Dokładnie rok przed nadejściem setnego jubileuszu niepodległości, 11 listopada 2017 roku, Skarbnica Narodowa wyemitowała specjalny medal okolicznościowy.

Ten jedyny w swoim rodzaju numizmat to wyjątkowy sposób na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Medal został wybity dokładnie w dniu święta.

  • Jedynie 700 sztuk na cały świat
  • Wszystkie egzemplarze powstały 11 listopada 2017 r
  • Wykonany w najwyższej jakości menniczej, z zastosowaniem stempla lustrzanego
  • Wybity w czystym srebrze próby 999/1000
  • Opatrzony indywidualną numeracją oraz wygrawerowaną datą emisji na rancie

Projekt numizmatu przygotowali uznani artyści i grawerzy Andrzej oraz Roussana Nowakowscy.

Awers przedstawia konny portret Józefa Piłsudskiego, pierwszego Marszałka Polski, jednego z największych bohaterów narodowych, głowy państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości. 

Rewers prezentuje Orła Białego wraz z zarysem granic Rzeczypospolitej w dwudziestoleciu międzywojennym oraz współczesnych. Towarzyszy im monogram „RP”, oznaczający Rzeczpospolitą Polską.

Do medalu dołączone są bezpłatnie: 

  • Certyfikat Autentyczności wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi medalu, sygnowany przez Dyrektora Mennicy Norweskiej oraz Dyrektora Skarbnicy Narodowej.
  • Eleganckim drewniane pudełko pozwalające na jego wyeksponowanie i bezpieczne przechowywanie
Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
31,10 g
Średnica:
39 mm
Kraj emisji:
Polska
Data emisji:
11 listopada 2017
Limitacja:
700 egzemplarzy

Prestiż wyjątkowej emisji wybitej w dniu Narodowego Święta Niepodległości, dodatkowo zwiększa wyjątkowe miejsce wykonania.

Medal powstał w renomowanej Mennicy Norweskiej, w której wybijane są złote medale pokojowej nagrody Nobla. Oto krótkie nagranie wykonane w trakcie bicia medalu w dniu 11 listopada 2017 roku:

 

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu "11. Listopada Narodowe Święto Niepodległości" wybitego w dniu 11.11.17 w cenie 490 zł (+ 9,95  zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.