Pierwszy katolicki władca Polski i jego moneta na jednym medalu pamiątkowym!

Upamiętnienie 1050 rocznicy chrztu Polski

1000 lat pieniądza polskiego

Ocena kolekcjonerów: 3.5

4
 • Uszlachetnienie: czyste srebro 999/1000
 • Selektywne platerowanie monety – 24-karatowe złoto
 • Okazały rozmiar – aż 40 mm średnicy
 • Doskonale widoczny każdy detal pięknego medalu
 • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany
 • Rodzaj: Kolekcja
 • Ilość: Pełna dostępność
Cena: 199 zł

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski 

W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest i Polska stała się równorzędnym partnerem chrześcijańskich krajów Europy Zachodniej. Medal "Początki Państwa" upamiętnia Mieszka I, jego żonę Dobrawę i monetę wybitą za ich czasów – Denara Mieszka I. Denar ten jest uznawany za najstarszą monetę w historii Polski!

 

Medal "Początki Państwa" to jedyna emisja upamiętniająca jednocześnie księcia Polski oraz monetę bitą prawdopodobnie za jego czasów

Cena:199 zł
Specyfikacja
Uszlachetnienie:
Czyste srebro 999/1000 i 24-karatowe złoto
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
20 g
Średnica:
40 mm
Kraj emisji:
Polska
Limitacja:
9960 kolekcji

Najważniejsi polscy włady i monety bite za ich czasów po raz pierwszy w jednej kolekcji

Medal „Początki Państwa" otwiera kolekcję „1000 lat Pieniądza Polskiego”. Jest to unikalny program numizmatyczny prezentujący historię Polski, jej najważniejszych władców oraz monety wybite za ich czasów.Jest to niezwykła lekcji historii naszej państwowości. 

Artyzm emisji osiągnięto dzięki współpracy z jedną z najbardziej znanych oraz cenionych projektantek monet i medali na świecie - Ewą Olszewską-Borys. Wśród kolejnych emisji znajdują się najważniejsze, najbardziej przełomowe wydarzenia Państwa Polskiego aż po czasy ostatniego władcy Rzeczypospolitej m.in.:

 • „Rozkwit Królestwa Polskiego” – Kazimierz Wielki i moneta Kwartnik Kazimierza Wielkiego
 • „Jagiellonowie na Tronie” – Władysław Jagiełło i Królowa Jadwiga oraz Półgrosz Władysława Jagiełły
 • „Złoty Wiek” – Zygmunt I Stary i Królowa Bona oraz Talar Zygmunta I.

 

Ścisły Limit i gwarancja autentyczności

Ścisła limitacja,nawiązująca do daty Chrztu Polski, to jedynie 9960 kolekcji. Każdy kolekcjoner otrzyma do niej swoje własne, Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności. Do każdego medalu dołączony jest również Certyfikat Autentyczności, zawierający szczegółowe informacje o emisji.

 

Bezpiecznie, bez zobowiązań  

Od momentu złożenia zamówienia będą Państwo otrzymywać w miesięcznych odstępach kolejne medale uszlachetnione czystym srebrem 999/1000 i selektywnie platerowane 24-karatowym złotem bez obowiązku ich zakupu. Każdy można zwrócić w ciągu 14 dni od daty otrzymania. Kolekcja ma charakter otwarty, bez określonej w chwili emisji liczby elementów. W każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji z kolekcji, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub pisemnie (pocztą tradycyjną lub e-mailem).

Do swojej kolekcji otrzymają Państwo GRATIS:

 • Elegancką szkatułkę kolekcjonerską do bezpiecznego przechowywania kolekcji
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji
 • Certyfikat Autentyczności gwarantujący prawdziwość każdej z emisji.

 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "1000 Lat Pieniądza Polskiego".  W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Początki Państwa", zamawiam go w cenie 199 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze medale z tej kolekcji otwartej (tj. bez określonej z góry liczby medali), każdy w cenie regularnej 199 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 21 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu.  W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia