Unikat kolekcjonerski wart ponad milion złotych!

Donatywa o masie 50 dukatów Jana Kazimierza zostało zlicytowanych na aukcji w Warszawie, w 2012 roku za ponad milion złotych. Autorem stempli był znakomity medalier gdański Jan Höhn starszy (1607-1664). Niezwykły kunszt i bogate wzornictwo projektu zachwycają do dziś.

Obecnie jest to jedyny znany egzemplarz, który wystąpił w obrocie kolekcjonerskim.

Teraz, dzięki replice wykonanej z cennego złota i w najwyższej jakości menniczej, można we własnym domu podziwiać ten skarb mennictwa polskiego.

Arcydzieło sztuki menniczej - donatywa o masie 50 dukatów Jana Kazimierza Wazy

W trakcie potopu szwedzkiego w Toruniu stacjonowały oddziały nieprzyjaciela. Szturm wojsk polskich przesądził o kapitulacji szwedzkiego garnizonu. Rada miasta, spodziewając się wizyty króla Jana Kazimierza, postanowiła uświetnić powitanie władcy emisją okolicznościowego medalu

Na awersie numizmatu widnieje popiersie króla Jana Kazimierza. Głowę monarchy zdobi wieniec laurowy. Monarcha nosi zbroję z motywem głowy lwa i narzuconym na nią płaszczem. Na szyi łańcuch Orderu Złotego Runa, najwyższego odznaczenia domu habsburskiego. 

Rewers przedstawia panoramę ufortyfikowanego Torunia. Nad miastem, pośród promieni i chmur jest zapisane imię Boga - Jahwe po hebrajsku. Na polach, przed miastem, król Jan Kazimierz na koniu przyjmuje kapitulację wojsk szwedzkich. Na dole znajduje się kartusz z datą: MDCLVIII / XXX DECEMBER /1658, 30 grudnia), a po jego obu stronach inicjały IH (Jan Höhn). W otoku napis: NUMINIS AUSPICYS ET REGIS FORTIBUS ARMIS THORUNIUM PRISCO REDDITUR OBSEQUIO (Dzięki łasce Bożej i mężnej armii królewskiej, Toruń powraca pod dawne panowanie).

Specyfikacja
Metal:
złoto 585/1000
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Masa:
2 g
Średnica:
18 mm
Limitacja:
5000

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotej repliki 50 dukatów Jana Kazimierza w cenie 999 zł (koszt pakowania i przesyłki: 12,95 zł). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie Sklepu

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.