Denar Mieszka I

Pierwsza polska moneta pierwszego katolickiego władcy Polski 

Denar Mieszka I to skarb mennictwa polskiego. Uznawany jest za pierwszą polską monetę. Każdy polski kolekcjoner marzy, by mieć ją w swej kolekcji, niestety do dziś zachowało się zaledwie kilkadziesiąt egzemplarzy. 

Emitentem tego denara był Mieszko I - pierwszy katolicki władca Polski. Chrzest Mieszka I w 966 roku to symboliczny początek Państwa Polskiego. Denar Mieszka z symbolami chrześcijańskimi to niezwykłe świadectwo tego doniosłego wydarzenia.

Na denarze znajdują się motywy chrześcijańskie, niosące jasny przekaz nowej religii - kapliczka zwieńczona krzyżem oraz krzyż średniowieczny. Imię Mieszka (MISICO) podkreśla niezależność księcia oraz jego prawo do bicia monet. 

 

1025 rocznica śmierci Mieszka I

Mieszko I był charyzmatycznym władcą, zostawił po sobie państwo o przynajmniej podwojonym terytorium i o znacznie silniejszej pozycji w Europie. W maju 2017 roku mija 1025 rocznica jego śmierci.

Denar z imieniem Mieszka jest rzadki, ma ogromną wartość historyczną. Replika denara, wykonana z czystego srebra, w najwyższej jakości menniczej, umożliwia dołączenie do swych zbiorów tego skarbu mennictwa polskiego. 

Replika denara Mieszka I teraz 50% taniej!

Oszczędzasz aż 124,50 zł. 

Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
15,5 g
Średnica:
33 mm
Kraj emisji:
Polska
Limitacja:
2900 kompletnych kolekcji

Denar Mieszka I otwiera serię replik najcenniejszych monet w dziejach naszej ojczyzny wybitych w srebrze – takim samym kruszcu, z którego przed wiekami wykonano ich pierwowzory.

Wierne repliki najcenniejszych, najważniejszych polskich monet, będących często unikatami, to wspaniały skarb kultury narodowej!

Dzięki tej kolekcji najważniejsze polskie monety sprzed wieków są dostępne dla kolekcjonerów Skarbnicy Narodowej, w przystępnej cenie.

Odwzorowując unikatowe oryginały, użyto czystego srebra. Idealny połysk numizmatów uzyskano dzięki zastosowaniu stempli lustrzanych, czyli specjalnie wypolerowanych narzędzi.

W ramach serii znajdują się m.in.:

  • Denar Princes Polonie - pierwsza moneta z nazwą Polski. Denar pierwszego polskiego króla, spotykany głównie w zbiorach muzealnych. 
  • Pierwszy polski talar - talar Zygmunta I Starego. Jedyne 2 zachowane do dziś egzemplarze znajdują się w muzeach. 
  • Ekstremalnie rzadki talar Stanisława Augusta Poniatowskiego. Piękny, znane są zaledwie 2 egzemplarze. 
  • Talar elbląski Michała Korybuta Wiśniowieckiego (1671 r.) - nie pojawia się na aukcjach; znane są 2-3 egzemplarze, wartość każdego to kilkaset tysięcy złotych.  

W ramach serii „Najważniejsze Srebrne Monety Polskie” eleganckie akcesoria kolekcjonerskie GRATIS!

  • Szkatuła do bezpiecznego przechowywania i ekspozycji numizmatów.
  • Certyfikat Autentyczności potwierdzający czystość kruszcu, dołączany do każdej repliki.
  • Segregator do przechowywania Certyfikatów Autentyczności.
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji, zabezpieczone hologramem przed fałszerstwem

Tak, chcę rozpocząć zbieranie replik z serii "Najważniejsze Srebrne Monety Polskie". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą srebrną repliką z kolekcji: "Denar Mieszka I", zamawiam ją w promocyjnej cenie 124,50 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten numizmat, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu kolejne repliki z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby numizmatów) kolekcji, każdy w cenie regularnej 249 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne emisje z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy, że odeślę go w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia