40. rocznica Habemus Papam

W 1978 roku rozpoczął się jeden z najdłuższych pontyfikatów XX wieku i trzeci w dziejach kościoła. Nowym Papieżem został Polak, Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II.

Z tej okazji Skarbnica Narodowa wyemitowała cenną pamiątkę w hołdzie Ojcu Świętemu - złoty medal upamiętniający rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

 • Cenne złoto 585/1000
 • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
 • Certyfikat Autentyczności zawierający szczegółowy opis emisji
 • Czarno-biała kopia historycznej fotografii Jana Pawła II GRATIS!
 • Preferencyjna cena tylko 449 zł (zamiast 890 zł), to oszczędność ponad 400 zł!
 • Częścią kolekcji jest rownież książka "Uzdrowiona" (za symboliczny 1 zł) a także replika krzyżyka z I Pielgrzymki do Ojczyzny (za symboliczny 1 zł).

Medal "Habemus Papam" otwiera kolekcję upamiętniającą najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Papieża-Polaka! To niezwykła i cenna pamiątka, która jest zarazem arcydziełem sztuki menniczej.

Specyfikacja
Metal:
14-karatowe złoto
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
2 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2018
Limitacja:
2500 kolekcji

Najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Papieża-Polaka w szlachetnym złocie!

Medal papieski "Habemus Papam" otwiera kolekcję "Jan Paweł II – droga do świętości", upamiętniającą najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Papieża-Polaka. Ta wyemitowana w 14-karatowym złocie seria jest zwieńczeniem wielu lat owocnej współpracy Skarbnicy Narodowej z ks. Infułatem Grzegorzem Kalwarczykiem – byłym Kanclerzem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Ten prawdziwy papieski złoty skarb – dla tych, którzy chcieliby zachować wspomnienie o Świętym Janie Pawle II na zawsze – jest ściśle limitowany. Wyemitowanych zostanie tylko 2500 kompletnych kolekcji na cały świat! Tak ścisła limitacja nadaje tym wyjątkowym złotym medalom wysoką wartość kolekcjonerską!

Wśród wybranych wydarzeń upamiętnionych w szlachetnym złocie znalazły się te najważniejsze dla pontyfikatu św. Jana Pawła II. Są to: „Błogosławiony Jan Paweł Wielki” poświęcony beatyfikacji Jana Pawła II, „Papież Pielgrzym” odnoszący się do ogromnej liczby odbytych przez Niego podróży apostolskich oraz „Święty Jan Paweł II” .

Ponadto, w ramach kolekcjonowania, otrzymają Państwo GRATIS:

 • Książka "Uzdrowiona" - opowieść o cudzie uzdrowienia, dzięki któremu Jan Paweł II został uznany za świętego (książka za symboliczny 1 zł będzie wysłana razem z drugim medalem w kolekcji)
 • Certyfikaty Autentyczności do każdego medalu
 • Świadectwo Własności kolekcji
 • Kopie historycznych fotografii Jana Pawła II
 • Profesjonalna lupa numizmatyczna, aby można było podziwiać każdy szczegół motywów na medalach
 • Luksusowa kasetka kolekcjonerska
 • Indywidualnie numerowana tabliczka z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem właściciela kolekcji!

Jeśli zatrzyma Pan złotą emisję "Habemus Papam", będzie Pan otrzymywał w miesięcznych odstępach kolejne medale w kolekcji w korzystnej cenie 890 zł (+9,95 zł pakowanie i przesyłka), bez obowiązku zakupu i bez ryzyka. Każdy z nich można zwrócić w ciągu 14 dni od momentu otrzymania. To niepowtarzalna możliwość zapoznania się z oferowanymi numizmatami oraz przekonania się o ich pięknie i najwyższej jakości.

Kolekcja opracowana we współpracy z byłym Kanclerzem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

„Kolekcja ta stanowi szczególny hołd złożony naszemu Wielkiemu Papieżowi. Jest ona jednym z wyjątkowych sposobów zachowania pamięci o św. Janie Pawle II i o przełomowych wydarzeniach w historii Kościoła i świata, na które miał znaczący wpływ. Kolekcja „Jan Paweł II – droga do świętości” na zawsze utrwala osobiste i niezwykle cenne wspomnienia związane z Papieżem Polakiem, które jeszcze bardziej uświadamiają nam Jego wielkość oraz wyjątkowość.”

Ks. Infułat Grzegorz Kalwarczyk
Były Kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Jan Paweł II – droga do świętości". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: "Habemus Papam", zamawiam go w preferencyjnej cenie 449 zł (zamiast ceny regularnej 890 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Wraz z medalem otrzymam replikę krzyża z I Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny za symboliczny 1 zł. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze medale z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby medali) kolekcji, każdy w cenie regularnej 890 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 21 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu.
W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.