60. rocznica objęcia urzędu prezydenta USA przez Johna F. Kennedy'ego
Pierwszy srebrny dolar wybity ku czci wielkiego męża stanu!

60 lat temu, 20 stycznia 1961 roku, John F. Kennedy został zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mimo upływu czasu jest nadal uwielbiany przez miliony Amerykanów oraz uważany za jednego z najlepszych współczesnych przywódców USA.

Jego tragiczna śmierć 22 listopada 1963 roku wstrząsnęła całą Ameryką i od razu zapisała się na kartach historii amerykańskiej numizmatyki. Aby oddać hołd wielkiemu przywódcy, Kongres Stanów Zjednoczonych niezwłocznie zatwierdził decyzję o emisji pierwszej srebrnej półdolarówki ku czci Johna F. Kennedy'ego. Projekt był wzorowany na medalu inauguracyjnym prezydenta, a nominał wybrała jego żona, Jacqueline Kennedy.

Moneta wybita w srebrze wysokiej próby 900/1000 trafiła do sprzedaży w marcu 1964 roku. Banki w Filadelfii i Bostonie oraz Departament Skarbu w Waszyngtonie wyprzedały swoje zapasy w ciągu jednego dnia! Emisja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że Mennica USA kontynuowała jej produkcję w kolejnych latach, ale już w stopie metalu o niższej zawartości srebra.

To właśnie egzemplarz z pierwszego roku emisji, a zarazem jedynego, kiedy moneta "John F. Kennedy" została wybita w wysokiej próbie srebra rozpoczyna niezwykle ciekawą kolekcję "Amerykańskie Srebrne Dolary".

Wiodąca waluta świata w cennym srebrze

Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" - to zaproszenie do poznania bogactwa amerykańskiej numizmatyki. Oficjalne srebrne dolary charakteryzują się wybitnym wzornictwem oraz wysoką jakością bicia. Przybliżają historię Stanów Zjednoczonych w najpiękniejszy z możliwych sposobów – zapisując ją w szlachetnym metalu. Zachęcamy do zapoznania się z pięknem monet i fascynującą historią USA - więcej informacji w zakładce "O kolekcji".

Specyfikacja
Metal:
Srebro próby 900/1000
Stan zachowania:
Znakomity
Waga:
12,5 g
Średnica:
30,61 mm
Kraj emisji:
USA
Nominał:
1/2 USD
Rok emisji:
1964
Limitacja:
25 000 kompletnych kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary"

Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" - najbardziej pożądany program numizmatyczny świata

Żaden kraj nie może równać się ze Stanami Zjednoczonymi pod względem liczby emitowanych monet pamiątkowych. Mennica Stanów Zjednoczonych znana jest z wysokiej jakości emisji. Wybite na nich motywy upamiętniają najważniejsze wydarzenia, postaci czy symbole USA.

Oficjalne "Amerykańskie Srebrne Dolary" są wybijane przez Mennicę Stanów Zjednoczonych Ameryki na mocy aktu Kongresu. Każda z nich jest oficjalnym środkiem płatniczym. Ich masa oraz zawartość srebra są objęte gwarancją amerykańskiego Departamentu Skarbu.

Fascynująca historia USA uwieczniona w cennym srebrze

Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" zawiera monety o wyjątkowych motywach. Serię rozpoczyna oficjalna srebrna półdolarówka z 1964 roku, wyemitowana ku czci tragicznie zmarłego prezydenta Stanów Zjednoczonych - Johna F. Kennedy'ego. Kolejne monety z serii będą wysyłane ok. raz w miesiącu, wśród nich znajdą się emisje upamiętniające m.in.: 250. rocznicę urodzin Jerzego Waszyngtona, 100. rocznicę odsłonięcia Statuy Wolności, czy 200. rocznicę uchwalenia Konstytucji USA. W zależności od roku emisji pamiątkowe dolary zostaną dostarczone w menniczych, znakomitych, bardzo pięknych lub pięknych stanach zachowania!

Ścisła limitacja!

Z uwagi na ścisłą limitację, emisje wchodzące w skład serii "Amerykańskie Srebrne Dolary" są bardzo poszukiwane przez Kolekcjonerów. Monety szybko znikają z rynku i coraz trudniej je pozyskać w pożądanych stanach zachowania. W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępnych będzie jedynie 25 000 kompletnych kolekcji.

Tylko dla Kolekcjonerów serii wyjątkowe akcesoria GRATIS!

Akcesoria wysyłane w trakcie trwania kolekcji, spełniają najwyższe standardy jakości. Kolekcjonerzy otrzymają:

  • Certyfikat do każdego numizmatu, który gwarantuje jego autentyczność,
  • Dokładny opis każdego numizmatu opracowany przez eksperta i historyka,
  • Elegancką kasetę do bezpiecznego przechowywania srebrnych emisji (wysyłaną wraz z 4. przesyłką),
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji (wysyłane w trakcie trwania serii).

Bezpieczeństwo kolekcjonowania

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej monety w ciągu 14 dni od momentu otrzymania oraz zwrot kosztów jej zakupu. Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" ma charakter otwarty, tj. bez określonej z góry liczby egzemplarzy.

Tak, chcę zamówić kolekcję monet "Amerykańskie Srebrne Dolary". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą z kolekcji: "John F. Kennedy", zamawiam ją w preferencyjnej cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej 199 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Kolejne monety z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji będę otrzymywać około raz w miesiącu. Cena kolejnych 7 emisji wynosi 199 zł za jedną monetę, kolejnych 8 rzadszych motywów dostępnych jest w cenie 289 zł każdy, dalsza część serii składa się z najtrudniejszych w pozyskaniu emisji do nabycia w cenie 389 zł każda. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. W zależności od roku emisji pamiątkowe dolary zostaną dostarczone pięknych, bardzo pięknych, znakomitych lub menniczych stanach zachowania.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.