Cudowny wizerunek NMP Niepokalanie Poczętej
na medalu z czystego złota 

Cudowny Medalik wybito w następstwie objawień Najświętszej Maryi Panny. Miały one miejsce w 1830 roku, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Matka Boża objawiła się nowicjuszce, siostrze Katarzynie Labouré (1806-1876), powierzając jej misję wykonania i rozpowszechniania wspomnianego medalika. 

Medalik wybito dwa lata po objawieniach, w 1832 roku. Coraz częściej mówiono o szczególnych łaskach i wsparciu okazanych za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej. Noszący medalik i doświadczający błogosławieństw zaczęli nazywać go "cudownym". Za jego pośrednictwem dokonało się wiele nawróceń i uzdrowień. 

Beatyfikacji Katarzyny dokonał papież Pius XI w 1933 roku. Do chwały świętych zaś wyniósł ją papież Pius XII w 1947 roku.

Numizmat ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej charakteryzuje piękno wykonania i imponująca precyzja. Wybito go w złocie najwyższej próby Au 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Wymagający proces technologiczny sprawił, że emisja ta jest ściśle limitowanaTylko 7500 kolekcjonerów będzie mogło wejść w jej posiadanie.

Na rewersie medalu widnieje postać Najświętszej Maryi Panny objawiającej Cudowny Medalik oraz modlitwa „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy”.

Awers numzimatu ukazuje literę „M” zwieńczoną krzyżem, ukoronowane cierniem serce Jezusa i przebite mieczem serce Maryi, a także ornament z maryjnymi symbolami: różą i lilią.

Medal ten zachwyci najbardziej wymagających kolekcjonerów!

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
0,5 g
Średnica:
13,92 mm
Limitacja:
7 500 egzemplarzy