Pierwszy srebrny dolar upamiętniający Johna F. Kennedy'ego

Tragiczna śmierć Johna F. Kennedy'ego w listopadzie 1963 roku wstrząsnęła całą Ameryką i od razu zapisała się na kartach historii amerykańskiej numizmatyki. W rekordowym tempie Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził decyzję o emisji pamiątkowej monety, której projekt był wzorowany na medalu inauguracyjnym prezydenta, a nominał wybrała jego żona, Jacqueline Kennedy.

Moneta wybita w srebrze wysokiej próby 900/1000 trafiła do sprzedaży w marcu 1964 roku. Banki w Filadelfii i Bostonie oraz Departament Skarbu w Waszyngtonie wyprzedały swoje zapasy w ciągu jednego dnia! Emisja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że Mennica USA kontynuowała jej produkcję w kolejnych latach, ale już w stopie metalu o niższej zawartości srebra. To właśnie pierwszy rocznik dolara "John F. Kennedy" rozpoczyna kolekcję "Amerykańskie Srebrne Dolary".

Wiodąca waluta świata w cennym srebrze

Pamiątkowy dolar „John F. Kennedy” to zaproszenie do poznania bogactwa amerykańskiej numizmatyki. Oficjalne srebrne dolary charakteryzują się wybitnym wzornictwem oraz wysoką jakością bicia. Przybliżają historię Stanów Zjednoczonych w najpiękniejszy z możliwych sposobów – zapisując ją w szlachetnym metalu.

Oficjalne emisje zatwierdzone przez Kongres USA

W USA obowiązują ścisłe regulacje dotyczące emisji monet. Monety okolicznościowe są wybijane przez Mennicę Stanów Zjednoczonych na mocy aktu Kongresu USA. Każda z nich jest oficjalnym środkiem płatniczym. Ich waga oraz zawartość srebra są objęte gwarancją amerykańskiego Departamentu Skarbu.

Specyfikacja
Metal:
Srebro, Ag 900/1000
Jakość:
Stan menniczy
Waga:
12,5 g
Średnica:
30,61 mm
Kraj emisji:
USA
Nominał:
1/2 dolara
Rok emisji:
1964
Limitacja:
25 000 kompletnych kolekcji

Amerykańskie Srebrne Dolary - najbardziej pożądany program numizmatyczny świata

Żaden kraj nie może równać się ze Stanami Zjednoczonymi pod względem emisji monet pamiątkowych. Poza kilkoma wyjątkami wszystkie z nich posiadają realne znaczenie historyczne, jak i walory edukacyjne. W interesujący sposób ukazują postęp oraz osiągnięcia cywilizacyjne Nowego Świata.

Oficjalne "Amerykańskie Srebrne Dolary" są wybijane przez Mennicę Stanów Zjednoczonych Ameryki na mocy aktu Kongresu. Każda z nich jest oficjalnym środkiem płatniczym. Ich waga oraz zawartość srebra są objęte gwarancją amerykańskiego Departamentu Skarbu.

Monetą rozpoczynającą program jest oficjalny srebrny dolar z 1964 roku, wyemitowany ku czci tragicznie zmarłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johna F. Kennedy’ego.

Fascynująca historia USA uwieczniona w cennym srebrze

Kolekcja "Amerykańskie Srebrne Dolary" zawiera monety o wyjątkowych motywach. Wśród nich znajdą się emisje upamiętniające Jerzego Waszyngtona, Dwighta D. Eisenhowera, Benjamina Franklina, 200-lecie Konstytucji USA czy Statuę Wolności.

Zamawiając monetę "John F. Kennedy" z 1964 roku mają Państwo zagwarantowaną:
• Oryginalność emisji potwierdzoną Certyfikatem Autentyczności z ciekawymi informacjami na temat numizmatu
• Pierwszeństwo przy zakupie kolejnych monet z kolekcji "Amerykańskie Srebrne Dolary"

W ramach kolekcji otrzymają Państwo także GRATIS:
• Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji
• Elegancką kasetkę do bezpiecznego przechowywania i profesjonalnej ekspozycji tych wyjątkowych numizmatów

Tak, chcę rozpocząć zbieranie monet najbardziej pożądanego programu numizmatycznego świata "Amerykańskie Srebrne Dolary". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą z kolekcji: "John F. Kennedy", zamawiam ją w preferencyjnej cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej 199 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tę monetę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze monety z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji. Cena kolejnych 7 emisji wynosi 199 zł, kolejnych 8, rzadszych motywów dostępnych jest w cenie 289 zł, dalsza część serii składa się z najtrudniejszych w pozyskaniu emisji do nabycia w cenie 389 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.