PREMIERA NUMIZMATYCZNA

ODSIECZ WIEDEŃSKA
na medalu łączącym malarstwo i rzeźbę

W 2023 r. świętujemy 340. rocznicę historycznego zwyciestwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem. Była to jedna z najważniejszych bitew w dziejach ludzkości i punkt zwrotny w historii Europy.

Bitwa pod Wiedniem wielokrotnie inspirowała artystów, stając się tematem ważnych dzieł. Teraz upamiętniona została na wyjątkowym numizmacie platerowanym czystym, 24-karatowym złotem, wyemitowanym przez Skarbnicę Narodową.

Na rewersie emisji znajduje się rysunek doskonale oddający dynamikę walczących, każdy szczegół ich szat oraz uzbrojenia. Na pierwszym planie obrazu odcina się rzeźbiarski relief. Ukazuje on postać polskiego husarza.

Awers przedstawia kolekcję różnych rodzajów uzbrojenia historycznego typowego
dla polskiej armii. Na medalu widoczne są m.in.: kirys, hełm, szable, miecze, piki oraz chorągiew.

Emisja "Odsiecz Wiedeńska 1683" dla oddania niezłomnego ducha walki oraz sprostania najwyższym oczekiwaniom kolekcjonerów, została:

  • wybita w najwyższej jakości menniczej z zastosowaniem zaawansowanej technologii menniczej łączącej elementy malarstwa pastelowego i rzeźbiarskiego reliefu,
  • zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzanego polskiego twórcę monet i medali Roberta Kotowicza,
  • uszlachetniona czystym złotem próby 999/1000,
  • wykonana w okazałym rozmiarze 40 mm i masie 20 g.
Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedź
Masa:
20 g
Średnica:
40 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000
Zdobienie:
tampondruk

BITWY POLSKIEGO ORĘŻA
- świadectwo chwały na numizmatach łączących rzeźbę i malarstwo

Medal upamiętniający Odsiecz Wiedeńską otwiera kolekcję "Bitwy Polskiego Oręża". Seria "Bitwy Polskiego Oręża" jest zbiorem pamiątkowych medali przedstawiających najważniejsze triumfy naszych wojsk. Każdy kolejny numizmat wchodzący w skład tej kolekcji oddaje cześć pamiętnym bitwom polskiej armii m.in. takim jak: Bitwa pod Grunwaldem, Bitwa pod Cedynią, aż po Bitwę Warszawską 1920 roku. Projekty wszystkich medali wchodzących w skład tej unikalnej kolekcji w przełomowy sposób łączą dwie odrębne sztuki zdobnicze - malarstwo pastelowe i rzeźbę.

W skład kolekcji wchodzą akcesoria w prezencie. Należą do nich:

  • Klaser kolekcjonerski, umożliwiający bezpieczną i efektowną prezentację zbiorów, dołączony do trzeciej przesyłki,
  • Certyfikat Autentyczności każdego numizmatu, gwarantujący jego najwyższą jakość i kunszt wykonania, 
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności Kolekcji, przesyłane wraz z ostatnim medalem.

Wartość tej niezwykle cennej pamiątki dodatkowo podnosi ściśle ograniczona limitacja. Tylko 7 500 kolekcjonerów będzie miało możliwość skompletowania serii. 

Prosimy nie zwlekać i zamówić wyjątkowe numizmaty już teraz.

TAK, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym złotem „Bitwy Polskiego Oręża”. Pierwszy egzemplarz „Odsiecz Wiedeńska” otrzymam w cenie 74,50 zł (+ 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 15 medali otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 15 medali to 2235 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł. 

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstapienia od umowy, tj. prawo do zwrotu medalu oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.