Katyń - medal platerowany czystym złotem

Upamiętnienie zamordowanych w 79. rocznicę zbrodni katyńskiej

Polacy w II Wojnie Światowej

Ocena kolekcjonerów: 2.0

4
 • Uszlachetnienie 24-karatowym złotem
 • Najwyższa jakość mennicza
 • Przesyłka gratis! 
 • Rodzaj: Kolekcja
 • Ilość: Ograniczona dostępność
Regularna cena: 149 zł
Cena: 74,50 zł

13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej  

Oficjalny medal pamiątkowy „Katyń” poświęcony pamięci 22 tysięcy Polaków zamordowanych wiosną 1940 r.  w Katyniu, Miednoje i Charkowie, a także w innych, nieznanych miejscach na terenie byłego Związku Radzieckiego. Zbrodni dokonało NKWD na rozkaz Józefa Stalina. 

Przez 50 lat prawda o zbrodni katyńskiej była zatajana i fałszowana. Ta niezwykła pamiątka pomoże utrwalać i przekazywać kolejnym pokoleniom prawdę historyczną o tych wydarzeniach.

 • Medal „Katyń” platerowany czystym 24-karatowym złotem (999/1000).
 • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany.
 • Przesyłka GRATIS! 

Do medalu dołączony jest Certyfikat Autentyczności oraz karta historyczna ze zdjęciem ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Numizmat zaprojektowali znani i cenieni projektanci monet i medali, współpracujący m.in. z Narodowym Bankiem Polskim ‑ Roussana i Andrzej Nowakowscy.

Na awersie medalu widnieje symbolicznie przedstawiony las katyński oraz popiersie gen. Mieczysława Smorawińskiego, jednego z dwóch zidentyfikowanych generałów, spośród dwunastu zamordowanych przez NKWD. Nazwy miejsc kaźni: „Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków”. Poniżej wojskowy orzełek z przestrzeloną tarczą Amazonek oraz leżące szable.

Rewers medalu zdobi Orzeł Biały ze sztandaru międzywojennego pułku Wojska Polskiego, umieszczony na tle Krzyża Walecznych i tytuł serii „Polacy w II wojnie światowej”.  W otoku symboliczna kompozycja wyobrażająca działania wojenne.

 

„Polacy w II wojnie światowej”

Dla osób, które teraz nabędą platerowany złotem medal „Katyń”, gwarantujemy możliwość zakupu kolejnych numizmatów z kolekcji „Polacy w II wojnie światowej”, które upamiętniają ważne wydarzenia z tego okresu oraz osoby z nimi związane. W serii znajdują się m.in. uszlachetnione czystym złotem medale: „Zdobycie Monte Cassino”, "Armia Krajowa", „Cichociemni”, "Bitwa o Anglię".

Przy zakupie kolejnych medali z tej serii liczne​ akcesoria GRATIS:

 • Pudełko kolekcjonerskie do bezpiecznego przechowywania numizmatów.
 • Certyfikaty Autentyczności
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji.
 • Karty historyczne z obszernymi informacjami i z reprodukcjami dokumentów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
 • Specjalny klaser na karty historyczne.
Regularna cena: 149 zł
Cena: 74,50 zł
Specyfikacja
Platerowanie :
24-karatowe złoto
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
26 g
Średnica:
40 mm
Kraj emisji:
Polska
Limitacja:
10 tys. kompletnych kolekcji

Kolekcja medali „Polacy w II Wojnie Światowej”
platerowanych 24-karatowym złotem

Platerowany czystym złotem medal „Katyń” rozpoczyna serię „Polacy w II wojnie światowej”. Te medale pamiątkowe należą do najbardziej pożądanych i poszukiwanych numizmatów.

Dla osób, które teraz nabędą platerowany złotem medal „Katyń”, gwarantujemy rezerwację kolejnych numizmatów z kolekcji „Polacy w II wojnie światowej”, które upamiętniają ważne wydarzenia z tego okresu. Będą wśród nich między innymi: Armia Krajowa, Bitwa o Anglię, Monte Cassino czy Powstanie Warszawskie. 

Wartość emisji podkreśla bardzo ograniczony nakład – jedynie 10 000 pełnych kolekcji.

Do numizmatów uszlachetnionych czystym złotem dołączane są liczne akcesoria GRATIS:

 • Specjalnie zaprojektowana szkatuła kolekcjonerska do bezpiecznego przechowywania numizmatów, w której medale pięknie się prezentują.
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji.
 • Certyfikat Autentyczności zawierający szczegółową specyfikację każdego medalu.
 • Z każdym medalem karta historyczna z obszernymi informacjami historycznymi i z reprodukcjami dokumentów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
 • Specjalny klaser na karty historyczne. 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie pamiątkowych medali "Polacy w II Wojnie Światowej". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: "Katyń", zamawiam go w promocyjnej cenie 74,50 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze medale z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby medali) kolekcji, każdy w cenie regularnej 149 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.