Takiej oferty jeszcze nie było!

Wyłącznie dla klientów Skarbnicy Narodowej:

 • Medal „Bitwa pod Grunwaldem” – 50% taniej, za zaledwie 49,50 zł! 
 • Medal „Bitwa Warszawska W PREZENCIE!
 • Przesyłka GRATIS!
 • Folder do przechowywania medali W PREZENCIE! 

"Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki na medalu uszlachetnionym czystym złotem

Medal "Bitwa pod Grunwaldem" przedstawia reprodukcję wybitnego dzieła Jana Matejki. Obraz w imponujący sposób przedstawia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – wielki triumf polskiego oręża pod Grunwaldem z 15 lipca 1410 roku. Płótno o spektakularnych wymiarach 426 x 987 cm znajduje się obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Teraz medal "Bitwa pod Grunwaldem" dostępny jest aż 50% taniej, za zaledwie 49,50 zł.  

Prezenty wyłącznie dla klientów Skarbnicy Narodowej. 

 • W dowód uznania za bycie klientem Skarbnicy Narodowej prezent- niespodzianka - medal "Bitwa Warszawska 1920" za 0 zł!
 • Folder do przechowywania medali GRATIS
 • Ponadto dostawa GRATIS - koszty pakowania i przesyłki poniesie Skarbnica Narodowa.

Kolekcja "Wielkie Bitwy Oręża Polskiego" 

W folderze, który prześlemy za darmo, znajduje się miejsce na jeszcze 4 platerowane czystym złotem medale z kolekcji "Wielkie Bitwy Oręża Polskiego", upamiętniające wspaniałe zwycięstwa Polaków: Kircholm (1605 r.), Chocim (1621 r.), Wiedeń (1683 r.) i Racławice (1794 r.) . W przypadku zakupu medalu "Bitwa pod Grunwaldem" kolejne medale będziemy przesyłać około raz w miesiącu - bez obowiązku zakupu. Dzięki temu każdą z tych emisji można najpierw spokojnie obejrzeć i ocenić, a następnie włączyć do swojego wyjątkowego zbioru w folderze. Każdy z powyższych medali można zakupić za 99 zł (+11,95 zł koszty pakowania i przesyłki).

Jeśli uszlachetniony złotem medal z reprodukcją obrazu nie spełni oczekiwań, można go zwrócić w ciągu 14 dni.

Szczegóły w zakładce "O kolekcji"

Specyfikacja
Metal:
mosiądz platerowany 24-karatowym złotem
Jakość:
najwyższa mennicza
Waga:
26 g
Średnica:
40 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2020
Limitacja:
50 000 kompletnych kolekcji

Największe zwycięstwa w historii Polski
na medalach uszlachetnionych czystym złotem

Kolekcja „Wielkie Bitwy Polskiego Oręża” upamiętnia brawurowe zwycięstwa w historii naszego narodu. Na awersach okolicznościowych numizmatów widnieją reprodukcje znanych i cenionych obrazów wybitnych polskich malarzy. Są to:

 • Jan Matejko „Bitwa pod Grunwaldem” 1872-1878, olej, płótno
 • Juliusz Kossak „Wjazd Jana III Sobieskiego do Wiednia” 1883, akwarela 
 • Wojciech Kossak „Kircholm” 1925, olej, płótno 
 • Józef Brandt „Chodkiewicz pod Chocimiem” 1867, olej, płótno 
 • Jan Matejko „Kościuszko pod Racławicami” 1888, olej, płótno

Nad reprodukcją dzieła znajduje się imię i nazwisko autora, a poniżej data "2020" - rok jubileuszu 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, której wynik zadecydował o zachowaniu przez Polskę dopiero co odzyskanej niepodległości.

Rewers pięciu medali: rękojeść szczerbca - miecza koronacyjnego królów polskich, oraz napis "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża".

Wspaniała pamiątka dla wszystkich pokoleń w zasięgu ręki

Medale z zestawu "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża" zostały wybite z zachowaniem najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym i uszlachetnione czystym złotem próby 999/1000.

Do każdego medalu dołączony jest Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej. Do bezpiecznej i efektownej ekspozycji medali przeznaczony jest specjalnie zaprojektowany folder kolekcjonerski.

Światowa limitacja zestawu to zaledwie 50 000 egzemplarzy.

W ramach wygodnego kolekcjonowania zestaw można skompletować w formie subskrypcji, nabywając poszczególne emisje ok. raz w miesiącu. Cena regularna medali z zestawu "Wielkie bitwy polskiego oręża" to 99 zł (+11,95 zł koszt pakowania i wysyłki).

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Bitwa pod Grunwaldem”, zamawiam go w preferencyjnej cenie 49,50 zł (zamiast ceny regularnej 99 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Dodatkowo otrzymam w prezencie medal "Bitwa Warszawska 1920". 

Jeżeli zatrzymam medal „Bitwa pod Grunwaldem”, otrzymam 4 pozostałe medale w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 99 zł (łączna cena tych medali to 396 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z medalem z kolekcji "Wielkie Bitwy Polskiego Oręża".

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w najwyższej jakości menniczej.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.