje wchodzące w skład serii "Amerykańskie Srebrne Dolary" są bardzo poszukiwane przez Kolekcjonerów. Monety szybko znikają z rynku i coraz trudniej je pozyskać w dobrych stanach zachowania. W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępnych będzie jedynie 25 000 kompletnych kolekcji.

Akcesoria kolekcjonerskie GRATIS!

Akcesoria wysyłane w trakcie trwania serii, spełniają najwyższe standardy jakości. Kolekcjonerzy otrzymają:

  • Certyfikat do każdego numizmatu, który gwarantuje jego autentyczność,
  • Dokładny opis każdego numizmatu opracowany przez eksperta i historyka,
  • Elegancką kasetę do bezpiecznego przechowywania srebrnych emisji (wysyłaną wraz z 4. przesyłką),
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji (wysyłane w trakcie trwania serii).

Bezpieczeństwo kolekcjonowania

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej monety w ciągu 14 dni od momentu otrzymania oraz zwrot kosztów jej zakupu. Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" ma charakter otwarty, tj. bez określonej z góry liczby egzemplarzy.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie monet najbardziej pożądanego programu numizmatycznego świata "Amerykańskie Srebrne Dolary". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą z kolekcji: "John F. Kennedy", zamawiam ją w preferencyjnej cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej 199 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tę monetę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze monety z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji. Cena kolejnych 7 emisji wynosi 199 zł za jedną monetę, kolejnych 8 rzadszych motywów dostępnych jest w cenie 289 zł każdy, dalsza część serii składa się z najtrudniejszych w pozyskaniu emisji do nabycia w cenie 389 zł każda. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. W zależności od roku emisji pamiątkowe dolary zostaną dostarczone w pięknych, bardzo pięknych, znakomitych stanach zachowania.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.