Legendarna półdolarówka Mennicy Stanów Zjednoczonych!

W 2021 roku przypada 60. rocznica objęcia urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Johna F. Kennedy’ego. Z tej okazji Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaproponować Państwu oficjalną półdolarówkę, upamiętniającą tę jedną z najważniejszych postaci w historii USA.

Podczas zaprzysiężenia na prezydenta 20 stycznia 1961 roku, Kennedy wypowiedział słynne zdanie: „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”. Prestiżowy tygodnik „Time” m.in. za to uhonorował go tytułem Człowieka Roku.

Moneta została wyemitowana przez Rząd Stanów Zjednoczonych po tragicznym zamachu na prezydenta, który miał miejsce 22 listopada 1963 roku w Dallas w Stanie Teksas. Na awersie widnieje portret Johna F. Kennedy’ego z profilu. Rewers monety zdobi pieczęć prezydencka z Orłem Stanów Zjednoczonych.

Ta pamiątkowa emisja o nominale pół dolara, zawierająca aż 40% srebra, była bita przez Mennicę Stanów Zjednoczonych w latach 1965-1970 na zamówienie Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Numizmat ten należy do najważniejszych i najbardziej znanych monet USA. Jego niezwykłe piękno oraz symboliczne znaczenie dla całego narodu amerykańskiego powoduje, iż jest on obiektem pożądania dla Kolekcjonerów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też na całym świecie.

Specyfikacja
Metal:
Stop srebra 400/1000
Stan zachowania:
Znakomity
Waga:
11,5 g
Średnica:
30,6 mm
Kraj emisji:
USA
Nominał:
1/2 dolara
Lata emisji:
1965-1970

Tak, chcę skorzystać z tej specjalnej oferty. Proszę o przesłanie jednej sztuki monety "John F. Kennedy" wybitej w latach 1965-1970 w cenie 59 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup monety nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Płatność na podstawie faktury dostarczonej wraz z produktem.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym numizmatem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną emisję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.