Bohater narodowy Józef Piłsudski

Unikalna ramka z oryginalnymi srebrnymi monetami oraz znaczkami II RP!

Józef Piłsudski Unikalny zestaw srebrnych monet i znaczków II RP!

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • srebrne monety wyemitowane w latach 1934-1939 z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego
  • dwa historyczne znaczki okolicznościowe z okresu II RP
  • w zestawie dodatkowo kopia przekazania władzy Piłsudskiemu z 1918 r.
  • akrylowa ramka, która pięknie eksponuje cenny zestaw
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

Zestaw "Bohater narodowy Józef Piłsudski" to niezwykły produkt przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości. Stanowi on hołd złożony jednemu z największych Polaków, który niestrudzenie walczył o wolną Ojczyznę. To dzięki niemu Polska zrzuciła jarzmo zaborów, a rodacy mogli cieszyć się pełną wolnością po 123 latach niewoli!

W przezroczystej akrylowej ramce umieszczono 3 cenne srebrne monety z lat 30-stych XX wieku, przedstawiające portret wodza narodu, Józefa Piłsudskiego. Monety o nominałach 2, 5 i 10 złotych wprowadzono do obiegu rozporządzeniem ministra skarbu z dnia 24 listopada 1934 roku. Ich rewers został wykonany zgodnie z nowymi kanonami. Wzór stempla na rewersie utworzył promienie wokół godła.

Obok srebrnych monet w zestawie znajdują się znaczki wyemitowane w okresie II Rzeczpospolitej. Pierwszy z nich o nominale 25 groszy z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego został wydany z okazji 20. rocznicy utworzenia Legionów Polskich. Drugi z kolei o nominale 15 groszy wprowadzono do obiegu rozporządzeniem z dnia 14 maja 1935 roku. Znaczki sprzedawane były tylko w agencji pocztowej Kraków-Sowiniec w czasie sypania Kopca Józefa Piłsudskiego. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony był na prowadzenie prac ziemnych na tzw. Kopcu Niepodległości.

Całość uzupełnia kopia aktu przekazania władzy Józefowi Piłsudskiemu przez Radę Regencyjną. Miało to miejsce 14 listopada 1918 roku.

Wspaniały kolekcjonerski zestaw dostępny jest do nabycia w reprezentacnej ramce, w której znajdują się oryginalne monety oraz znaczki z okresu II RP. Ten unikalny numizmatyczno-filatelistyczny zestaw został stworzony z myślą o uhonorowaniu ojca naszej niepodległości – Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Metal:
srebro
Jakość:
bardzo piękny
Waga:
4,4 g, 11 g, 22 g
Średnica monet:
22 mm, 28 mm, 1934 mm
Kraj emisji:
Rzeczpospolita Polska
Nominały monet:
2 zł, 5 zł, 10 zł
Lata emisji monet:
1934-1939
Dodatkowo w zestawie:
dwa historyczne znaczki 15 gr i 25 gr
Limitacja zestawu:
150 egzemplarzy