Bielik zwyczajny
Najpiękniejszy i najbardziej znany symbol polskiej przyrody!

Potocznie zwany orłem bielikiem jest królem polskiego nieba i największym ptakiem drapieżnym zamieszkującym nasz kraj. Objęty ścisłą ochroną gatunkową. Teraz został upamiętniony na monecie wybitej z cennego, 14-karatowego złota.

  • cenne złoto (585/1000)
  • najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
  • oficjalna moneta

Moneta wybita jest w najwyższej jakości menniczej, dzięki czemu widoczne są najdrobniejsze detale projektu przedstawionego na lśniącej powierzchni złotego krążka o średnicy 13,92 mm.

7 cudów Polski uwiecznionych w złocie

Złota moneta, na której został uwieczniony bielik, jest pierwszą z serii "7 Cudów Polski".

  • żubr, bocian, ryś, niedźwiedź, łoś i bóbr - na pozostałych złotych monetach z tej serii
  • indywidualny folder zawierający certyfikat autentyczności, informacje na temat uwiecznionego zwierzęcia oraz jego fotografię dołączony do każdej emisji
  • każda moneta wybita z 14-karatowego złota w najwyższej jakości menniczej

Pierwsza moneta „Bielik zwyczajny” jest zwolniona z kosztów pakowania i przesyłki – pokryje je Skarbnica Narodowa. Kolejne złote monety z zestawu będziemy przesyłać ok. raz w miesiącu, bez obowiązku zakupu. Każdą można zwrócić w ciągu 14 dni od dnia otrzymania. To niepowtarzalna szansa, by osobiście przekonać się o najwyższej jakości ich wykonania.

Niska limitacja i indywidualnie numerowane świadectwo

Z powodu niezwykle niskiej limitacji zaledwie 1 na 9500 Polaków ma szansę wzbogacić swoje zbiory o ten wyjątkowy komplet złotych monet z Bielikiem zwyczajnym na czele! Limitacja to zaledwie 4000 pełnych zestawów!

  • do przechowywania folderów służy ochronne etui, które zostanie przesłane wraz z trzecią monetą
  • do pełnej kolekcji należy również imienne, indywidualnie numerowane Świadectwo Własności

Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
0,65 g
Średnica:
13,92 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
2 dolary nowozelandzkie
Rok emisji:
2017
Limitacja:
4000

Bielik zwyczajny – najważniejszy symbol Polski, król ojczystego nieba, największy ptak drapieżny zamieszkujący nasz kraj. Jest monogamiczny, łączy się w pary na całe życie, nowego partnera szuka tylko w przypadku śmierci poprzedniego. Objęty ścisłą ochroną gatunkową.

Bocian biały – zwiastun wiosny, w naszym kraju gniazduje największa populacja tego pełnego uroku, czerwononogiego ptaka. W Polsce objęty ścisłą ochroną gatunkową. Bocianią stolicą Polski jest warmińskie Żywkowo, gdzie na jednego mieszkańca przypadają aż cztery bociany.

Ryś euroazjatycki – król polskich dzikich kotów, rzadki okaz, objęty ścisłą ochroną gatunkową. Obok kota domowego i żbika jedyny przedstawiciel kotowatych w Polsce. Charakterystyczne pędzelki na uszach pomagają mu lepiej słyszeć. Jest samotnikiem.

Niedźwiedź brunatny – potężny, masywny drapieżnik, zamieszkujący Karpaty i Podkarpacie. Do XVI wieku był popularnym zwierzęciem na terenie Polski. Kojarzony ze snem zimowym, który pozwala mu na przetrwanie mroźnej zimy. Dzikie niedźwiedzie brunatne dożywają nawet 40 lat.

Łoś euroazjatycki – największy przedstawiciel rodziny jeleniowatych. W Polsce był dwukrotnie bliski wyginięcia. Do 2001 roku był zwierzęciem łownym, teraz spotykany jest coraz częściej. Charakterystyczne, imponujące poroże gubione jest późną jesienią oraz odbudowywane wiosną.

Bóbr europejski – gatunek częściowo chroniony w Polsce. Największy gryzoń Eurazji, prowadzący ziemnowodny tryb życia. Doskonały zwierzęcy inżynier, najbardziej charakterystycznymi śladami jego funkcjonowania są budowane przez niego tamy i żeremia.

Żubr europejski – majestatyczny; polski symbol ochrony przyrody oraz Puszczy Białowieskiej. Według „Czerwonej księgi gatunków zagrożonych” jest narażony na wyginięcie. Łatwo spotkać go zimą, gdy w poszukiwaniu pokarmu wychodzi na pola i łąki.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie złotych monet z kolekcji "7 cudów Polski". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą złotą monetą „Bielik zwyczajny” zamawiam ją w preferencyjnej cenie 149,50 zł (zamiast ceny regularnej 299 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę też skorzystać z szybkiej płatności online.

Jeżeli zatrzymam tę złotą monetę, otrzymam pozostałe 6 złotych monet, w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 299 zł (łączna cena tych monet to 1794 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł.

Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w ciągu 14 dni oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monety. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.