Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

„Polska Nr 1” - pierwszy polski znaczek pocztowy na sztabce platerowanej czystym złotem

Unikatowa ząbkowana krawędź!

Kolekcja Najważniejsze Polskie Znaczki Pocztowe

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
 • Uszlachetnienie czystym złotem próby 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza
 • Unikatowa, ząbkowana krawędź
Kolekcja Pełna dostępność
149 zł

„Polska Nr 1” – skarb narodowy polskiej filatelistyki na ząbkowanej sztabce platerowanej czystym złotem

W 1860 roku autonomiczne władze Królestwa Polskiego wprowadziły do obiegu pierwszy polski znaczek opłaty pocztowej o wartości 10 kopiejek, znany obecnie jako „Polska Nr 1”. Projekt znaczka przygotował rytownik Banku Polskiego, Henryk Majer. Wartość tego waloru podana była w dwóch językach: rosyjskim i polskim: „ZA ŁÓT KOP. 10” (za łut kopiejek 10). Łut był ówczesną miarą masy, wynoszącą ok. 12,8 g.

W Warszawskiej Fabryce Stempla wydrukowano wówczas 3 miliony takich znaczków. Służyły one jako opłata za korespondencję aż do upadku powstania styczniowego. Wtedy to ich cały pozostały nakład został komisyjnie zniszczony przez carskie władze i zastąpiony rosyjskimi znaczkami. Był to więc pierwszy i zarazem ostatni polski znaczek pocztowy istniejący przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Do współczesnych czasów zachowało się niewiele tych emisji, dlatego też są tak bardzo pożądane przez polskich i światowych Kolekcjonerów. W 2010 roku brytyjski dom aukcyjny Warwick & Warwick sprzedał unikatową kolekcję pierwszych polskich znaczków „Polska Nr 1” za astronomiczną kwotę ponad miliona dolarów.

Pamiątkowa sztabka kolekcjonerska „Polska Nr 1” otwiera kolekcję najważniejszych znaczków pocztowych przedwojennej Polski.

 • Emisje platerowane czystym, 24 -karatowym złotem
 • Niespotykana ząbkowana krawędź numizmatu
 • Najwyższa jakość reprodukcji znaczka
 • Okazały rozmiar: 35x60 mm
 • Ścisła limitacja – tylko 7500 kompletnych kolekcji
 • Certyfikat Autentyczności potwierdzający najwyższą jakość menniczą 

pierwszy znaczek polski cena

149 zł
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
ok. 41 g
Średnica:
35 x 60 mm
Platerowanie:
24-karatowe złoto
Zdobienie:
tampondruk

Najważniejsze znaczki pocztowe przedwojennej Polski

Do najcenniejszych i najbardziej poszukiwanych przez Kolekcjonerów polskich znaczków – poza legendarną „Polską Nr 1” – należą walory z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wtedy to rozpoczęła się prawdziwa historia polskiej filatelistyki. Polski naród po odzyskaniu niepodległości potrzebował odbudować swoją suwerenność i uczcić bohaterów.

W kolekcji „Najważniejsze Polskie Znaczki Pocztowe” znalazły się najcenniejsze i symboliczne dla polskiej niepodległości walory pocztowe. Oglądając te emisje, możemy prześledzić całą historię II Rzeczpospolitej, jej najważniejsze wydarzenia i ciężką pracę, jaka towarzyszyła odbudowie niezależnego Państwa. Poniżej znajdują się przykładowe egzemplarze z tej serii.

10 Koron „Wydanie Krakowskie” z 1919 roku

Pierwsze znaczki pocztowe niepodległej Polski stanowiły niezwykle cenne artefakty, gdyż były one przerobionymi znaczkami zaborców, na których następnie drukowano czarny napis "Poczta Polska". To właśnie ten napis świadczył o ich polskości, stanowiąc symboliczny gest niepodległościowy w czasach, gdy Polska odzyskiwała swoją suwerenność. Ta unikatowa forma stała się nie tylko symbolem narodowym, ale również cennym obiektem kolekcjonerskim.

Wartość historyczna i kolekcjonerska tych pierwszych polskich znaczków była ogromna. Dowodem na to jest fakt, że w 2009 roku jeden z nich został sprzedany na prestiżowej aukcji w Nowym Jorku za imponującą sumę 55 tysięcy dolarów. Ta kwota czyni go najdroższym polskim znaczkiem w historii kolekcjonerskich aukcji.

Jego cena nie tylko odzwierciedlała rzadkość tego obiektu, ale także jego ogromne znaczenie historyczne dla Polski oraz wartość dla kolekcjonerów na całym świecie. To wyjątkowy przykład, jak znaczki pocztowe mogą przenosić ważne przesłanie polityczne i kulturowe, stając się niezwykle cennymi artefaktami w rękach kolekcjonerów i pasjonatów historii.

2 marki „Uchwalenie Konstytucji Marcowej 1921”

W 2021 roku obchodziliśmy 100. rocznicę uchwalenia nowoczesnej, polskiej konstytucji, która wprowadziła egalitarny ustrój republiki demokratycznej. Ta historyczna konstytucja stanowiła przełomowy moment w dziejach Polski, odzwierciedlając wartości równości i demokracji. Zgodnie z jej postanowieniami, naród polski został określony jako zbiór wszystkich obywateli, niezależnie od przynależności etnicznej czy społecznej. Konstytucja ta również skutecznie zlikwidowała wszelkie przywileje stanowe, otwierając drogę do pełnej równości i sprawiedliwości społecznej.

Tym wydarzeniem uczczono nie tylko dziedzictwo demokratycznych wartości, ale także upamiętniało bohaterskie wysiłki i walkę o wolność narodu polskiego. Uchwalenie nowoczesnej konstytucji było wyrazem dążenia do budowy państwa opartego na zasadach równości, sprawiedliwości i poszanowania praw jednostki.

W 2021 roku Polska nie tylko celebrowała 100. rocznicę uchwalenia tej wyjątkowej konstytucji, ale również podkreślała jej aktualność i znaczenie w dzisiejszych czasach. Jest ona nadal fundamentem współczesnego państwa polskiego i jednym z filarów demokratycznego porządku prawnego.

To ważne wydarzenie przypomniało nam o wartościach, które kształtują tożsamość narodową Polski oraz o konieczności dalszego dążenia do zachowania i umacniania demokratycznych instytucji i zasad w naszym społeczeństwie.

1 złoty „Stanisław Wojciechowski – Prezydent RP”

Wielka reforma walutowa przeprowadzona przez Władysława Grabskiego to jeden z najważniejszych kroków w historii polskiej gospodarki. W wyniku tej reformy wprowadzono nową polską walutę – złotego, oraz jej emitenta – Bank Polski. To wydarzenie miało miejsce w 1924 roku i było odpowiedzią na powojenne zamieszanie walutowe oraz inflację, które dotknęły Polskę po odzyskaniu niepodległości.

Wartość nowej waluty była znacząca, aż 1 złotówka miała wtedy równowartość 1 franka szwajcarskiego, co świadczyło o stabilności i zaufaniu do nowego systemu monetarnego. Reforma Grabskiego umożliwiła Polsce odbudowę gospodarki oraz stabilizację finansową kraju po trudnych czasach wojennych. Znaczek z prezydentem Wojciechowskim był pierwszym polskim znaczkiem, na którym pojawił się nominał 1 złotego.

Jednym z symboli tej reformy był polski znaczek pocztowy przedstawiający prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, na którym po raz pierwszy pojawił się nominał 1 złotego. Ten polski znaczek pocztowy stał się nie tylko wyrazem nowego porządku finansowego, ale również symbolem odrodzenia Polski po burzliwych wydarzeniach wojennych.

Reforma walutowa Władysława Grabskiego odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się nowoczesnej polskiej gospodarki i stabilności monetarnej kraju. Jej wpływ można dostrzec również w długoterminowym rozwoju polskiej waluty oraz w budowaniu zaufania do systemu finansowego.

25 groszy „Józef Piłsudski – Wydanie Żałobne”

Gdy w maju 1935 roku umarł Józef Piłsudski – ojciec polskiej niepodległości i najważniejszy przywódca II Rzeczpospolitej – Poczta Polska wyemitowała specjalne wydanie żałobne znaczka pocztowego. W ten sposób powstał jeden z najpiękniejszych portretów Wielkiego Marszałka.

Zamawiając kolekcję "Najważniejsze Polskie Znaczki Pocztowe" otrzymają Państwo GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności do każdej z oferowanych sztabek
 • Szkatułę kolekcjonera do bezpiecznego przechowywania i profesjonalnej ekspozycji wartościowego zbioru, która wyglądem przypomina klaser filatelistyczny
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności wysyłane po zebraniu 24 sztabek z serii, w którym można wpisać imię i nazwisko właściciela kolekcji

Limitacja to zaledwie 7500 kompletnych kolekcji na świecie!

Tak, zamawiam kolekcję sztabek platerowanych czystym złotem „Najważniejsze Polskie Znaczki Pocztowe". Pierwszy egzemplarz „Polska Nr 1" otrzymam w cenie 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 23 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 23 sztabek to 3427 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

„Polska Nr 1” – skarb narodowy polskiej filatelistyki na ząbkowanej sztabce platerowanej czystym złotem

W 1860 roku autonomiczne władze Królestwa Polskiego wprowadziły do obiegu pierwszy polski znaczek opłaty pocztowej o wartości 10 kopiejek, znany obecnie jako „Polska Nr 1”. Projekt znaczka przygotował rytownik Banku Polskiego, Henryk Majer. Wartość tego waloru podana była w dwóch językach: rosyjskim i polskim: „ZA ŁÓT KOP. 10” (za łut kopiejek 10). Łut był ówczesną miarą masy, wynoszącą ok. 12,8 g.

W Warszawskiej Fabryce Stempla wydrukowano wówczas 3 miliony takich znaczków. Służyły one jako opłata za korespondencję aż do upadku powstania styczniowego. Wtedy to ich cały pozostały nakład został komisyjnie zniszczony przez carskie władze i zastąpiony rosyjskimi znaczkami. Był to więc pierwszy i zarazem ostatni polski znaczek pocztowy istniejący przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Do współczesnych czasów zachowało się niewiele tych emisji, dlatego też są tak bardzo pożądane przez polskich i światowych Kolekcjonerów. W 2010 roku brytyjski dom aukcyjny Warwick & Warwick sprzedał unikatową kolekcję pierwszych polskich znaczków „Polska Nr 1” za astronomiczną kwotę ponad miliona dolarów.

Pamiątkowa sztabka kolekcjonerska „Polska Nr 1” otwiera kolekcję najważniejszych znaczków pocztowych przedwojennej Polski.

 • Emisje platerowane czystym, 24 -karatowym złotem
 • Niespotykana ząbkowana krawędź numizmatu
 • Najwyższa jakość reprodukcji znaczka
 • Okazały rozmiar: 35x60 mm
 • Ścisła limitacja – tylko 7500 kompletnych kolekcji
 • Certyfikat Autentyczności potwierdzający najwyższą jakość menniczą 

pierwszy znaczek polski cena

149 zł
Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
ok. 41 g
Średnica:
35 x 60 mm
Platerowanie:
24-karatowe złoto
Zdobienie:
tampondruk

Najważniejsze znaczki pocztowe przedwojennej Polski

Do najcenniejszych i najbardziej poszukiwanych przez Kolekcjonerów polskich znaczków – poza legendarną „Polską Nr 1” – należą walory z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wtedy to rozpoczęła się prawdziwa historia polskiej filatelistyki. Polski naród po odzyskaniu niepodległości potrzebował odbudować swoją suwerenność i uczcić bohaterów.

W kolekcji „Najważniejsze Polskie Znaczki Pocztowe” znalazły się najcenniejsze i symboliczne dla polskiej niepodległości walory pocztowe. Oglądając te emisje, możemy prześledzić całą historię II Rzeczpospolitej, jej najważniejsze wydarzenia i ciężką pracę, jaka towarzyszyła odbudowie niezależnego Państwa. Poniżej znajdują się przykładowe egzemplarze z tej serii.

10 Koron „Wydanie Krakowskie” z 1919 roku

Pierwsze znaczki pocztowe niepodległej Polski stanowiły niezwykle cenne artefakty, gdyż były one przerobionymi znaczkami zaborców, na których następnie drukowano czarny napis "Poczta Polska". To właśnie ten napis świadczył o ich polskości, stanowiąc symboliczny gest niepodległościowy w czasach, gdy Polska odzyskiwała swoją suwerenność. Ta unikatowa forma stała się nie tylko symbolem narodowym, ale również cennym obiektem kolekcjonerskim.

Wartość historyczna i kolekcjonerska tych pierwszych polskich znaczków była ogromna. Dowodem na to jest fakt, że w 2009 roku jeden z nich został sprzedany na prestiżowej aukcji w Nowym Jorku za imponującą sumę 55 tysięcy dolarów. Ta kwota czyni go najdroższym polskim znaczkiem w historii kolekcjonerskich aukcji.

Jego cena nie tylko odzwierciedlała rzadkość tego obiektu, ale także jego ogromne znaczenie historyczne dla Polski oraz wartość dla kolekcjonerów na całym świecie. To wyjątkowy przykład, jak znaczki pocztowe mogą przenosić ważne przesłanie polityczne i kulturowe, stając się niezwykle cennymi artefaktami w rękach kolekcjonerów i pasjonatów historii.

2 marki „Uchwalenie Konstytucji Marcowej 1921”

W 2021 roku obchodziliśmy 100. rocznicę uchwalenia nowoczesnej, polskiej konstytucji, która wprowadziła egalitarny ustrój republiki demokratycznej. Ta historyczna konstytucja stanowiła przełomowy moment w dziejach Polski, odzwierciedlając wartości równości i demokracji. Zgodnie z jej postanowieniami, naród polski został określony jako zbiór wszystkich obywateli, niezależnie od przynależności etnicznej czy społecznej. Konstytucja ta również skutecznie zlikwidowała wszelkie przywileje stanowe, otwierając drogę do pełnej równości i sprawiedliwości społecznej.

Tym wydarzeniem uczczono nie tylko dziedzictwo demokratycznych wartości, ale także upamiętniało bohaterskie wysiłki i walkę o wolność narodu polskiego. Uchwalenie nowoczesnej konstytucji było wyrazem dążenia do budowy państwa opartego na zasadach równości, sprawiedliwości i poszanowania praw jednostki.

W 2021 roku Polska nie tylko celebrowała 100. rocznicę uchwalenia tej wyjątkowej konstytucji, ale również podkreślała jej aktualność i znaczenie w dzisiejszych czasach. Jest ona nadal fundamentem współczesnego państwa polskiego i jednym z filarów demokratycznego porządku prawnego.

To ważne wydarzenie przypomniało nam o wartościach, które kształtują tożsamość narodową Polski oraz o konieczności dalszego dążenia do zachowania i umacniania demokratycznych instytucji i zasad w naszym społeczeństwie.

1 złoty „Stanisław Wojciechowski – Prezydent RP”

Wielka reforma walutowa przeprowadzona przez Władysława Grabskiego to jeden z najważniejszych kroków w historii polskiej gospodarki. W wyniku tej reformy wprowadzono nową polską walutę – złotego, oraz jej emitenta – Bank Polski. To wydarzenie miało miejsce w 1924 roku i było odpowiedzią na powojenne zamieszanie walutowe oraz inflację, które dotknęły Polskę po odzyskaniu niepodległości.

Wartość nowej waluty była znacząca, aż 1 złotówka miała wtedy równowartość 1 franka szwajcarskiego, co świadczyło o stabilności i zaufaniu do nowego systemu monetarnego. Reforma Grabskiego umożliwiła Polsce odbudowę gospodarki oraz stabilizację finansową kraju po trudnych czasach wojennych. Znaczek z prezydentem Wojciechowskim był pierwszym polskim znaczkiem, na którym pojawił się nominał 1 złotego.

Jednym z symboli tej reformy był polski znaczek pocztowy przedstawiający prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, na którym po raz pierwszy pojawił się nominał 1 złotego. Ten polski znaczek pocztowy stał się nie tylko wyrazem nowego porządku finansowego, ale również symbolem odrodzenia Polski po burzliwych wydarzeniach wojennych.

Reforma walutowa Władysława Grabskiego odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się nowoczesnej polskiej gospodarki i stabilności monetarnej kraju. Jej wpływ można dostrzec również w długoterminowym rozwoju polskiej waluty oraz w budowaniu zaufania do systemu finansowego.

25 groszy „Józef Piłsudski – Wydanie Żałobne”

Gdy w maju 1935 roku umarł Józef Piłsudski – ojciec polskiej niepodległości i najważniejszy przywódca II Rzeczpospolitej – Poczta Polska wyemitowała specjalne wydanie żałobne znaczka pocztowego. W ten sposób powstał jeden z najpiękniejszych portretów Wielkiego Marszałka.

Zamawiając kolekcję "Najważniejsze Polskie Znaczki Pocztowe" otrzymają Państwo GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności do każdej z oferowanych sztabek
 • Szkatułę kolekcjonera do bezpiecznego przechowywania i profesjonalnej ekspozycji wartościowego zbioru, która wyglądem przypomina klaser filatelistyczny
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności wysyłane po zebraniu 24 sztabek z serii, w którym można wpisać imię i nazwisko właściciela kolekcji

Limitacja to zaledwie 7500 kompletnych kolekcji na świecie!

Tak, zamawiam kolekcję sztabek platerowanych czystym złotem „Najważniejsze Polskie Znaczki Pocztowe". Pierwszy egzemplarz „Polska Nr 1" otrzymam w cenie 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 23 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 23 sztabek to 3427 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.