Bielik zwyczajny
- symbol polskiej państwowości w 24 -karatowym złocie!

Emisja z wizerunkiem bielika otwiera najnowszą edycję kolekcji "7 cudów Polski", uwieczniającą w czystym złocie najpiękniejsze zwierzęta polskich parków narodowych, objęte ochroną.

Ptak ten od niepamiętnych czasów postrzegany jest jako ucieleśnienie polskiej przyrody. Został także obwołany symbolem naszego narodu i państwowości.

Piastowska legenda założycielska o braciach Lechu, Czechu i Rusie podaje, że nasza pierwotna stolica, Gniezno, powstała w miejscu, gdzie swoje gniazdo uwił biały orzeł – później obrany na symbol założonego przez plemię Polan księstwa.

Rewers monety przedstawia bielika zwyczajnego siedzącego na gałęzi. Znajduje się tu także napis Haliaeetus albicilla, czyli łacińska nazwa tego dumnego ptaka.

Awers - wspólny dla całej kolekcji - zdobi pieczęć emitenta Niue wraz z rokiem emisji i wartością nominalną monety.

Moneta, dla podniesienia rangi została:

  • wykonana w czystym, 24-karatowym złocie,
  • wybita w najwyższej jakości menniczej z zastosowaniem stempla lustrzanego,
  • zaprojektowana przez wybitnych polskich artystów przy użyciu tradycyjnych technik medalierskich.

7 cudów Polski - najpiękniejsze zwierzęta
polskich parków narodowych w czystym złocie!

Seria „7 cudów Polski” upamiętnia najpiękniejsze dzikie zwierzęta zamieszkujące nasz kraj. By podkreślić ich znaczenie oraz wyjątkowość, zostały przedstawione na monetach z czystego złota 999/1000, wybitych w najwyższej jakości menniczej.

Na krążkach o średnicy 13,92 mm uwieczniono siedem zwierząt, które spotkać można na terenie Polski, są to: bielik zwyczajny, żubr, ryś, niedźwiedź brunatny, bóbr, bocian, łoś. Ich sylwetki zdobią rewersy, zaś na awersach widnieje pieczęć emitenta – Niue.

Obowiązuje ścisła limitacja. Dostępnych jest tylko 5000 pełnych kolekcji.

Wraz z monetami otrzymają Państwo akcesoria kolekcjonerskie GRATIS:

  • Kasetkę kolekcjonera do bezpiecznego przechowywania i efektownej prezentacji zbiorów, wysyłaną z trzecią monetą,
  • Lupę numizmatyczną do podziwiania detali monety wraz z drugą przesyłką,
  • Pięknie ilustrowaną broszurę opisującą każde ze zwierząt wraz z czwartą przesyłką,
  • Certyfikaty Autentyczności każdej monety, gwarantujący jej najwyższą jakość,
  • Numerowane Świadectwo Własności kolekcji, wysyłane z ostatnią monetą.

Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć zamówienie już teraz.

TAK, zamawiam kolekcję złotych monet "7 cudów Polski". Pierwszy egzemplarz „Bielik zwyczajny” otrzymam w cenie 219 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 419 zł. Pozostałe 6 monet otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, każdą w cenie 419 zł (łączna cena tych 6 monet to 2514 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne monety z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu monety oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
2,5 dolara
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
0,5 g
Średnica:
13,92 mm
Limitacja:
5000 kolekcji