Złota emisja na 100-lecie wolności
"Odzyskanie Niepodległości"

Na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Skarbnica Narodowa wyemitowała wyjątkowy medal jubileuszowy „Odzyskanie Niepodległości”.

Emisja ta została:

  • wybita w najwyższej jakości menniczej z zastosowaniem technologii stempla lustrzanego,
  • wykonana z cennego 14-karatowego złota (próba Au 585/1000),
  • zaprojektowana przez wybitnych polskich artystów Roussanę i Andrzeja Nowakowskich.

Rewers medalu przedstawia dynamiczną kompozycję przenikających się kontury polskich granic – tych z dwudziestolecia międzywojennego oraz współczesnych. Towarzyszy im sylwetka Orła Białego.

Na awersie ukazany jest ułan Legionów Polskich. Formacje te brały udział w walkach o niepodległość na frontach I wojny światowej. W tle zarysowany jest portret Józefa Piłsudskiego. Jego wizerunek płynnie przechodzi w kształt rozpostartego sztandaru wolnej Polski.

Specyfikacja
Metal:
14-karatowe złoto (585/1000)
Jakość:
Najwyższa mennicza (stempel lustrzany)
Waga:
1,55 g
Średnica:
13,92 mm
Kraj emisji:
Polska

Tak, chcę skorzystać z tej specjalnej oferty. Proszę o przesłanie jednej sztuki złotego medalu "Odzyskanie Niepodległości”w cenie 790 zł (plus 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Mam 14 dni na zapoznanie się z tym medalem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconej już emisji, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający. Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie menniczym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.