MATKA BOŻA FATIMSKA - KRÓLOWA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

13 maja 1917 roku w portugalskiej miejscowości Fatima trojgu dzieciom ukazała się Matka Boża, przekazując orędzie dla ludzkości, znane jako „tajemnice fatimskie”. Kościół katolicki uznał te objawienia w 1930 roku.

Istotą przesłania było m.in ustanowienie nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi i wezwanie do modlitwy. Maryja przepowiedziała między innymi wybuch i nieszczęścia II wojny światowej, problem głodu na świecie i rozpoczęcie prześladowań Kościoła. Największe wrażenie zrobiła trzecia tajemnica. Była w niej mowa o nieudanej próbie zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II 13 maja 1981 roku.

Najpiękniejsze wizerunki Matki Bożej

Emisja "Matka Boża Fatimska" rozpoczyna prestiżowy zestaw medali „Cudowne wizerunki Matki Bożej”. Wybito ją stemplem lustrzanym - w najwyższej jakości menniczej. Dodatkowo uszlachetniono czystym, 24-karatowym złotem. Misterną ornamentykę podkreśla selektywne platerowanie czystym srebrem. Numizmat ten zachwyci najbardziej wymagających kolekcjonerów!

Dla wszystkich osób, które dołączyły do swoich zbiorów medal wybity w hołdzie "Matce Bożej Częstochowskiej", mamy miłą niespodziankę. Pierwszy medal z zestawu "Cudowne wizerunki Matki Bożej" oferujemy na specjalnych warunkach z aż 50% rabatem!

Uszlachetniony czystym złotem (Au 999/1000) i srebrem (Ag 999/1000) medal mogą Państwo nabyć za jedyne 59,50 zł. Ponadto dostawa GRATIS - koszty pakowania i przesyłki poniesie Skarbnica Narodowa.

Awers medalu ukazuje Matkę Bożą Fatimskąsymbol Ducha Świętego i atrybuty maryjne. Na rewersie numizmatu widnieje fragment pozdrowienia anielskiego: Ave Maria Gratia Plena (Zdrowaś Maryjo, Łaski Pełna); monogram Najświętszej Maryi Panny z koroną; paciorki różańca i symbole maryjne.

UZUPEŁNIJ SWÓJ FOLDER O MEDALE UPAMIĘTNIAJĄCE CUDOWNE WIZERUNKI MATKI BOŻEJ

Pamiątkowe medale z zestawu „Cudowne wizerunki Matki Bożej” uwieczniają przedstawienia maryjne cieszące się wielką czcią i nieustającym kultem wiernych. Oprócz emisji z Matką Bożą Fatimską znajdą się w nim numizmaty wyemitowane w hołdzie Matce Bożej z Lourdes, Matce Bożej z Medjugorie, Niepokalanemu Sercu Maryi czy Matce Boże z Guadalupe. Każda postać została sportretowana wraz z charakterystycznymi dla niej atrybutami i symbolami maryjnymi.

Monogram Maryi

Monogram Maryi to specjalny symbol reprezentujący imię Maryi, Matki Jezusa, w chrześcijańskiej sztuce i symbolice. Ten monogram jest zazwyczaj tworzony poprzez połączenie liter "M" i "A" (od słów "Maria" i "Ave", czyli "Zdrowaś Maryjo" po łacinie) w kreatywny sposób. Czasami w monogramie można również zobaczyć koronę lub inne elementy, które symbolizują jej status jako Królowej Niebios. Monogram Maryi jest często stosowany na różańcach, medalikach, ikonach i innych przedmiotach religijnych. To symboliczne przedstawienie ma na celu przypomnienie wierzącym o znaczeniu Maryi w chrześcijańskiej tradycji, jej roli jako Matki Bożej oraz jej wstawiennictwa i modlitewnej obecności w życiu wierzących. Monogram Maryi jest silnie związany z kulturą chrześcijańską i jest rozpoznawalnym symbolem dla milionów ludzi na całym świecie.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm
Platerowanie:
czyste złoto
Zdobienie:
czyste srebro

CUDOWNE WIZERUNKI MATKI BOŻEJ
PAMIĄTKOWE MEDALE PLATEROWANE CZYSTYM ZŁOTEM I SREBREM

Skarbnica Narodowa ma przyjemność zaprezentować pamiątkowe medale z zestawu „Cudowne wizerunki Matki Bożej”. Oprócz emisji z "Matką Bożą Fatimską" w zestawie znajdą się m.in numizmaty wyemitowane w hołdzie Matce Bożej z Lourdes - patronce chorych, Matce Bożej z Medjugorie - orędowniczce pokoju, Niepokalanemu Sercu Maryi czy Matce Boże z Guadalupe - patronce życia i dzieci poczętych. Każda postać została sportretowana wraz z charakterystycznymi dla niej atrybutami i symbolami.

Wszystkie medale zostały uszlachetnione czystym, 24-karatowym złotem (Au 999/1000). Misterną ornamentykę pięknie podkreśla selektywne platerowanie czystym srebrem (Ag 999/1000). Wykonanie stemplem lustrzanym gwarantuje najwyższą jakość menniczą, która jest niezwykle ceniona przez kolekcjonerów. Takie wykończenie zapewnia doskonały efekt końcowy – matowe motywy w przepiękny sposób wyróżniają się na wypolerowanym złotym tle medalu. 

Rezerwując uszlachetniony złotem i srebrem medal "Matka Boża Fatimska", zapewniają Państwo sobie prawo pierwszeństwa zakupu pozostałych medali z tego wyjątkowego zestawu.

Do każdego dołączony jest Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej. Do bezpiecznej i efektownej ekspozycji medali przeznaczony jest specjalnie zaprojektowany folder kolekcjonerski.

W ramach wygodnego kolekcjonowania zestaw można skompletować w formie subskrypcji, nabywając poszczególne emisje ok. raz w miesiącu. Cena regularna medali z zestawu "Cudowne wizerunki Matki Bożej" to 119 zł (+11,95 zł koszt pakowania i wysyłki).

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Cudowne wizerunki Matki Bożej". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Matka Boża Fatimska”, zamawiam go w preferencyjnej cenie 59,50 zł (zamiast ceny regularnej 119 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 4 pozostałe medale w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 119 zł (łączna cena tych medali to 476 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.